• Ādolfs,
  • Ilgonis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Rudenī Latvijas pašvaldības varēs uzzināt par klimata politiku (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 15:44, 18.09.2023


Latvijas siltumnīcefekta gāzu emisijas (SEG) līdz 2030. gadam jāsamazina kopumā par 17% pret 2005. gadu.


Satelīta attēls, kurā redzams, kuri objekti izdala vislieko siltumu.

Klimata un enerģētikas ministrija (KEM) pabeidza darbu pie pašvaldībām un plānošanas reģioniem paredzētā e-mācību kursa “Klimata pārmaiņu mazināšana un pielāgošanās tām” interaktivitātes izstrādes. E-mācību kurss no š.g. oktobra būs pieejams Valsts administrācijas skolas uzturētajā e-mācību platformā.

E-mācību kurss sniegs iespējas paplašināt pašvaldību un plānošanas reģionu darbinieku zināšanas par klimata pārmaiņu mazināšanu un pielāgošanos tām, kā arī paaugstinās kapacitāti klimata politikas integrēšanai reģionālajos un pašvaldību teritorijas attīstības plānošanas dokumentos.

Mācību kursa saturu 2022. gadā ministrija izstrādāja sadarbībā ar SIA “Estonian, Latvian & Lithuanian Environment”. E-mācību kursa apjoms ir 11 akadēmiskās stundas e-vidē. Kursa saturā ir iekļautas tēmas par klimatu un klimata pārmaiņām, par klimata politiku un tās īstenošanas instrumentiem, kā arī par klimata politikas ieviešanu reģionālā un vietējā līmenī, ietverot labās prakses piemērus un zināšanu pašpārbaudes uzdevumus.

E-mācību kursu apguvušajiem un noslēguma pārbaudes testu veiksmīgi nokārtojušajiem pašvaldību un plānošanas reģionu darbiniekiem tiks izsniegti sertifikāti.

Kā liecina pieredze, klimata pārmaiņas kļūst aizvien nozīmīgākas un tiešā veidā skar ikvienu Latvijas pašvaldību. Latvijas pielāgošanās klimata pārmaiņām plāns līdz 2030. gadam nosaka nepieciešamos rīcības virzienus klimata pārmaiņu negatīvo seku, risku un ievainojamības mazināšanai, kā arī klimata pārmaiņu sniegto iespēju izmantošanai. Nacionālais enerģētikas un klimata plāns 2021. – 2030. gadam nosaka, ka Latvijas siltumnīcefekta gāzu emisijas (SEG) līdz 2030. gadam jāsamazina kopumā par 17% pret 2005. gadu, zio vietne kem.gov.lv.

Savukārt Latvijas klimatneitralitātes stratēģija līdz 2050. gadam nosaka, ka visām tautsaimniecības nozarēm ir jāsamazina SEG emisijas un jādod ieguldījums klimatneitralitātes sasniegšanā. Pašvaldībām un plānošanas reģioniem ir ļoti būtiska loma pielāgošanās klimata pārmaiņām nodrošināšanā un SEG ierobežošanā, it īpaši, enerģētikas un transporta sektoru emisiju samazināšanā. Ņemot vērā iepriekš minēto, pašvaldībām ir daudz iespēju veicināt nacionālo klimata mērķu sasniegšanu, taču, protams, tam ir nepieciešamas zināšanas un izpratne par nepieciešamajām rīcībām un pasākumiem.

KEM rudenī organizēs informatīvu semināru pašvaldību un plānošanas reģionu pārstāvjiem. Seminārā informēs par e-mācību uzsākšanas laiku, pieteikšanās iespējām, nosacījumiem sertifikāta iegūšanai, kā arī citiem jautājumiem.

E-mācību kurss izstrādāts Norvēģijas finanšu instrumenta 2014. – 2021. gada perioda programmas “Klimata pārmaiņu mazināšana, pielāgošanās tām un vide” iepriekš noteiktā projekta Nr.LV-CLIMATE-0001 “Klimata pārmaiņu politikas integrācija nozaru un reģionālajā politikā” ietvaros.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Tirgotāju asociācija: pārtikas cenas septembrī Latvijā samazinās

Pārtikas cenas septembrī Latvijā samazinājās, pauda Latvijas Tirgotāju asociācijā (LTA), atsaucoties uz regulāri veikto pārtikas preču salīdzinājumu tirdzniecības vietās Latvijā.

Ekonomika Pedagogu darba samaksas pieaugumam nākamgad novirzīs papildu 91,3 miljonus eiro

No kopumā piešķirtiem papildu 119,7 miljoniem eiro prioritāro pasākumu īstenošanai izglītības un zinātnes jomā nākamgad 91,3 miljoni eiro tiks novirzīti pedagogu darba samaksas pieauguma grafika īstenošanai pirmsskolas, vispārējā un profesionālajā, profesionālajā ievirzē un interešu izglītībā, kā arī augstākajā izglītībā.

Ekonomika Latvijas Banka piedāvā noapaļot maksājumus skaidrā naudā

Latvijas Banka izstrādājusi Maksājuma skaidrā naudā gala summas noapaļošanas likuma projektu, aģentūrai LETA apstiprināja centrālajā bankā.

Ekonomika «Latvijas Pasts» cenas nepaaugstinās, bet var samazināt apjomu (+VIDEO)

"Rīgā ir jābūt vismaz 25 pasta nodaļām, un mums pašlaik ir 29 pasta nodaļas", - pauž uzņēmuma vadītāja.

Lasiet arī

Sabiedrība Vai Latviju apdraud pēkšņas klimata pārmaiņas? Komentē eksperts meteorologs

Mūsu valsts galvaspilsētu šorīt sagaidīja reta meteoroloģiskā parādība. Rīgā pēc sešiem rītā ieradās īslaicīgi nokrišņi, sniegputenis un - pērkona negaiss! Cilvēki automašīnās ceļā uz darbu bija spiesti stāvēt sastrēgumos vairāk nekā pusstundu. Vai paradoksālā laikapstākļu situācija neliecina par globālo sasilšanu, kuras upuris var būt arī Latvija?

Sabiedrība Kurzemes piekrastē meteoroloģiskā ziema sākusies mēnesi agrāk nekā ierasts

Pagājušajā nedēļā Latvijā iestājās meteoroloģiskā ziema, un Kurzemes piekrastē tas notika mēnesi agrāk par normu, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Pasaule COP27 apstiprina fonda izveidi kompensēšanai nabadzīgajām valstīm

ANO Klimata konferencē (COP27) svētdien beidzot panākta vienošanās par kompensāciju fonda izveidi, lai sniegtu atbalstu tām nabadzīgajām valstīm, kas cietušas no klimata pārmaiņām.

Sabiedrība Izglītības iestādes pievērsīs uzmanību klimata pārmaiņām

Ar saukli "Mazas rīcības - liela ietekme" no šodienas līdz 13.novembrim visā Latvijā norisinās Rīcības dienas, kuru laikā izglītības iestādes pievērsīs uzmanību klimata pārmaiņām, aģentūru LETA informēja Vides izglītības fonda pārstāve Anna Luīze Pētersone.