• Ādolfs,
  • Ilgonis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Saeima atteicās ietekmēt elektroenerģijas sadales tarifu (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 09:45, 17.09.2023


Parlamentārieši ierosināja uz pusi samazināt monopolista pakalpojumu izmaksas.


1.jūlijā stājās spēkā

Saeimas vairākums plenārsēdes laikā noraidīja lēmuma projekta “Par nekavējošu valdības rīcību netaisnīgo, nesamērīgo un pret iedzīvotājiem vērsto jauno elektroenerģijas Sadales Tīklu tarifu atcelšanu” iekļaušanu nākamās sēdes darba kārtībāi. Par balsoja – 40 deputāti, pret – 23, atturas – 28. Līdz ar to lēmuma projekts nav iekļauts Saeimas nākamās sēdes darba kārtībā.

Politiķi aicinaja sagatavot normatīvos aktus, lai līdz nākamā gada 1.aprīlim sniegtu elektrības sadales tarifu atbalstu visām Latvijas mājsaimniecībām, kas samazinātu izmaksas par "Sadales tīkla" tarifu par 50%, izdevumus sedzot no rekordaugstās AS "Latvenergo" peļņas.

No dokumenta iniciatoru puses tā būtību motivēja Linda Liepiņa (LPV): "Saprotiet vienu – cilvēki ir izmisumā . Izmisumā un bezcerībā, un cilvēki nevar gaidīt vēl mēnesi, divus vai trīs, kamēr te caur visām komisijām, institūcijām, regulatoriem un, velns viņu zina, vēl kam izies cauri kaut kādas izmaiņas... Ir pilnīgi skaidrs, ka valstij katastrofāli trūkst naudas. Un šie tarifi, kas nu jau ir paaugstināti visās jomās, ir legāls veids, kā iedzīvotājiem segt valsts izpreparēto naudu. Un, ziniet, tas nav ne cienīgi pret mūsu valsts iedzīvotājiem, ne arī godīgi. Man ir žēl, ka veselai virknei deputātu trūkst aknu, trūkst pautu varbūt, ja, lai šo jautājumu iekļautu dienas kārtībā un lai mēs par to diskutētu".

Deputāts Andris Kulbergs (AS) rosināja neiesaistīties populismā: "Ir sagatavots profesionāls priekšlikums, kurā ir astoņi punkti, kas tiešām reālistiski var samazināt tarifu un iedot, galvenais, iedzīvotājiem laiku jau tūlīt, tūlīt jau no oktobra, nesaņemt šos augstos tarifus, un tur ir risinājums iekšā, lai valdībai būtu laiks reāli ieviest šos te grozījumus, izmaiņas, kas mazinās tarifus ilgtermiņā".

Evikas Siliņas (JV) valdības koalīcija vienojusies līdz gada beigām ieviest mehānismus elektroenerģijas sadales tīklu tarifu pieauguma daļējai kompensācijai.

Voldemārs Burkevics


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika No Baltijas valstīm Latvijā visvairāk iedzīvotāju ar brīviem līdzekļiem

Starp Baltijas valstīm vismazāk iedzīvotāju ar brīvi pieejamiem finanšu līdzekļiem ieguldījumu veikšanai ir Igaunijā, kamēr Latvijā to ir visvairāk, informē bankas "Citadele" pārstāvji, atsaucoties uz augustā veiktu aptauju.

Ekonomika Tirgotāju asociācija: pārtikas cenas septembrī Latvijā samazinās

Pārtikas cenas septembrī Latvijā samazinājās, pauda Latvijas Tirgotāju asociācijā (LTA), atsaucoties uz regulāri veikto pārtikas preču salīdzinājumu tirdzniecības vietās Latvijā.

Ekonomika Pedagogu darba samaksas pieaugumam nākamgad novirzīs papildu 91,3 miljonus eiro

No kopumā piešķirtiem papildu 119,7 miljoniem eiro prioritāro pasākumu īstenošanai izglītības un zinātnes jomā nākamgad 91,3 miljoni eiro tiks novirzīti pedagogu darba samaksas pieauguma grafika īstenošanai pirmsskolas, vispārējā un profesionālajā, profesionālajā ievirzē un interešu izglītībā, kā arī augstākajā izglītībā.

Ekonomika Latvijas Banka piedāvā noapaļot maksājumus skaidrā naudā

Latvijas Banka izstrādājusi Maksājuma skaidrā naudā gala summas noapaļošanas likuma projektu, aģentūrai LETA apstiprināja centrālajā bankā.

Lasiet arī

Ekonomika Valsts pārtrauca atbalstīt enerģijas patēriņu Latvijā

Izmaksāta rekordliela nauda - 465 000 000 eiro.

Ekonomika Enefit: Latvijai trūkst ilgtermiņa plāna enerģētikai

Latvijai šobrīd nav enerģētikas ilgtermiņa plāna un konkrēti sasniedzamie mērķi, un tas nepalīdz nozarei attīstīties, intervijā aģentūrai LETA teica energokompānijas "Enefit" valdes priekšsēdētājs Krists Mertens.

Ekonomika Pieaudzis klientu skaits, kuri izvēlas fiksētu elektroenerģijas cenu

Energokompānijas "Enefit" klientu portfelī pieaudzis to klientu skaits, kuri izvēlas produktus par fiksētām cenām, intervijā aģentūrai LETA pastāstīja "Enfit" valdes priekšsēdētājs Krists Mertens.

Sabiedrība Pērn Latvijā reģistrēts mazākais gūto elektrotraumu skaits pēdējā desmitgadē

Latvijā pagājušajā gadā reģistrētas 30 elektrotraumas, kas ir par 46% mazāk nekā gadu iepriekš, kā arī mazākais sadzīvē gūto elektrotraumu skaits pēdējā desmitgadē, liecina AS "Sadales tīkls" apkopotā elektrotraumu statistika.