• Aurora,
  • Austra
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Saeima atteicās ietekmēt elektroenerģijas sadales tarifu (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 09:45, 17.09.2023


Parlamentārieši ierosināja uz pusi samazināt monopolista pakalpojumu izmaksas.


1.jūlijā stājās spēkā

Saeimas vairākums plenārsēdes laikā noraidīja lēmuma projekta “Par nekavējošu valdības rīcību netaisnīgo, nesamērīgo un pret iedzīvotājiem vērsto jauno elektroenerģijas Sadales Tīklu tarifu atcelšanu” iekļaušanu nākamās sēdes darba kārtībāi. Par balsoja – 40 deputāti, pret – 23, atturas – 28. Līdz ar to lēmuma projekts nav iekļauts Saeimas nākamās sēdes darba kārtībā.

Politiķi aicinaja sagatavot normatīvos aktus, lai līdz nākamā gada 1.aprīlim sniegtu elektrības sadales tarifu atbalstu visām Latvijas mājsaimniecībām, kas samazinātu izmaksas par "Sadales tīkla" tarifu par 50%, izdevumus sedzot no rekordaugstās AS "Latvenergo" peļņas.

No dokumenta iniciatoru puses tā būtību motivēja Linda Liepiņa (LPV): "Saprotiet vienu – cilvēki ir izmisumā . Izmisumā un bezcerībā, un cilvēki nevar gaidīt vēl mēnesi, divus vai trīs, kamēr te caur visām komisijām, institūcijām, regulatoriem un, velns viņu zina, vēl kam izies cauri kaut kādas izmaiņas... Ir pilnīgi skaidrs, ka valstij katastrofāli trūkst naudas. Un šie tarifi, kas nu jau ir paaugstināti visās jomās, ir legāls veids, kā iedzīvotājiem segt valsts izpreparēto naudu. Un, ziniet, tas nav ne cienīgi pret mūsu valsts iedzīvotājiem, ne arī godīgi. Man ir žēl, ka veselai virknei deputātu trūkst aknu, trūkst pautu varbūt, ja, lai šo jautājumu iekļautu dienas kārtībā un lai mēs par to diskutētu".

Deputāts Andris Kulbergs (AS) rosināja neiesaistīties populismā: "Ir sagatavots profesionāls priekšlikums, kurā ir astoņi punkti, kas tiešām reālistiski var samazināt tarifu un iedot, galvenais, iedzīvotājiem laiku jau tūlīt, tūlīt jau no oktobra, nesaņemt šos augstos tarifus, un tur ir risinājums iekšā, lai valdībai būtu laiks reāli ieviest šos te grozījumus, izmaiņas, kas mazinās tarifus ilgtermiņā".

Evikas Siliņas (JV) valdības koalīcija vienojusies līdz gada beigām ieviest mehānismus elektroenerģijas sadales tīklu tarifu pieauguma daļējai kompensācijai.

Voldemārs Burkevics


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Finansējums tiks piešķirts kokapstrādei, mēbeļu nozarei, farmaceitikai (+VIDEO)

Aizdevums ar kapitāla atlaidi lielu investīciju projektu īstenošanai paredzēts vidējiem un lieliem komersantiem.

Ekonomika LTV plāno par nepilniem 10 000 eiro veikt veco alumīnija logu apkopi

VSIA "Latvijas Televīzija" (LTV) plāno par nepilniem 10 000 eiro veikt veco alumīnija logu remontu un apkopi, liecina informācija Elektroniskajā iepirkumu sistēmā (EIS).

Ekonomika Āboltiņa: Latviju interesē piesaistīt Nīderlandes investīcijas

Latviju interesē piesaistīt Nīderlandes investīcijas augsto tehnoloģiju un zaļās enerģijas nozaru izaugsmē, aģentūrai LETA norādīja jaunā Latvijas vēstniece Nīderlandē Solvita Āboltiņa.

Lasiet arī

Ekonomika «Latvenergo» pirmajā pusgadā saražojis par 56% vairāk elektroenerģijas

AS "Latvenergo" šī gada pirmajā pusgadā saražoja 3519 gigavatstundas (GWh) elektroenerģijas, kas ir par 56% vairāk nekā pērn attiecīgajā periodā.

Sabiedrība Latvijā sarucis tīklā nodotās elektroenerģijas daudzums

Latvijā šogad augustā saražotas un tīklā nodotas 237 gigavatstundas (GWh) elektroenerģijas, kas ir par 61% vairāk nekā šā gada jūlijā, bet par 10% mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn, liecina Latvijas pārvades sistēmas operatora AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) sagatavotais Latvijas elektroenerģijas tirgus apskats.

Ekonomika «Sadales tīklam» nodots 5,5 reizes vairāk saules elektroenerģijas

Elektroenerģijas sadales sistēmas operatora AS "Sadales tīkls" tīklā šogad pirmajā pusgadā nodotas 59 gigavatstundas (GWh) saules elektroenerģijas, kas ir 5,5 reizes vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn, liecina "Sadales tīkla" publicētais Elektroapgādes apskats.

Ekonomika Litgrid vadītājs: Lietuva nevar veikt elektrotīklu desinhronizāciju vienatnē

Lai gan Lietuva no tā dēvētā BRELL elektrības loka, kurā Baltijas valstis ir savienotas ar Krieviju un Baltkrieviju, vēlētos atvienoties jau nākamgad, bet Igaunija uzstāj, ka to iespējams izdarīt tikai 2025.gada sākumā, Lietuva desinhronizāciju vienatnē nevarēs veikt, pirmdien paziņoja Lietuvas pārvades sistēmu operatora "Litgrid" vadītājs Roks Masjulis.