• Ādolfs,
  • Ilgonis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Liepāja kļūst arvien pieprasītāka darījumu tūrismam (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 14:54, 16.09.2023


Darījumu tūrisms jeb MICE (saīsinājumā no angļu valodas - Meetings, Incentives, Conferences and Events) savu popularitāti Latvijā iemantojis jau vairākus gadus, tomēr pēdējā laikā šāds termins arvien biežāk dzirdams arī Liepājā. Pilsēta kā aktuāls galamērķis spēj uzņemt viesus no dažādām pasaules valstīm un veiksmīgi nodrošināt ne tikai konferenču norisi, bet piedāvāt arī plašu izklaides pasākumu iespējas.SIA Šarmants valdes loceklis Ritvars Embrekts pastāstīja, ka uzņēmums aktīvi strādā pie tā, lai spētu sasniegt, iekārdināt un atvest arvien vairāk starptautisku klientu tieši uz Liepāju. Konferences un semināri vairs nav tādi, kā tie bija agrāk. Korporatīvie uzņēmumi, kuri regulāri organizē darījuma tūrisma mītingus, meklē arvien jaunas, unikālas lokācijas un iespējas darbu apvienot ar kvalitatīvu izklaidi. To visu, sadarbībā ar Liepājas uzņēmējiem, mēs spējam nodrošināt ļoti augstvērtīgā līmenī.

"Esmu saskāries ar jautājumiem par to, vai tiešām Liepājā būs ko darīt? Un vai garais ceļš un apgrūtinātā loģistika, ņemot vērā, ka avioreisi uz Liepāju šobrīd nav pieejami, būs tā vērti?" - par klientu šaubām stāsta Ritvars. "Tad nākas krietni papūlēties un attālinātās komunikācijas procesā uzburt ainu, uz ko īstenībā esam spējīgi, ko varam piedāvāt, turklāt lielu uzsvaru liekot tieši uz individuālo pieeju un neordinārajiem risinājumiem. Pieczvaigžņu viesnīcas, greznus restorānus un bārus viņi visi ir redzējuši. Ir nepieciešams pārsteiguma moments. Un pieredze rāda, ka Liepāja var pārsteigt, turklāt tik efektīgi, ka klienti nolemj šeit atgriezties atkārtoti."

Pagājušajā nedēļā savu ikgadējo vasaras konferenci Liepājā aizvadīja uzņēmums Mondelez International, kas nodarbojas ar tādu populāru zīmolu kā Milka, Oreo, 7days u.c. pārtikas produktu ražošanu un izplatīšanu visā pasaulē. Divu dienu garumā uzņēmuma pārstāvji no dažādām valstīm izklaidējošā, komandu saliedējošā veidā tika iepazīstināti ar Liepājas pilsētas stāstu, vēsturi, vērtībām un kultūru. "Mēs neorganizējam klasiskās ekskursijas, mēs ļaujam viņiem pilsētu iepazīt ar izklaidējošas aktivitātes palīdzību - pašiem atrast, saskatīt un nonākt vietās, kur tūristi mēdz paiet garām. Šādā veidā mēs sniedzam daudz personiskāku ieskatu pilsētas dvēselē," piebilst Ritvars.

Pateicoties JA Travel organizētajam braucienam ar kuģīti, viesiem bija iespēja saulrietā palūkoties uz pilsētas tirdzniecības kanālu, pludmali un molu, turklāt iepazīt Liepājas zvejošanas tradīcijas un pašiem izcelt savu zvejas lomu. Bet vakara kulminācija bija interaktīva garšu performance, kas, sadarbībā ar restorānu Maestro, notika bijušā zvejnieku kolhoza "Kursa" teritorijas esošajā tīklu cehā. Tur mijiedarbojoties visām maņām, viesi izzināja Liepājas stāstu cauri laikiem un paši līdzdarbojās mākslas baudīšanā un radīšanā.

"Protams, ka šāda veida pop-up pasākumu realizācija prasa gan finansiālas, gan laika un cilvēkresursu investīcijas. To pašizmaksa ir salīdzinoši dārga, tāpēc nereti meklējam atbalstu arī projektu konkursos, lai idejas spētu attīstīt līdz iepakota pakalpojuma līmenim," piebilst Ritvars. "Tomēr mums visiem ir svarīgi apzināties, ka darījumu tūrisms ir spēcīgs ekonomikas attīstības virzulis, un šādas viesu grupas pilsētas uzņēmējiem ievērojami palielina finanšu plūsmu, kas ir ieguvums ikvienam Liepājas iedzīvotājam un pilsētai kopumā."


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika No Baltijas valstīm Latvijā visvairāk iedzīvotāju ar brīviem līdzekļiem

Starp Baltijas valstīm vismazāk iedzīvotāju ar brīvi pieejamiem finanšu līdzekļiem ieguldījumu veikšanai ir Igaunijā, kamēr Latvijā to ir visvairāk, informē bankas "Citadele" pārstāvji, atsaucoties uz augustā veiktu aptauju.

Ekonomika Tirgotāju asociācija: pārtikas cenas septembrī Latvijā samazinās

Pārtikas cenas septembrī Latvijā samazinājās, pauda Latvijas Tirgotāju asociācijā (LTA), atsaucoties uz regulāri veikto pārtikas preču salīdzinājumu tirdzniecības vietās Latvijā.

Ekonomika Pedagogu darba samaksas pieaugumam nākamgad novirzīs papildu 91,3 miljonus eiro

No kopumā piešķirtiem papildu 119,7 miljoniem eiro prioritāro pasākumu īstenošanai izglītības un zinātnes jomā nākamgad 91,3 miljoni eiro tiks novirzīti pedagogu darba samaksas pieauguma grafika īstenošanai pirmsskolas, vispārējā un profesionālajā, profesionālajā ievirzē un interešu izglītībā, kā arī augstākajā izglītībā.

Ekonomika Latvijas Banka piedāvā noapaļot maksājumus skaidrā naudā

Latvijas Banka izstrādājusi Maksājuma skaidrā naudā gala summas noapaļošanas likuma projektu, aģentūrai LETA apstiprināja centrālajā bankā.

Lasiet arī

Sabiedrība IZM: skolēns var mainīt otrās svešvalodas izvēli pamatskolas vecākajās klasēs

Apgalvojums, ka skolēns nevarētu iegūt pamatizglītību, mainot otrās svešvalodas izvēli pamatskolas vecākajās klasēs, neatbilst patiesībai, šodien parlamentā uzsvēra Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) parlamentārā sekretāre Silvija Reinberga, noliedzot publiski izskanējušos apgalvojumus.

Kriminālziņas Dreiliņos atsavināts plašs klāsts narkotiku (+FOTO)

Pagājušonedēļ Valsts policija saņēma informāciju par pļavā novietotu automašīnu ar narkotikām. Aizdomās par šo vielu glabāšanu realizācijas nolūkā tika aizturēta kāda sieviete un nepilngadīgs jaunietis, ziņo Valsts policija.

Sabiedrība Tiek plānota akcīzes celšana alum. Pēc alus darītāju domām - netaisnīgi

Latvijas Alus darītāju savienība iebilst pret plānoto akcīzes nodokļa paaugstināšanu alum, otrdien valdības sēdē sacīja Latvijas Alus darītāju savienības valdes priekšsēdētājs Pēteris Liniņš.

Veselība Jūrmalas slimnīcā trūkst speciālistu - veidojas garas rindas

Speciālistu trūkuma un iekārtu pilnas noslodzes dēļ Jūrmalas slimnīcā veidojas rindas uz izmeklējumiem, informēja SIA "Jūrmalas slimnīca" pārstāve Velta Vasiļevska.