• Justīne,
  • Juta
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latviešu uzņēmēji veiksmīgi iekaro Austrāliju (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 13:16, 14.09.2023


Lielvalsts tirgū var ieiet pietiekami strauji, ja ir veikta priekšizpēte, tomēr jārēķinās ar šī specifiku.


Tālu tālumā, lielā plašumā.


Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar Latvijas Ārlietu ministriju organizēja semināru, kurā tika runāts par Latvijas uzņēmēju iespējām Austrālijas tirgū. Latvijas vēstnieks Austrālijā un Jaunzēlandē Marģers Krams, atklājot semināru uzsvēra, ka sadarbībai ar Austrāliju ir liels potenciāls gan pārskatot globālās piegādes ķēdes, gan meklējot jaunus sadarbības partnerus eksportā, ziņo vietne liaa.gov.lv

“Latvijas uzņēmēji šobrīd uz Austrāliju vairs neskatās kā uz eksotisku un nesasniedzami tālu tirgu. Arī eksportējamo preču klāsts pieaug. Tie vairs nav tikai kokmateriāli, bet arī tehnoloģiskās iekārtas, elektronika un citas preces ar augstu pievienoto vērtību. Austrālijas tirgus ir viena no alternatīvām Krievijas tirgum, kura zaudēšanu joprojām daļa eksportētāju izjūt. Savā ziņā Austrālijas tirgus paver durvis arī uz visu Dienvidaustrumāzijas reģionu, kurš aptver 670 miljonus iedzīvotāju. Austrālijā ļoti būtiska ir piegādātāja reputācija, ir jāveido attiecības un uzticamība. Tas ļaus paplašināt sadarbību un nostiprināties šajā tirgū,” tā LIAA Austrālijas pārstāvniecības vadītāja Sabīne Kazaka.

Seminārā kā runātāji uzstājās Austrālijas goda konsuls Latvijā Toby Moore, Austrālijas uzņēmuma Citech valdes priekšsēdētājs Imants Kīns kā arī Latvijas uzņēmuma Aerones, kurš piedāvā robotizētu vēja turbīnu apkopi un remontu biznesa attīstības vadītājs Āzijas un Klusā okeāna reģionā Matīss Sīviņš un projektu vadītāja Zane Krūzenberga. Uzņēmuma Aerones pieredze liecina, ka Austrālijas tirgū var ieiet pietiekami strauji, ja ir veikta priekšizpēte, tomēr jārēķinās ar šī tirgus specifiku. Jāplāno pietiekami ilgs piegādes laiks, jo konteineri uz Austrāliju ceļos divus līdz trīs mēnešus, tāpat jābūt gataviem veikt dažādas vietējās sertifikācijas un pašiem jābūt pietiekami aktīviem,” tā M.Sīviņš, piebilstot, ka viena no Austrālijas priekšrocībām ir apgrieztā sezonalitāte, proti, vēja turbīnu klusās sezonas, kad tiek veiktas apkopes, Eiropā, ASV un Austrālijā nepārklājas.

Paneļdiskusijā par savu 15 gadus ilgo pieredzi Austrālijā dalījās arī SAF Tehnika pārdošanas direktors Uģis Hoņavko, uzsverot, ka no sertifikācijas un citām šī tirgus prasībām nevajag baidīties. “Austrālijā visi seko noteikumiem un tie ir jāievēro. Tas veido jūsu reputāciju, kura šājā tirgū ir ļoti būtiska,” tā U.Haņavko.

Eiropas Savienība ir Austrālijas trešais lielākais tirdzniecības partneris, un arī tirdzniecības apjomam starp Austrāliju un Latviju ir tendence augt. Trīs lielākās Latvijas eksporta preču grupas uz Austrāliju ir koksne un tās izstrādājumi, mašīnas, mehānismi un dažādas elektriskās iekārtas, kā arī dažādi minerālie materiāli, piemēram, kūdra.

Eksports uz Austrāliju var attīstīt arī biznesa iespējas Jaunzēlandē. Proti, ja produkti jau ir piereģistrēti Austrālijā, arī Jaunzēlandes iestādēm rodas lielāka uzticība uzņēmumam un ir vieglāk ieiet šajā tirgū.

Austrālija ir tirgus ar 26 miljoniem iedzīvotāju un 2022. gadā Latvijas kopējais preču un pakalpojumu tirdzniecības apgrozījums ar Austrāliju bija 81,7 miljoni eiro.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Putniņš pērn uzņēmumā «Latvijas valsts meži» saņēmis 159 600 eiro

AS "Latvijas valsts meži" (LVM) valdes priekšsēdētājs Pēters Putniņš pagājušajā gadā atalgojumā saņēmis 159 594 eiro, kas ir 2,4 reizes vairāk nekā 2022.gadā, kad atalgojumā viņš saņēma 65 270 eiro, liecina iesniegtā amatpersonas deklarācija par 2023.gadu.

Ekonomika Mājokļu cenas pirmajā ceturksnī Latvijā pieaugušas par 3,7%

Mājokļu cenas šogad pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar 2023.gada attiecīgo periodu, Latvijā pieaugušas par 3,7%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes provizoriskie dati.

Ekonomika Itālijas rūpniecībai aprīlī kritums otro mēnesi pēc kārtas

Rūpniecības produkcijas apjoms Itālijā aprīlī, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, negaidīti samazinājies par 1%, tādējādi kritums reģistrēts otro mēnesi pēc kārtas, liecina valsts statistikas biroja jaunākā informācija.

Ekonomika Nodokļu darba grupa apturējusi darbu pie nodokļu sistēmas pilnveidošanas

Nodokļu politikas pilnveidošanas koordinēšanas grupa apturējusi darbu pie nodokļu sistēmas pilnveidošanas, piektdien intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam "Rīta panorāma" sacīja Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) prezidents Andris Bite.

Lasiet arī

Pasaule G7 aicina uz pamieru visā pasaulē Parīzes olimpisko spēļu laikā

G7 valstis aicinājušas karojošās puses visā pasaulē ievērot pamieru Parīzes olimpisko spēļu laikā.

Pasaule Izraēla sola ikdienas pauzi karadarbībā Gazas joslā

Izraēlas armija svētdien paziņoja, ka ik dienu ievēros taktisku pauzi karadarbībā Gazas joslas dienvidu daļā, lai dotu iespēju piegādāt humāno palīdzību.

Sabiedrība Rīgā iedzīvotāju skaits samazinājies par 4600 cilvēkiem

Samazinoties Ukrainas bēgļu pieplūdumam, Rīgā pērn iedzīvotāju skaits samazinājies par 4600 cilvēkiem, minēts Rīgas pašvaldības 2023.gada publiskajā pārskatā, kuru aizvadītajā nedēļā apstiprināja Rīgas dome.

Sports Kāpēc Grīziņkalnā nepieļauj sporta aktivitātes (+VIDEO)

"Jāņem vērā, lai bērniem un jauniešiem Rīgā būtu iespējas sportot un atpūsties, nevis klaiņot bezdarbībā pa ielām".