• Lāsma,
  • Zanda,
  • Zandis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latviešu uzņēmēji veiksmīgi iekaro Austrāliju (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 13:16, 14.09.2023


Lielvalsts tirgū var ieiet pietiekami strauji, ja ir veikta priekšizpēte, tomēr jārēķinās ar šī specifiku.


Tālu tālumā, lielā plašumā.


Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar Latvijas Ārlietu ministriju organizēja semināru, kurā tika runāts par Latvijas uzņēmēju iespējām Austrālijas tirgū. Latvijas vēstnieks Austrālijā un Jaunzēlandē Marģers Krams, atklājot semināru uzsvēra, ka sadarbībai ar Austrāliju ir liels potenciāls gan pārskatot globālās piegādes ķēdes, gan meklējot jaunus sadarbības partnerus eksportā, ziņo vietne liaa.gov.lv

“Latvijas uzņēmēji šobrīd uz Austrāliju vairs neskatās kā uz eksotisku un nesasniedzami tālu tirgu. Arī eksportējamo preču klāsts pieaug. Tie vairs nav tikai kokmateriāli, bet arī tehnoloģiskās iekārtas, elektronika un citas preces ar augstu pievienoto vērtību. Austrālijas tirgus ir viena no alternatīvām Krievijas tirgum, kura zaudēšanu joprojām daļa eksportētāju izjūt. Savā ziņā Austrālijas tirgus paver durvis arī uz visu Dienvidaustrumāzijas reģionu, kurš aptver 670 miljonus iedzīvotāju. Austrālijā ļoti būtiska ir piegādātāja reputācija, ir jāveido attiecības un uzticamība. Tas ļaus paplašināt sadarbību un nostiprināties šajā tirgū,” tā LIAA Austrālijas pārstāvniecības vadītāja Sabīne Kazaka.

Seminārā kā runātāji uzstājās Austrālijas goda konsuls Latvijā Toby Moore, Austrālijas uzņēmuma Citech valdes priekšsēdētājs Imants Kīns kā arī Latvijas uzņēmuma Aerones, kurš piedāvā robotizētu vēja turbīnu apkopi un remontu biznesa attīstības vadītājs Āzijas un Klusā okeāna reģionā Matīss Sīviņš un projektu vadītāja Zane Krūzenberga. Uzņēmuma Aerones pieredze liecina, ka Austrālijas tirgū var ieiet pietiekami strauji, ja ir veikta priekšizpēte, tomēr jārēķinās ar šī tirgus specifiku. Jāplāno pietiekami ilgs piegādes laiks, jo konteineri uz Austrāliju ceļos divus līdz trīs mēnešus, tāpat jābūt gataviem veikt dažādas vietējās sertifikācijas un pašiem jābūt pietiekami aktīviem,” tā M.Sīviņš, piebilstot, ka viena no Austrālijas priekšrocībām ir apgrieztā sezonalitāte, proti, vēja turbīnu klusās sezonas, kad tiek veiktas apkopes, Eiropā, ASV un Austrālijā nepārklājas.

Paneļdiskusijā par savu 15 gadus ilgo pieredzi Austrālijā dalījās arī SAF Tehnika pārdošanas direktors Uģis Hoņavko, uzsverot, ka no sertifikācijas un citām šī tirgus prasībām nevajag baidīties. “Austrālijā visi seko noteikumiem un tie ir jāievēro. Tas veido jūsu reputāciju, kura šājā tirgū ir ļoti būtiska,” tā U.Haņavko.

Eiropas Savienība ir Austrālijas trešais lielākais tirdzniecības partneris, un arī tirdzniecības apjomam starp Austrāliju un Latviju ir tendence augt. Trīs lielākās Latvijas eksporta preču grupas uz Austrāliju ir koksne un tās izstrādājumi, mašīnas, mehānismi un dažādas elektriskās iekārtas, kā arī dažādi minerālie materiāli, piemēram, kūdra.

Eksports uz Austrāliju var attīstīt arī biznesa iespējas Jaunzēlandē. Proti, ja produkti jau ir piereģistrēti Austrālijā, arī Jaunzēlandes iestādēm rodas lielāka uzticība uzņēmumam un ir vieglāk ieiet šajā tirgū.

Austrālija ir tirgus ar 26 miljoniem iedzīvotāju un 2022. gadā Latvijas kopējais preču un pakalpojumu tirdzniecības apgrozījums ar Austrāliju bija 81,7 miljoni eiro.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Valsts sniegs Daugavpils tramvajam palīdzību 2,4 miljonu eiro apmērā (+VIDEO)

Rasti risinājumi, kas ļaus ievērojami samazināt šī sabiedriskā transporta veida kustības ierobežojumu termiņus.

Ekonomika Latvijas Banka samazinājusi IKP pieauguma prognozi šim gadam līdz 0,6%

Latvijas Banka samazinājusi Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) pieauguma prognozi šim gadam no iepriekš prognozētajiem 1,2% līdz 0,6%, piektdien žurnālistiem pavēstīja Latvijas Bankas pārstāvji.

Ekonomika Latvijas Banka palielinājusi inflācijas prognozi šim gadam līdz 9%

Latvijas Banka palielinājusi gada vidējās inflācijas prognozi 2023.gadam no 8,5% līdz 9%, piektdien žurnālistiem pavēstīja Latvijas Bankas pārstāvji.

Ekonomika Saistībā ar ES sankcijām pret Krieviju un Baltkrieviju iesaldēti 74 miljoni eiro

Latvijas finanšu iestādēs saistībā ar Eiropas Savienības (ES) noteiktajām sankcijām pret Krieviju un Baltkrieviju ir iesaldēti apmēram 74 miljoni eiro, aģentūrai LETA pavēstīja Latvijas Bankā.

Lasiet arī

Veselība Latvijas seniori var novērst demenci ar omega-3 bagātu pārtiku (VIDEO)

Piens, olas, jogurts un apelsīnu sula, valrieksti, ķirbju sēklas un linu sēklas -, kas var būt labs papildinājums vērtīgo uzturvielu uzņemšanai.

Sabiedrība Andrejostā nogrimis neliels atpūtas kuģītis

Andrejostā, Rīgā, nogrimis neliels atpūtas kuģītis, skaidroja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Pasaule Vācijā šogad karstums prasījis 3100 cilvēku dzīvību

Šogad augstās gaisa temperatūras dēļ Vācijā miruši apmēram 3100 cilvēku, aplēsuši veselības zinātnes speciālisti.

Sabiedrība «Vienotības» valdē partijas kongress nenes lielas pārmaiņas

Partijas "Vienotība" kongresā šodien valdē līdz ar partijas priekšsēdētāju, finanšu ministru Arvilu Ašeradenu ievēlēti arī Ministru prezidente Evika Siliņa, ārlietu ministrs, iepriekšējais premjers Krišjānis Kariņš un citi.