• Ādolfs,
  • Ilgonis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


FOTO. Paskat, kas notiek ar tukšajām pudelēm pēc tam, kad tās nododam taromātos

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 14:40, 13.09.2023


Kopš pagājušā gada februāra, kad Latvijā sāka darboties depozītu sistēma, tajā nodoti kopumā 511 miljoni iepakojuma vienību, informēja SIA "Depozīta iepakojuma operators" (DIO) pārstāvji.Pēc kompānijā vēstītā, pārstrādei nodoti 7700 tonnu PET iepakojuma, 10 000 tonnu stikla un 2140 tonnu alumīnija, bet dzērienu ražotājiem atkārtotai uzpildei nodoti 92 miljoni stikla pudeļu.

Šā gada dati liecina, ka no visiem pārdotajiem iepakojumiem iedzīvotāji visaktīvāk nodod ūdens (88%), limonāžu (84%) un PET iepildīta alus (91%) iepakojumus, bet mazāk tiek nodoti jaunā tvēruma produkti, tostarp no visa veida alkoholiskajiem dzērieniem PET un skārdenēs nodod 42%, bet no dzērienu sīrupiem - 29%.

Kompānijā norāda, ka depozīta iepakojumu nodošanas rādītājus ietekmē vairāki faktori, tostarp konkrētajā mēnesī tirgū laisto iepakojumu skaits, iedzīvotāju patēriņa un iepakojumu nodošanas tendences, dažādi svētki un brīvdienas. Piemēram, 2023.gada pirmajā pusgadā nodotā iepakojuma rādītājs bija 72%, jūlijā - 98%, bet augustā - 84%, kas skaidrojams ar to, ka iedzīvotāji sistēmā nodeva iepakojumus par iepriekšējiem periodiem, tostarp Jāņu brīvdienām.

Vienlaikus DIO pārstāvji prognozē, ka gada otrajā pusē nodotā iepakojuma īpatsvars būs lielāks, jo pakāpeniski atgriezīsies siltajā sezonā izlietotais iepakojums.

"Analizējot atgriešanas rādītājus jaunā tvēruma produktiem, redzam, ka vislabāk nodod to dzērienu iepakojumus, kurus cilvēki biežāk patērē ārpus mājām - tie ir dažādi stiprie alkoholiskie kokteiļi. Bet tādiem dzērieniem kā bezalkoholiskajam vīnam un stiprajiem alkoholiskajiem dzērieniem PET iepakojumā, kurus patērē neregulāri vai visbiežāk mājās, atgriešanas rādītāji ir zemāki. Savukārt dzērienu sīrupu patēriņa īpatnība ir tāda, ka šo produktu patērē lēni, tādēļ arī iepakojumu atgriešanas laiks ir ievērojami ilgāks," min DIO valdes priekšsēdētājs Miks Stūrītis.

Kompānijā arī informē, ka šā gada laikā 12 tirdzniecības vietās uzstādīti jaudīgāki taromāti un kopējais taromātu skaits šobrīd ir sasniedzis 1118.

Jau ziņots, ka Latvijā depozīta sistēma dzērienu iepakojumiem sāka darboties 2022.gada 1.februārī. Valsts vides dienests konkursā dzērienu iepakojumu depozīta sistēmu uz septiņiem gadiem nolēma uzticēt DIO.

Līdz šā gada 1.janvārim depozīta sistēmā varēja nodot stikla, PET un metāla bezalkoholisko, visu veidu alus un citu alkoholisko (zem 6%) dzērienu iepakojumus. Savukārt kopš 2023.gada depozīta sistēmā var nodot arī sīrupa un alkoholisko kokteiļu, kas veidoti uz spirta bāzes (ar alkohola saturu līdz 15%), stikla, plastmasas (PET) un skārdeņu iepakojumus, kā arī visu veidu alkoholiskos dzērienus PET pudelēs vai skārdenēs, kas ir marķēti ar Latvijas depozīta zīmi.

DIO pagājušajā gadā, kad Latvijā sāka darboties depozīta sistēma, strādāja ar 18,474 miljonu eiro apgrozījumu un 4,086 miljonu eiro peļņu.

Kompānija reģistrēta 2020.gadā, un tās pamatkapitāls ir 124 500 eiro. Kompānijas īpašnieki ir SIA "Alus un dzērienu iepakojuma savienība" (18,07%), SIA "Coca-Cola HBC Latvia" (18,07%), SIA "Cido grupa" (12,05%), AS "Cēsu alus" (12,05%), AS "PET Baltija" (12,05%), AS "Aldaris" (12,05%), Latvijas Mazumtirgotāju biedrība (9,64%) un Latvijas Alus darītāju savienība (6,02%).


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika No Baltijas valstīm Latvijā visvairāk iedzīvotāju ar brīviem līdzekļiem

Starp Baltijas valstīm vismazāk iedzīvotāju ar brīvi pieejamiem finanšu līdzekļiem ieguldījumu veikšanai ir Igaunijā, kamēr Latvijā to ir visvairāk, informē bankas "Citadele" pārstāvji, atsaucoties uz augustā veiktu aptauju.

Ekonomika Tirgotāju asociācija: pārtikas cenas septembrī Latvijā samazinās

Pārtikas cenas septembrī Latvijā samazinājās, pauda Latvijas Tirgotāju asociācijā (LTA), atsaucoties uz regulāri veikto pārtikas preču salīdzinājumu tirdzniecības vietās Latvijā.

Ekonomika Pedagogu darba samaksas pieaugumam nākamgad novirzīs papildu 91,3 miljonus eiro

No kopumā piešķirtiem papildu 119,7 miljoniem eiro prioritāro pasākumu īstenošanai izglītības un zinātnes jomā nākamgad 91,3 miljoni eiro tiks novirzīti pedagogu darba samaksas pieauguma grafika īstenošanai pirmsskolas, vispārējā un profesionālajā, profesionālajā ievirzē un interešu izglītībā, kā arī augstākajā izglītībā.

Ekonomika Latvijas Banka piedāvā noapaļot maksājumus skaidrā naudā

Latvijas Banka izstrādājusi Maksājuma skaidrā naudā gala summas noapaļošanas likuma projektu, aģentūrai LETA apstiprināja centrālajā bankā.

Lasiet arī

Sabiedrība IZM: skolēns var mainīt otrās svešvalodas izvēli pamatskolas vecākajās klasēs

Apgalvojums, ka skolēns nevarētu iegūt pamatizglītību, mainot otrās svešvalodas izvēli pamatskolas vecākajās klasēs, neatbilst patiesībai, šodien parlamentā uzsvēra Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) parlamentārā sekretāre Silvija Reinberga, noliedzot publiski izskanējušos apgalvojumus.

Kriminālziņas Dreiliņos atsavināts plašs klāsts narkotiku (+FOTO)

Pagājušonedēļ Valsts policija saņēma informāciju par pļavā novietotu automašīnu ar narkotikām. Aizdomās par šo vielu glabāšanu realizācijas nolūkā tika aizturēta kāda sieviete un nepilngadīgs jaunietis, ziņo Valsts policija.

Sabiedrība Tiek plānota akcīzes celšana alum. Pēc alus darītāju domām - netaisnīgi

Latvijas Alus darītāju savienība iebilst pret plānoto akcīzes nodokļa paaugstināšanu alum, otrdien valdības sēdē sacīja Latvijas Alus darītāju savienības valdes priekšsēdētājs Pēteris Liniņš.

Veselība Jūrmalas slimnīcā trūkst speciālistu - veidojas garas rindas

Speciālistu trūkuma un iekārtu pilnas noslodzes dēļ Jūrmalas slimnīcā veidojas rindas uz izmeklējumiem, informēja SIA "Jūrmalas slimnīca" pārstāve Velta Vasiļevska.