• Valdemārs,
  • Valdis,
  • Voldemārs
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Līdz 2027. gadam Latvijas tūrismam tiks piesaistīti 2000 darbinieku (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 07:54, 24.08.2023


Investīciju un attīstības aģentūra aicina uzņēmējus apvienoties ģeogrāfiski un tematiski.


Tūrisma sezona Jūrmalā tuvojas noslēgumam, taču varas iestādes ceļotājus atcerējās.

Aizejošā Kariņa valdība izskatīja jaunu politiskās plānošanas dokumentu: pasākuma "Tūrisma produktu attīstības programma" īstenošanas noteikumi".

Šobrīd Latvijas tūrisma nozare saskaras ar būtiskiem izaicinājumiem, kas apdraud nozares dzīvotspēju, eksporta iespējas un darba vietu saglabāšanu. Nozare ir būtiski novājināta pēc Covid-19 pandēmijas, šobrīd būtisku negatīvu ietekmi rada Krievijas uzsāktais bruņotais konflikts Ukrainā. 2020. un 2021. gads tūrisma nozarei bijis ar lejup slīdošu tendenci, pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2021. gadā tūrisms sastādīja vairs tikai 5% no kopējā pakalpojumu eksporta (salīdzinoši 2019. gadā tie bija 16,3%). Tas atspoguļojas arī nozares specifiskajos rādītājos – 2021. gadā Latviju apmeklēja 478 tūkstoši vairākdienu ceļotāju, kas ir par aptuveni 25% mazāk kā 2020. gadā un par 75,3% mazāk kā 2019. gadā.

Tāpat par 73% kritušies ārvalstu vairākdienu ceļotāju izdevumi, kas 2021. gadā bija 145 miljoni euro, bet 2019. gadā – 538 miljoni euro. Viena vairākdienu ārvalstu ceļotāja Latvijā vidējie izdevumi diennaktī samazinājušies no 65 euro 2019. gadā uz 51 euro 2021. gadā. Papildus Covid-19 pandēmijas un ģeopolitiskās situācijas izraisītajiem sarežģījumiem, tūrisma nozarē konstatēti arī citi izaicinājumi, piemēram, tūrisma piedāvājuma, pozicionējuma un mārketinga aktivitāšu sadrumstalotība un nepietiekami tūrisma statistikas dati.

Pasākuma ietvaros plānots, ka tiks izveidoti 20 jauni tūrisma produkti. Balstoties uz atbildīgās iestādes aplēsēm, īstenojot pasākumu, ārvalstnieku karšu maksājumu apjoms Latvijā palielināsies par 1,36% salīdzinot pret 2022. gadu (jeb palielināsies par 14 miljoniem euro). Tūristu izdevumi par izstrādātajiem tūrisma produktiem pieaugs līdz 5,6 miljoniem euro, sagaidāmais sadarbības tīklu dalībnieku apgrozījuma palielinājums par 10%, un papildu plānots, ka ārvalstu tūristu izdevumi ārpus tūrisma produktiem palielināsies līdz 8,4 miljoniem euro. Pasākuma ietvaros tiek prognozēts, ka darba spēka nodokļos (nodarbinot aptuveni 2000 darbiniekus) nodokļos ik gadu tiks nomaksāti 15 miljoni euro.

Plānots, ka tiks atlasīti 8 sadarbības tīkli – 4 tematiskie sadarbības tīkli un 4 ģeogrāfiskie. Tiek atbalstīts ne vairāk kā viens sadarbības tīkls katrā no augsti prioritārajiem tūrisma veidiem: darījumu tūrisms; veselības tūrisms; kultūras un radošo industriju tūrisms; dabas tūrisms. Tematiskie sadarbības tīkli apvieno komersantus visā Latvijas teritorijā un specializējas uz vienu no tūrisma veidiem.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Latvijas enerģētika ir ūdeņraža izvēles priekšā: eksperta atzinums (+VIDEO)

Valstī ir vairāki uzņēmumi, kas patērē enerģiju lielos apjomos, pastāv zināmi priekšnosacījumi "zaļai" ražošanai un patēriņam.

Ekonomika Daugavpilij industriālā parka būvniecībai piešķirti 17 miljoni euro (+VIDEO)

Projekta ietvaros tiks veikta ražošanas ēkas izbūve un pieguļošās teritorijas labiekārtošana.

Ekonomika Ekonomists: inflācija ir sakauta

Atsevišķu preču un pakalpojumu cenu kāpums vēl ir straujš, bet tas galvenokārt ir inerces rezultāts, kuras spēks nevar būt bezgalīgs. Tā ir iespēja mainīt dienaskārtību un lielāku vērību veltīt ekonomikas izaugsmes veicināšanai.

Ekonomika Latvijā ražotās «viedās» lampas ir pieprasītas Ziemeļvalstīs (+VIDEO)

Produkti ir īpaši pielāgoti polārās nakts apstākļiem.

Lasiet arī

Ekonomika PTAC piemērojis 10 000 eiro sodu tūrisma pakalpojumu sniedzējam

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) piemērojis 10 000 eiro sodu tūrisma pakalpojumu sniedzējam SIA "Miasfor", kas izmanto zīmolu "To Hike", par negodīgu komercpraksi, pārdodot ceļojumus bez licences, informē PTAC.

Ekonomika Novērtējumu gaida inovatīvi produkti ceļotājiem Latvijā (+VIDEO)

Valstī ir tūrisma piedāvājumi, kuri spēj konkurēt starptautiskajā tirgū, ir ilgtspējīgi un saistoši gan vietējai, gan ārvalstu auditorijai.

Ekonomika Tūristi Latvijā biežāk izvēlas dzīvokļus, mājas - trauksmi ceļ EM (+VIDEO)

Jānodrošina prasību ievērošana atbilstoši Pārtikas uzraudzības likumam un Alkoholisko dzērienu aprites likumam, neatkarīgi no vietas, pauž resors.

Ekonomika Latvijas tūrisma mītnēs viesu pavadīto nakšu skaits pieaudzis par 21,2%

Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs šogad pirmajos sešos mēnešos viesu pavadīto nakšu skaits palielinājies par 21,2% salīdzinājumā ar 2022.gada attiecīgo periodu, veidojot 1,821 miljonu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.