• Marija,
  • Marika,
  • Marina
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


"Rīgas nami" pirmajā pusgadā strādājuši ar 150 000 eiro peļņu

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 21:31, 22.08.2023


Pašvaldības SIA "Rīgas nami" šī gada pirmajā pusē strādājusi ar 150 000 eiro peļņu, informēja uzņēmuma sabiedrisko attiecību vadītāja Dace Preisa. Tikmēr uzņēmuma apgrozījums sasniedzis 10,4 miljonus eiro.


Foto: LETA

Pozitīvie darbības rādītāji esot panākti, optimizējot uzņēmuma struktūru, stiprinot izmaksu kontroli un īstenojot pārdomātu komercobjektu nomas politiku, tādējādi palielinot šī segmenta ieņēmumus.

Kā norāda uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Baiba Beatrise Sleže, pēc uzņēmuma reorganizācijas galvenais uzdevums bijis pakalpojumu kvalitātes uzlabošana "Rīgas namu" apsaimniekotajos un pārvaldītajos objektos, nodrošinot savlaicīgu un kvalitatīvu darbu izpildi.

Svarīgi bijis arī apzināt uzraugošo iestāžu ilggadīgi sniegto aizrādījumu statusu un nekavējoties sākt nepilnību novēršanu.

Gada pirmajā pusē veikts apjomīgs īpašumu audits, izveidojot nepieciešamo prioritāro darbu sarakstu ar termiņiem to izpildei un paredzamo investīciju plānu.

Vienlaikus SIA "Rīgas Nami" pirmajā pusgadā veica apjomīgu objektu pielāgošanu Dziesmu un deju svētku dalībnieku vajadzībām, lai 54 skolas būtu sagatavotas svētku dalībnieku izmitināšanai. Šobrīd SIA "Rīgas nami" portfelī esošo izglītības iestāžu fondu veido 372 objekti, kuros notiek aktīvs darbs, gatavojoties jaunajam mācību gadam.

Stiprinot klientu servisu, gada pirmajā pusē tika veikti priekšdarbi SIA "Rīgas nami" mājokļu klientu apkalpošanas centra atvēršanai, kas jūlijā sekmīgi sācis darbību Brīvības ielā 49/53. Sākts darbs pie vadības sistēmas ieviešanas, kas nodrošinās procesa caurspīdīgumu, proti, klientam būs iespēja līdzsekot, kādā izpildes statusā ir viņa iesniegums.

Pēc reorganizācijas viena no uzņēmuma prioritātēm ir pašvaldības tirgu attīstība, tādējādi šobrīd notiek apjomīgs darbs pie Rīgas Centrāltirgus un Vidzemes tirgus ilgtermiņa attīstības plāniem. Viena no šī gada prioritātēm ir Vidzemes tirgus teritorijas iedzīvināšana, veicot labiekārtošanas un apzaļumošanas darbus.

Šī gada rezultātu uzlabošanā būtisku ieguldījumu devuši SIA Rīgas nami īpašumā esošie kinoteātris "Splendid Place" un Melngalvju nams, uzrādot ievērojami labākus darbības rādītājus. To ieņēmumi pret attiecīgo periodu pagājušajā gadā palielinājušies divas reizes.

Sadarbībā ar Rīgas pašvaldības aģentūru "Rīgas enerģētikas aģentūra" un Rīgas domes Mājokļu un vides departamentu tiekot realizēti vairāki projekti gan dzīvojamo māju, gan sabiedrisko ēku segmentos, iedzīvinot aprites ekonomikas principus ar mērķi tos standartizēt un ieviest pašvaldības būvniecības praksē.

Kā pirmais no šādiem būvniecības projektiem tikšot īstenots SIA "Rīgas namu" apsaimniekošanā esošās sociālās mājas un dienas centra atjaunošanas projekts Ziepju ielā 11. Drīzumā tiks uzsākta tā projektēšana un šis būs uzskatāms par pirmo apritīgās būvniecības projektu Latvijā.

Paralēli neatliekamo darbu sakārtošanai uzņēmumā sākta vidēja termiņa stratēģijas izstrāde. Tādējādi šobrīd notiek vairāku būtisku attīstības koncepciju izstrāde, lai uz to bāzes jau nākamajā gadā varētu uzsākt konkrētākus un pamatotus attīstības procesus.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Avena uzņēmumi Latvijā samazinājuši nodokļu parādu

Saņemot Latvijas Bankas atļauju, Eiropas Savienības (ES) sankcijām pakļautā miljardiera Pjotra Avena uzņēmumi SIA "Klauģu muiža RE" un SIA "Ezermaļu mežu īpašumi" šomēnes samazinājuši nodokļu parādu par kopumā vairāk nekā pusmiljonu eiro, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) dati.

Ekonomika Kubas valdība sāk pastiprināti kontrolēt mazos un vidējos uzņēmumus

Komunistiskās Kubas valdība vērusies pret mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, kuru atļaušana vairākās ekonomikas nozarēs 2021.gadā bija ilgi gaidīts solis privātajā sektorā.

Ekonomika Negodīga prakse metāllūžņu apsaimniekošana: nauda līdz pārstrādātājiem nenonāk

Uzņēmējiem, kas ieved un pārdod videi kaitīgas preces vai preces dažādu veidu iepakojumos, tiek piemērots dabas resursu nodoklis, raksta savā preses relīzē SIA “Tolmets”.

Ekonomika Šteinbuka: šobrīd nav pamata Latvijā celt nodokļus

Šobrīd nav pamata Latvijā celt nodokļus, ceturtdien intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja Fiskālās disciplīnas padomes (FDP) priekšsēdētāja Inna Šteinbuka.

Lasiet arī

Ekonomika Strauji sarukusi Latvijas apdrošināšanas kompāniju peļņa

Latvijas apdrošināšanas kompānijas šogad deviņos mēnešos strādāja ar peļņu 17,874 miljonu eiro apmērā, kas ir par 28,2% mazāk nekā 2021.gada attiecīgajā periodā, liecina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) apkopotie dati.

Ekonomika "Latvenergo" peļņa deviņos mēnešos pieauga 3,9 reizes

AS "Latvenergo" koncerns šogad deviņos mēnešos strādāja ar 1,175 miljardu eiro apgrozījumu, kas ir par 78,1% vairāk nekā pērn attiecīgajā periodā, savukārt grupas peļņa pieauga 3,9 reizes - līdz 104,259 miljoniem eiro, liecina "Latvenergo" sniegtā informācija biržai "Nasdaq Riga".

Ekonomika Banku peļņa desmit mēnešos sasniegusi 248,4 miljonus eiro

Latvijas monetārās finanšu iestādes (MFI), galvenokārt bankas, šogad desmit mēnešos strādāja ar 248,4 miljonu eiro peļņu, kas ir par 13,8% vairāk nekā 2021.gada attiecīgajā periodā, liecina Latvijas Bankas publiskotā informācija.

Ekonomika Sarukusi krājaizdevu sabiedrību peļņa

Latvijas kooperatīvo krājaizdevu sabiedrību peļņa šogad deviņos mēnešos bija 199 300 eiro, kas ir par 3,9% mazāk nekā 2021.gada attiecīgajā periodā, aģentūra LETA uzzināja Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK).