• Alberts,
  • Madis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Gamma-A pārtrauc smuko konservu ražošanu un zaudējumu vietā tiek pie peļņas

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 21:00, 04.08.2023


Uzņēmums SIA "Gamma-A" (iepriekš SIA "Līcis-99") pēc reorganizācijas un pamatdarbības maiņas pagājušajā gadā strādāja ar 8,874 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir 3,6 reizes vairāk nekā 2021.gadā, kā arī kompānija guva peļņu 385 007 eiro apmērā pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš, liecina "Firmas.lv" informācija.Tostarp pērn kompānija saņēma atbalstu zvejniecībai ārkārtas situācijā 32 045 eiro apmērā.

Gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka pērn noslēgta kompānijas reorganizācija, kurā SIA "Auda-A" un "Gamma-A" apvienotas ar "Līcis-99", kas pēcāk mainīja nosaukumu uz "Gamma-A".

Līdztekus reorganizācijai mainījies arī kompānijas pamatdarbības veids - tā vairs nenodarbojas ar zivju produkcijas ražošanu, bet gan ar zivju ieguvi, zvejas kuģu un iekārtu remontu, kuģu piestātņu nomu un metālapstrādi, tostarp konservu kārbu un vāciņu ražošanu.

Vadības ziņojumā minēts, ka pērn kompānijas ieņēmumi no zvejniecības pieauga par 195 000 eiro, sasniedzot 1,966 miljonus eiro, savukārt metālapstrādes nozarē saražoti 21,5 miljoni "easy open" vāciņu, kā arī trīs miljoni parasto vāciņu. Tāpat pērn saražoti 4,7 miljoni "peel off" vāciņu.

Tāpat vadība atzīmē, ka pērn būtiski pieauguši kuģu remonta ceha ieņēmumi, 2022.gadā sasniedzot 836 772 eiro.

Vadība paredz, ka šogad ekonomikas attīstību vēl joprojām ietekmēs izmaksu pieaugums, inflācija, ekonomikas recesijas draudi un Krievijas sāktā karadarbība Ukrainā.

2021.gadā "Gamma-A" strādāja ar 2,472 miljonu eiro apgrozījumu un 130 469 eiro zaudējumiem.

Kompānija reģistrēta 1993.gadā, un tās pamatkapitāls ir 7 865 632 eiro. "Gamma-A" lielākais īpašnieks ir AS "A.O.I." (98,2%), kura patiesais labuma guvējs ir Aivars Lejietis.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Sociālie uzņēmumi: cilvēki ar īpašām vajadzībām atrod sev tīkamu (+VIDEO)

Ar grantu programmam tiek veicināta un atbalstīta jēgpilnu, dažādām sabiedrības grupām nozīmīgu biznesa ideju realizēšana.

Ekonomika Anglijā un Velsā ik mēnesi slēdz 80 krogus

Anglijā un Velsā slēgto krogu skaits šī gada pirmajos mēnešos pieaudzis par trešdaļu, liecina Lielbritānijas valdības statistikas dati.

Ekonomika Latviešu valodas aģentūras direktore pērn nopelnīja ap 40 000 eiro

Latviešu valodas aģentūras (LVA) direktore Inita Vītola pagājušajā gadā nopelnīja 38 781 eiro, kas ir par 11 152 eiro vairāk nekā 2022.gadā, liecina viņas iesniegtā valsts amatpersonas deklarācija.

Lasiet arī