• Lolita,
  • Vitolds
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Ko ņemt vērā, meklējot darbu citā pilsētā?

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 13:16, 25.05.2023


Pārcelšanās uz citu pilsētu ir aizraujoša, bet tajā pašā laikā arī sarežģīta pieredze, īpaši tad, ja paša spēkiem jāatrod gan jaunā dzīvesvieta, gan darbs. Tas, kā un kāda secībā šie svarīgie uzdevumi veicami, protams, ir atkarīgs no katra individuālās situācijas.Kādam darbs jau ir sarunāts, tādēļ atliek tikai parūpēties par dzīvesvietu, citam atkal pretēji - ir dzīvesvieta, bet vēl jāsakārto darba jautājums. Bet, kā pareizi rīkoties tad, kad jaunajā dzīvesvietā negaida ne mājoklis, ne darbs? Par to vairāk raksta turpinājumā!

Svarīgs aspekts - finanses

Gribam to mēs vai nē, arī šajā jautājumā daudz kas atkarīgs no finansiālajām iespējām. Tieši no šī aspekta visbiežāk atkarīgs - vispirms meklēt darbu un tikai tad dzīvesvietu, vai tomēr otrādi.

Ja finanses atļauj, varat atrast piemērotu dzīvesvietu, nesteidzīgi pārcelties un tikai tad meklēt jauno nodarbošanos. Tas var būt ērtāk arī no tāda aspekta, ka varēsiet brīvi ierasties uz darba intervijām, uz kurām būsiet uzaicināts.

Savukārt, ja finansiālās iespējas ir ierobežotas, jāizvēlas otra pieeja - vispirms izvēlētajā pilsētā jāatrod darbs, pēc tam, izvērtējot savas iespējas, jāmeklē piemērots mājoklis.

Personīgie apsvērumi

Domājot par to, kā labāk sākt savas dzīves jauno nodaļu, jāņem vērā ne tikai finanses, bet arī personīgie apsvērumi, piemēram, pārcelšanas iemesli, paziņu loks jaunajā dzīvesvietā un citi.

Darba iespējas

Ja vien Jūs jaunajā dzīvesvietā jau negaida darbs, pirms pārcelšanās ir svarīgi izvērtēt, kādas ir darba iespējas šajā pilsētā. Piemēram, atbilstošs darbs Rīgā noteikti atrodams vienkāršāk nekā mazākās pilsētās, tādēļ rūpīgi apsveriet savas iespējas!

Laiks

Neatkarīgi no tā - darbu izlemjat meklēt pirms vai pēc pārcelšanās, atveliet tam pietiekami daudz laika. Piemērota darba atrašana var nebūt tik ātra, kā varbūt gribētos, tādēļ apbruņojieties ar pacietību.

Neaizmirstiet arī atjaunot informāciju savā CV un sagatavot jaunās motivācijas vēstules paraugu, ko pēc tam varat pielāgot pēc nepieciešamības. Tāpat atcerieties, ka par darba iespējām var uzzināt ne tikai sludinājumu portālos, bet arī forumos, domubiedru grupās un uzņēmumu mājas lapās.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika LTRK pārtrauks sadarbību ar desmit uz Krieviju eksportējošajiem uzņēmumiem

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) no kopumā 25 biedriem, kuri minēti Ekonomikas ministrijas (EM) publiskotajā sarakstā starp uzņēmumiem, kas eksportē uz Krieviju, pārtrauks sadarbību ar desmit uzņēmumiem, sacīja LTRK priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Ekonomika Latvijas darba tirgū iezīmējušās negatīvas tendences (+VIDEO)

Bezdarba līmenis valstī bija par 0,7 procentpunktiem augstāks nekā vidēji Eiropas Savienībā.

Ekonomika «airBaltic» ieķīlājusi 36 preču zīmes, tostarp «airBaltic»

Latvijas nacionālā aviokompānija "airBaltic" reģistrējusi komercķīlu ar nodrošinātā prasījuma maksimālo summu 442 miljoni eiro, liecina "Lursoft" publiskotā informācija.

Ekonomika VNĪ izdevās pārsniegt izvirzītos finanšu mērķus (+VIDEO)

Viens no izaicinājumiem ir degradēto būvju sakārtošana, kur biežākais risinājums ir šādu būvju pārdošana vai ēku demontāža.

Lasiet arī

Pasaule ISW: Krievija manipulē ar karagūstekņu apmaiņas tēmu

Krievija cenšas manipulēt ar karagūstekņu apmaiņas tēmu un izmantot to kā vēl vienu paņēmienu, lai destabilizētu situāciju Ukrainā, uzskata ASV Kara studiju institūta (ISW) eksperti.

Ekonomika Atlīdzībās lauksaimnieki šogad saņēma gandrīz deviņus miljonus eiro

Apdrošinātāji atlīdzībās par izsalušajiem ziemāju sējumiem un citiem kultūru bojājumiem šogad līdz šim lauksaimniekiem izmaksājuši kopumā gandrīz deviņus miljonus eiro, aģentūrai LETA pavēstīja Latvijas Apdrošinātāju asociācijā.

Veselība Nefrologi Latvijā pieņems pacientus bez ārsta nosūtījuma un bez maksas (+VIDEO)

Hronisku nieru slimība ir septītais izplatītākais nāves riska faktors globāli.

Sabiedrība Aukstākais ūdens saglabājas Rīgas līča piekrastē

Latvijas upēs un ezeros ūdens temperatūra daudzviet pārsniedz +20 grādus, bet jūrā, īpaši Rīgas līča Kurzemes piekrastē, saglabājas auksts ūdens, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.