• Saiva,
  • Saivis,
  • Santis,
  • Sentis,
  • Tija
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


14% Baltijas iedzīvotāju tuvāko piecu gadu laikā plāno iegādāties jaunu mājokli

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 13:32, 25.05.2023


Baltijas valstīs 14% iedzīvotāju tuvāko piecu gadu laikā plāno iegādāties jaunu mājokli, pavēstīja "Luminor Bank" pārstāvji, atsaucoties uz bankas veiktās aptaujas datiem.Aptaujā secināts, ka tuvāko divu gadu laikā jaunu īpašumu plāno iegādāties vai jau šobrīd meklē piemērotu mājokli 7% Baltijas valstu iedzīvotāju, trīs līdz piecu gadu laikā jauna mājokļa iegādi plāno 5%, piecu līdz 10 gadu laikā jauna mājokļa iegādi plāno 6% iedzīvotāju, bet 11% vēl nav izlēmuši, kad to darīs.

Mājokļu kreditēšanas vadītājs Kaspars Sausais atzīmē, ka mājokļa iegādi biežāk plāno jauni cilvēki, tostarp Latvijā mājokļa iegādi plāno 59% iedzīvotāju vecumā līdz 29 gadiem, galvenokārt to plānojot īstenot nākamo piecu līdz 10 gadu laikā.

"Tas arī saskan ar bankas novērojumiem, jo aktīvākie mājokļu iegādē ir iedzīvotāji vecuma grupā no 25 līdz 35 gadiem, kad ir skaidrāki nākotnes plāni, bieži veidojas ģimene un ir pastāvīgi ienākumi gan kredītu maksājumu veikšanai, gan sakrāts pirmajai iemaksai," atzīmē Sausais.

Tāpat aptaujā secināts, ka Baltijas valstu iedzīvotājus no mājokļa pirkuma galvenokārt attur augstās mājokļu cenas un pārāk zemi vai nepietiekami ienākumi. Latvijā šos iemeslus norādījuši 53% respondentu vecumā līdz 49 gadiem. Nepietiekamus ienākumus biežāk minējuši aptaujātie ar pamatizglītību un ienākumiem līdz 550 eiro uz ģimenes locekli.

Vienlaikus 8% respondentu kā būtisku iemeslu minējuši iekrājumu trūkumu pirmajai iemaksai, vēl tikpat aptaujāto bažījas par augsto inflāciju un cenu kāpumu. Nedaudz retāk iedzīvotāji norādījuši, ka nav pārliecināti par saviem nākotnes plāniem, nevar atrast piemērotu mājokli vai ir citi šķēršļi darījumam, norāda bankā.

Lietuvā iedzīvotāji biežāk minējuši, ka viņiem jau ir savs īpašums un tāpēc mājokļa iegāde nav aktuāla, kamēr Lietuvā šādu atbildi snieguši 46% aptaujāto, Igaunijā - 41%, bet Latvijā - 39%.

Aptauja veikta 2023.gada aprīlī un maijā sadarbībā ar pētījumu aģentūru "Norstat Latvija", aptaujājot 3005 Latvijas, Lietuvas un Igaunijas respondentus vecumā no 18 līdz 74 gadiem.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Iecavā saules ganībās jau ir 100 aitas (+VIDEO)

Tas varētu būt viens no risinājumiem, kā veiksmīgi apsaimniekot un izmantot apbūvēto teritoriju.

Ekonomika Ministrs brīdina: valdībai var nākties meklēt ietaupījumus miljoniem eiro apmērā

Līdz augustam kopā ar politiskajiem un sociālajiem partneriem plānots izstrādāt un vienoties par rīcības plānu, ko darīt ar nākamā gada budžetu.

Ekonomika Saules paneļu saražotās elektroenerģijas daudzums maijā pieaudzis trīs reizes

Latvijā saules paneļu saražotās un sadales sistēmā nodotās elektrības daudzums šogad maijā pārsniedza 60 gigavatstundu (GWh), kas ir trīs reizes vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn, informēja Latvijas elektroenerģijas sadales sistēmas operatora AS "Sadales tīkls" pārstāvji.

Ekonomika Ienākumi aug: LU eksperti 2024. gadā prognozē algu kāpumu par 7,5% (+VIDEO)

Prognoze rāda, ka bezdarba līmenis turpinās samazināties.

Lasiet arī

Sabiedrība Arhitekti: Latvijas nākotne ir pārceļamās mājās (+VIDEO)

Saliekamās konstrukcijas palielinās valsts iedzīvotāju mobilitāti.

Sabiedrība EM par derīgām atzina dzīvojamās ēkas, kas celtas pirms 50-60 gadiem (+VIDEO)

Vienlaikus ir konstatēti atsevišķi bojājumi, kas īpašniekiem būtu jānovērš.

Ekonomika Ekonomikas ministrija brīdina īpašniekus par kabeļiem uz dzīvojamo māju jumtiem

Patvaļīgi ierīkoti inženiertīkli rada problēmas arī ēkas apsaimniekošanai – jumta remonta un uzturēšanas darbiem, kā arī jumta un fasāžu siltināšanai.

Sabiedrība Atjaunota Vilhelma Hofmaņa 1902. gada savrupmāja

Ēkā dzīvoja Latvijas Jūras spēku dibinātājs un citas ievērojamas personas.