• Maira,
  • Rasa,
  • Rasma
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Būvnieki pilnveidojuši zināšanas ilgtspējīgā būvniecībā un ēku sertifikācijā

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 20:22, 22.03.2023


Gandrīz 30 būvniecības jomas speciālisti apguvuši starptautisku lektoru vadītu klātienes semināru par ilgtspējīgu ēku plānošanu un būvniecību, informēja Latvijas Būvuzņēmēju apvienības pārstāvji.


Ilustratīvs foto.

Seminārā analizētas tās darbības jomas un procesi, kuros tiešā veidā ir iesaistīti būvniecības nozares profesionāļi, ar mērķi plānot un būvēt ilgtspējīgāk, sākot no pamata līmeņa līdz pat ēkas būvmateriālu līmenim.

Divu dienu kursu angļu valodā "DGNB Registered professional course" organizēja "DGNB Academy" sadarbībā ar Latvijas Būvuzņēmēju apvienību, Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padomi un "CMB" Inženieru kompetences centru.

Latvijas Būvuzņēmēju apvienības valdes priekšsēdētājs Gints Miķelsons norāda, ka Latvijā ilgtspējas jautājums kļūst arvien aktuālāks gan valsts uzņemto klimata saistību dēļ, gan līdz ar ilgtspējīgu investīciju pierādīšanas prasību jeb taksonomijas regulējuma spēkā stāšanos. Nozares speciālistu vidū ilgtspējīga būvniecība kļūs par praktisku nepieciešamību līdz ar Ministru kabineta noteikumu "Prasības zaļajam publiskajam iepirkumam un to piemērošanas kārtība" grozījumu spēkā stāšanos, kas gaidāma jau aprīlī.

Grozījumi paredz 15 obligāti piemērojamus zaļās būvniecības kritērijus un piedāvās alternatīvu zaļā iepirkuma atbilstības pierādīšanai - sasniegt vismaz 50% vērtējuma kādā no starptautiski atzītām ilgtspējīgas būvniecības sistēmām, tai skaitā DGNB, skaidro Miķelsons.

Sadarbība izglītības jomā ir daļa no Latvijas Būvuzņēmēju apvienības un DGNB (Vācijas Ilgtspējīgas būvniecības padome) 2022.gada 11.martā parakstītā saprašanās memoranda, kas paredz kopīgi vairot Latvijas būvspeciālistu, nekustamo īpašumu attīstītāju un profesionāļu zināšanas un izpratni par ilgtspējīgu būvniecību.

Ilgtspējīgas būvniecības īstenošanā Latvijas Būvuzņēmēju apvienība ar savu biedru - būvuzņēmēju iesaisti - piedalās vairākos Latvijas un Eiropas mēroga projektos, tostarp arī Eiropas Savienības LIFE programmas projektā "Atkritumi kā resursi Latvijā - reģionālās ilgtspējas un aprites veicināšana, ieviešot atkritumu kā resursu izmantošanas koncepciju". Latvijas Būvuzņēmēju apvienība izstrādās priekšlikumus un vadlīnijas būvniecības atkritumu šķirošanai būvlaukumā, demontāžas audita kārtībai, apritīgiem publisko būvdarbu iepirkumiem, kā arī rosinās izstrādāt kārtību minerālo būvgružu atbilstīgai pārbaudei un sagatavošanai iestrādei būvēs.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika «Eiropas dzelzceļa līnijas» plānots integrēt «Latvijas dzelzceļa» sistēmā

Par dzelzceļa projekta "Rail Baltica" īstenošanu Latvijā atbildīgo SIA "Eiropas dzelzceļa līnijas" plānots integrēt VAS "Latvijas dzelzceļš" sistēmā, ceturtdien intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam "Rīta panorāma" sacīja satiksmes ministrs Kaspars Briškens (P).

Ekonomika Latvijas iedzīvotāji jūtas finansiāli nedroši par savām vecumdienām

Gana liela daļa Latvijas iedzīvotāju nav pārliecināti par savu finansiālo stabilitāti pensijas vecumā - tikai katrs piektais nešaubās par savu finansiālo labklājību vecumdienās, bet vairāk nekā 40% aptaujāto jūtas nedroši, informēja "Luminor Bank" pārstāvji, atsaucoties uz veiktās aptaujas datiem.

Ekonomika Jelgavā daži desmiti cilvēku protestē pret tirdzniecības centra būvniecību

Pret tirdzniecības centra būvniecību Lielupes krastā Jelgavā, netālu no pils, otrdienas vakarā protestē ap 20 cilvēku, novēroja aģentūra LETA.

Ekonomika Parakstīts sadarbības memorands par biorafinēšanas nozares attīstību

Otrdien 22 uzņēmumi un organizācijas parakstīja sadarbības memorandu par jaunas biorafinēšanas ekosistēmas izveidi, informē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA).