• Bernedīne,
  • Biruta,
  • Mairita
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Būvnieki pilnveidojuši zināšanas ilgtspējīgā būvniecībā un ēku sertifikācijā

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 20:22, 22.03.2023


Gandrīz 30 būvniecības jomas speciālisti apguvuši starptautisku lektoru vadītu klātienes semināru par ilgtspējīgu ēku plānošanu un būvniecību, informēja Latvijas Būvuzņēmēju apvienības pārstāvji.


Ilustratīvs foto.

Seminārā analizētas tās darbības jomas un procesi, kuros tiešā veidā ir iesaistīti būvniecības nozares profesionāļi, ar mērķi plānot un būvēt ilgtspējīgāk, sākot no pamata līmeņa līdz pat ēkas būvmateriālu līmenim.

Divu dienu kursu angļu valodā "DGNB Registered professional course" organizēja "DGNB Academy" sadarbībā ar Latvijas Būvuzņēmēju apvienību, Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padomi un "CMB" Inženieru kompetences centru.

Latvijas Būvuzņēmēju apvienības valdes priekšsēdētājs Gints Miķelsons norāda, ka Latvijā ilgtspējas jautājums kļūst arvien aktuālāks gan valsts uzņemto klimata saistību dēļ, gan līdz ar ilgtspējīgu investīciju pierādīšanas prasību jeb taksonomijas regulējuma spēkā stāšanos. Nozares speciālistu vidū ilgtspējīga būvniecība kļūs par praktisku nepieciešamību līdz ar Ministru kabineta noteikumu "Prasības zaļajam publiskajam iepirkumam un to piemērošanas kārtība" grozījumu spēkā stāšanos, kas gaidāma jau aprīlī.

Grozījumi paredz 15 obligāti piemērojamus zaļās būvniecības kritērijus un piedāvās alternatīvu zaļā iepirkuma atbilstības pierādīšanai - sasniegt vismaz 50% vērtējuma kādā no starptautiski atzītām ilgtspējīgas būvniecības sistēmām, tai skaitā DGNB, skaidro Miķelsons.

Sadarbība izglītības jomā ir daļa no Latvijas Būvuzņēmēju apvienības un DGNB (Vācijas Ilgtspējīgas būvniecības padome) 2022.gada 11.martā parakstītā saprašanās memoranda, kas paredz kopīgi vairot Latvijas būvspeciālistu, nekustamo īpašumu attīstītāju un profesionāļu zināšanas un izpratni par ilgtspējīgu būvniecību.

Ilgtspējīgas būvniecības īstenošanā Latvijas Būvuzņēmēju apvienība ar savu biedru - būvuzņēmēju iesaisti - piedalās vairākos Latvijas un Eiropas mēroga projektos, tostarp arī Eiropas Savienības LIFE programmas projektā "Atkritumi kā resursi Latvijā - reģionālās ilgtspējas un aprites veicināšana, ieviešot atkritumu kā resursu izmantošanas koncepciju". Latvijas Būvuzņēmēju apvienība izstrādās priekšlikumus un vadlīnijas būvniecības atkritumu šķirošanai būvlaukumā, demontāžas audita kārtībai, apritīgiem publisko būvdarbu iepirkumiem, kā arī rosinās izstrādāt kārtību minerālo būvgružu atbilstīgai pārbaudei un sagatavošanai iestrādei būvēs.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Banku analītiķi: Nākamajos ceturkšņos IKP augs straujāk

Nākamajos ceturkšņos iekšzemes kopprodukts (IKP) augs straujāk, lielā mērā arī pateicoties pieaugošajām investīcijām ekonomikā, pavēstīja banku analītiķi.

Ekonomika Latvijas IKP pirmajā ceturksnī pieaudzis - par cik? (+INFOGRAFIKA)

Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) šogad pirmajā ceturksnī salīdzināmajās cenās, pēc sezonāli un kalendāri nekoriģētajiem datiem, pieaudzis par 0,8%, salīdzinot ar 2022.gada attiecīgo periodu, pavēstīja Centrālajā statistikas pārvaldē.

Ekonomika Aptauja: Latvijā 31% uzņēmumu izjūt klimata pārmaiņu ietekmi

Latvijā 31% uzņēmumu darbībā izjūt klimata pārmaiņu ietekmi, informēja "Swedbank" pārstāvji, atsaucoties uz bankas veiktās aptaujas datiem.

Ekonomika Publiskais sektors rada galveno augsni ēnu ekonomikai apsardzes nozarē

Publiskais sektors un tā iepirkumi rada galveno augsni ēnu ekonomikai apsardzes nozarē, intervijā aģentūrai LETA norādīja Drošības nozares kompāniju asociācijas valdes priekšsēdētājs Arnis Vērzemnieks.