• Aīda,
  • Ida,
  • Vida
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


ES atvēlēs vēl 500 miljonus eiro Ukrainas armijai

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 00:35, 24.01.2023

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu ārlietu ministri pirmdien nolēmuši atvēlēt papildus 500 miljonus eiro militārajai palīdzībai Ukrainai, paziņojuši diplomāti.


Ukrainā.

Līdz ar to ES būs atvēlējusi militārajai palīdzībai Ukrainai kopumā 3,6 miljardus eiro.

Eiropas valstis kopumā apsolījušas Ukrainai ieročus vairāk nekā 11 miljardu eiro vērtībā, norādīja ES amatpersonas. Tas ir mazāk nekā puse no ASV atvēlētā.

Pret Vāciju pieaug spiediens piegādāt Ukrainai smagos tankus "Leopard 2". Arī ES ārlietu ministru sanāksmē Briselē izskanēja šādi aicinājumi, sevišķi no Baltijas valstu puses.

"Mums ir vajadzīgi drosmīgi, izlēmīgi un pārdroši soļi, lai nodrošinātu Ukrainas uzvaru 2023.gadā," pēc sarunas ar ES kolēģiem tviterī norādīja Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba.

Berlīne ļāvusi noprast, ka būtu gatava atļaut citām valstīm, piemēram, Polijai piegādāt Ukrainai tankus, kas ražoti Vācijā.

Vācijā ražotu tanku piegādei valstīm nepieciešama Berlīnes atļauja.

ES dalībvalstu ārlietu ministri arī vienojās atvēlēt 45 miljonus eiro pērn izveidotajai Ukrainas karavīru apmācību programmai, kuras ietvaros sākotnēji plānots apmācīt 15 000 karavīru.

Lasīt visus komentārus (0)

Rekomendējam
ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Joprojām pieaug benzīna un dīzeļdegvielas cenas

Latvijā 95.markas benzīna vidējā cena pagājušajā nedēļā pieauga par 1%, bet dīzeļdegvielas - par 1,7%, liecina Eiropas Komisijas (EK) apkopotie dati.

Ekonomika Vietējiem ražotājiem sadarbība ar veikalu tīkliem ir sarežģīta

Vietējiem ražotājiem sadarbība ar pašmāju veikalu tīkliem ir sarežģīta, secināts Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) biedru aptaujā, kurā tika izvaicāti 52 uzņēmumi un sabiedriskās organizācijas.

Ekonomika Sagatavoti priekšlikumi par Rail Baltica dzelzceļa līniju. Interesanti kādi?

Par dzelzceļa projekta "Rail Baltica" infrastruktūras pārvaldību atbildīgā Baltijas valstu ekspertu darba grupa, kuras sastāvā ir Lietuvas "LTG Infra", Latvijas SIA "Eiropas dzelzceļa līnijas" un Igaunijas "Rail Baltic Estonia", ir sagatavojusi priekšlikumus topošās dzelzceļa līnijas infrastruktūras jaudas sadalei, informēja "Eiropas dzelzceļa līniju" pārstāvji.

Ekonomika Vairumtirgotāja Contiplus Riga apgrozījums pagājušajā finanšu gadā sarucis 5,2 reizes

Kokapstrādes iekārtu vairumtirgotājs SIA "Contiplus Riga" pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2021.gada 1.oktobra līdz 2022.gada 30.septembrim, strādāja ar 675 750 eiro apgrozījumu, kas ir par 5,2 reizēm mazāk nekā attiecīgajā periodā gadu iepriekš, liecina "Firmas.lv" publiskotā informācija.

Lasiet arī

Sabiedrība Valsts prezidents: Jāmazina birokrātiskais slogs, kas apgrūtina un sadārdzina inovāciju ieviešanu
Rīga, 2.febr., LETA. jāmazina birokrātiskais slogs, kas apgrūtina un sadārdzina inovāciju ieviešanu, uzsvēra Valsts prezidents Egils Levits.
Sabiedrība Stājies spēkā spriedums, ar kuru noraidīta LNB būvnieku prasību piedzīt no valsts 12,1 miljonu eiro
Rīga, 2.febr., LETA. Spēkā stājies Rīgas apgabaltiesas spriedums, ar kuru noraidīta Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) būvnieku - pilnsabiedrības "Nacionālā būvkompāniju apvienība" - prasība piedzīt no valsts 12,1 miljonu eiro.
Pasaule Vācijā 70 Ukrainas karavīri sāk apmācības "Patriot" izmantošanā

Vācijā ieradušies 70 Ukrainas karavīri, kas tiks apmācīti pretgaisa aizsardzības sistēmas "Patriot" izmantošanā, ko Berlīne nodos Ukrainai, lai palīdzētu tai atvairīt Krievijas gaisa uzbrukumus.