• Armanda,
  • Armands
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvijā aug apstrādes rūpniecības produkcijas izlaide

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 19:20, 05.12.2022


Latvijā apstrādes rūpniecības produkcijas izlaide šogad desmit mēnešos pēc kalendāri koriģētajiem datiem salīdzināmās cenās pieaugusi par 3% salīdzinājumā ar 2021.gada attiecīgo periodu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.


Foto: LETA

Tostarp ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē bija kāpums par 2,2%, bet elektroenerģijas un gāzes apgādē bija kritums par 14,3%. Kopējā rūpniecības produkcijas izlaide palielinājās par 1%.

Savukārt oktobrī, salīdzinot ar 2021.gada oktobri, apstrādes rūpniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 1,4%.

Ražošanas apjoma kritums bija arī elektroenerģijas un gāzes apgādē - par 18% (saruka koģenerācijas stacijās saražotās elektroenerģijas apjoms un gāzes piegāde patērētājiem), savukārt kāpums bija ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē - par 2,7%. Kopējā rūpniecības produkcijas izlaide samazinājās par 2,7%.

Salīdzinot ar pagājušā gada atbilstošo mēnesi, rūpniecības produkcijas apjoma kritums bija tekstilizstrādājumu ražošanā - par 30,7%, gumijas un plastmasas izstrādājumu ražošanā - par 10% un poligrāfijā un ierakstu reproducēšanā - par 9,3%.

Ražošanas apjoma kritumu uzrādīja arī visas trīs pēc īpatsvara lielākās apstrādes rūpniecības nozares - gatavo metālizstrādājumu ražošana, izņemot mašīnas un iekārtas - par 9,8%, koksnes un koka izstrādājumu ražošana - par 2,6% un pārtikas produktu ražošana - par 2,2%.

Savukārt ražošanas apjoma kāpums bija datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā - par 24,6%, apģērbu ražošanā - par 16,3%, elektrisko iekārtu ražošanā - par 15,1% un dzērienu ražošanā - par 12,4%.

Šī gada oktobrī, salīdzinot ar 2022.gada septembri, apstrādes rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 0,1%.

Ražošanas apjoma kāpums bija elektroenerģijas un gāzes apgādē - par 5,3%, bet kritums - ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē - par 2,4%. Kopējā rūpniecības produkcijas izlaide saglabājās iepriekšējā mēneša līmenī.

Oktobrī, salīdzinot ar 2021.gada oktobri, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc kalendāri koriģētiem datiem faktiskajās cenās pieauga par 14,7%. Apgrozījums vietējā tirgū pieauga par 24,7% un eksportā - par 10,1% (tai skaitā eirozonā - par 21%, bet ārpus eirozonas - par 1,9%).

Oktobrī, salīdzinot ar 2022.gada septembri, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc sezonāli koriģētiem datiem pieauga par 0,4%. Apgrozījums vietējā tirgū pieauga par 0,6% un eksportā - par 0,3% (tai skaitā eirozonā - par 0,2%, ārpus eirozonas - par 0,3%).

Publicētie dati nākamajos mēnešos var tikt precizēti, ja tiks iegūta papildu informācija no uzņēmumiem, norāda Centrālā statistikas pārvalde.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika «Liepājas enerģijas» apgrozījums gada laikā pieauga par 330 000 eiro (+VIDEO)

Tika atklāta uzņēmuma jaunākā 4 MW šķeldas katlumāja.

Ekonomika LG apgrozījums samazinājies 4,4 reizes un ciesti 57 miljonu eiro zaudējumi

AS "Latvijas gāze" (LG) koncerna neto apgrozījums pērn bija 159,819 miljoni eiro, kas ir 4,4 reizes mazāk nekā 2022.gadā, kad dabasgāzes cenas piedzīvoja milzu kāpumu, kā arī uzņēmums cieta 56,911 miljonu eiro zaudējumus pretstatā peļņai gadu iepriekš, teikts uzņēmuma paziņojumā biržai "Nasdaq Riga".

Ekonomika Inovāciju Akadēmijā ieguvumus sniedza 23 industriālas nozares (+VIDEO)

Visu trīs Inovācijas Akadēmijas programmas gadu laikā, daudzas komandas ir pierādījušas savu spēkuю

Ekonomika Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētāja amatā iecelts Merirands

VSIA "Autotransporta direkcija" (ATD) valdes priekšsēdētāja amatā iecelts Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretāres vietnieks Dins Merirands, informēja SM pārstāvji.

Lasiet arī

Ekonomika Ventspilī izbūvēs zaļā ūdeņraža rūpnīcu

Ventspils brīvostas pārvalde parakstījusi līgumu ar SIA "PurpleGreen Energy C", lai sāktu izpētes darbus zaļā ūdeņraža rūpnīcas būvniecībai Ventspilī.

Ekonomika Liepāja saņēma jaunu ražotni, jau pieteikušies ap 100 darba pretendentu (+VIDEO)

"Tas ir nozīmīgs solis ceļā uz 100% Eiropas piegādes ķēdi", - pauž zviedru saimnieki.

Ekonomika Latvijā astoņos mēnešos saražots par 17,6% mazāk alkoholisko dzērienu

Astoņos mēnešos Latvijā saražoti 34,013 miljoni litru alkoholisko dzērienu, neskaitot alu, un, salīdzinot ar 2022.gada astoņiem mēnešiem, šogad astoņos mēnešos saražots par 17,6% mazāk alkoholisko dzērienu, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) apkopotie akcīzes preču aprites rādītāji.

Ekonomika Zvejas produktu uzglabāšanai pieejams atbalsts

Ražotāju organizācijām zvejas produktu uzglabāšanai pieejams atbalsts 219 752 eiro apmērā, liecina Lauku atbalsta dienesta (LAD) publicētais paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".