• Valdemārs,
  • Valdis,
  • Voldemārs
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


"LDz Cargo" apgrozījums deviņos mēnešos pieaug par 11,5%

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 09:33, 04.12.2022


VAS "Latvijas dzelzceļš" meitassabiedrības "LDz Cargo" apgrozījums šogad deviņos mēnešos bija 113,752 miljoni eiro, kas ir par 11,5% vairāk nekā attiecīgajā periodā gadu iepriekš, un kompānijas peļņa pieauga par 34,5% - līdz 5,131 miljonam eiro, liecina uzņēmuma publiskotā informācija.


Foto: LETA

"LDz Cargo" galvenais ieņēmumu avots ir kravu pārvadājumi, kas trīs ceturkšņos veido 95% no apgrozījuma.

Finanšu pārskata vadības ziņojumā norādīts, ka deviņos mēnešos pārvadāti 15,837 miljoni tonnu kravu, kas ir par 12,6% jeb 1,776 miljoniem tonnu vairāk nekā 2021.gada attiecīgajā periodā.

"LDz Cargo" iekšzemes kravu pārvadājumu apmērs šogad trīs ceturkšņos samazinājās par 16,5% - līdz 1,188 miljoniem tonnu, eksporta pārvadājumos krāvu apmērs pieaudzis par 64,7% - līdz 2,397 miljoniem tonnu, sauszemes tranzīta kravu pārvadājumu apmērs samazinājies par 48% - līdz 1,632 miljoniem tonnu, savukārt importa pārvadājumos kravu apmērs pieaudzis par 32% - līdz 10,62 miljoniem tonnu.

Vadības ziņojumā norādīts, ka "LDz Cargo" šogad īstenoja ilgtermiņa investīciju projektu un 2022.gada martā iegādājusies 60 kravas vagonus par kopumā 2,85 miljoniem eiro.

Tāpat vadības ziņojumā minēts, ka 2021.gada beigās "LDz Cargo" saņēmusi Eiropas Savienības (ES) vienoto drošības sertifikātu, kas ļauj veikt pārvadājumus visā Lietuvas un Igaunijas teritorijā. Lai nodrošinātu kravu pārvadājumus kaimiņvalstu teritorijās, sākta klientu loka apzināšana, kā arī panākta vienošanās ar AS "LatRailNet" par iespēju pieteikt infrastruktūras jaudu, izmantojot "LatRailNet" starpniecību. Tiek izskatīta iespēja pārvadājumu uzsākšanai Igaunijas teritorijā.

Uzņēmuma vadība arī norāda, ka tā saimnieciskās darbības rezultātus negatīvi varētu ietekmēt ģeopolitiskā situācija pasaulē saistībā ar Krievijas sākto karu Ukrainā. "LDz Cargo" pārvadājumu būtiska daļa ir no Krievijas un Baltkrievijas, tādēļ nozīmīgs risks, kas var ietekmēt "LDz Cargo" darbības rezultātus, ir esošā nestabilitāte Austrumu tirgū, neskaidra politiskā un ekonomiskā vide, tostarp ES un ASV noteikto sankciju ietekme.

Pērn deviņos mēnešos "LDz Cargo" apgrozījums bija 101,984 miljoni eiro, bet kompānijas peļņa bija 3,816 miljoni eiro. Savukārt 2021.gadā kopumā "LDz Cargo" apgrozījums bija 144,363 miljoni eiro, kas ir par 11% mazāk nekā 2020.gadā, bet kompānijas peļņa bija 7,054 miljoni eiro pretstatā zaudējumiem 2020.gadā.

"LDz Cargo" ietilpst "Latvijas dzelzceļa" koncernā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Latvijas enerģētika ir ūdeņraža izvēles priekšā: eksperta atzinums (+VIDEO)

Valstī ir vairāki uzņēmumi, kas patērē enerģiju lielos apjomos, pastāv zināmi priekšnosacījumi "zaļai" ražošanai un patēriņam.

Ekonomika Daugavpilij industriālā parka būvniecībai piešķirti 17 miljoni euro (+VIDEO)

Projekta ietvaros tiks veikta ražošanas ēkas izbūve un pieguļošās teritorijas labiekārtošana.

Ekonomika Ekonomists: inflācija ir sakauta

Atsevišķu preču un pakalpojumu cenu kāpums vēl ir straujš, bet tas galvenokārt ir inerces rezultāts, kuras spēks nevar būt bezgalīgs. Tā ir iespēja mainīt dienaskārtību un lielāku vērību veltīt ekonomikas izaugsmes veicināšanai.

Ekonomika Latvijā ražotās «viedās» lampas ir pieprasītas Ziemeļvalstīs (+VIDEO)

Produkti ir īpaši pielāgoti polārās nakts apstākļiem.

Lasiet arī

Ekonomika "Latvijas dzelzceļa" vadītājs uzskata, ka koncerns ir strādājis labi

Šā gada deviņu mēnešu rezultāti liecina, ka pat ļoti izaicinošos ģeopolitiskos apstākļos VAS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) ir strādājis labi, aģentūrai LETA norādīja LDz valdes priekšsēdētājs Māris Kleinbergs.

Ekonomika Latvijas dzelzceļš izsolīs četrus nekustamos īpašumus

VAS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) elektroniskajā izsolē pārdos pa vienam nekustamajam īpašumam Gulbenē un Jēkabpilī, kā arī vēl divus - Jūrmalā, liecina uzņēmuma paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Sabiedrība Šodien notiks LDz civilās aizsardzības un katastrofu pārvaldības mācības

Līvbērzes dzelzceļa stacijas ceturtā ceļa teritorijā šodien plkst.11 notiks VAS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) kompleksās civilās aizsardzības mācības ar apdraudējuma imitāciju, personāla un tehnikas iesaistīšanu, informē LDz pārstāvji.

Ekonomika Sankciju dēļ Latvijas dzelzceļa kravu apmērs var samazināties par 85%

Saistībā ar Eiropas Savienības (ES) noteiktajām sankcijām Krievijai sliktākajā scenārijā pa Latvijas dzelzceļu pārvadāto kravu apmērs varētu samazināties par 85%, intervijā aģentūrai LETA sacīja satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP).