Viņa skaidroja, ka to ietekmēja karadarbība Ukrainā, līdz ar kuras sākumu Latvijas laukos praktiski nebija ārvalstu tūristu. Asociācijas prezidente pauda, ka visas valstis, kas robežojas ar Krieviju, tūristiem šķiet nedrošas.
Vienlaikus, ja Covid-19 laikā Latvijas robežas bija slēgtas un cilvēki bija vairāk motivēti apceļot laukus, tad šogad vasarā novērota iedzīvotāju vēlme apceļot ārvalstis.
"Jāsaka, ka līdz pat jūlija beigām gads izskatījās gaužām slikts, taču augustā cilvēki sāka atgriezties arī Latvijas laukos," norādīja Ziemele, piebilstot, labāk gājis tiem uzņēmumiem, kas organizē, piemēram, korporatīvos pasākumus, kāzas, saliedēšanās pasākumus un sporta spēles.
Vienlaikus grūtāk šovasar klājies mazākiem pasākumu rīkotājiem. Ziemele norādīja, ka lauku uzņēmējiem jākonkurē ne tikai savā starpā, bet arī ar valsts un pašvaldību organizētajiem pasākumiem, kas veicina negodīgas konkurences apstākļus.
"Ja tur biļete maksā septiņi eiro, tad, prasot 30 eiro par biļeti, vari iet mājās. Tas Latvijā mums ļoti klibo - valsts un pašvaldību negodīga konkurence un komercdarbība notiek tikpat ļoti kā kādreiz," uzsvēra Ziemele.
Taujāta par to, vai tūristu nedrošību iespējams mazināt, asociācijas prezidente norādīja, ka jāpaiet laikam, kamēr cilvēki pieradīs pie tā, ka netālu notiek karš. Viņa prognozēja, ka tūristi Latvijā, piemēram, no Āzijas valstīm varētu atgriezties pēc diviem gadiem.
Kā vienu no iespējamiem risinājumiem lauku tūrisma veicināšanai sarežģītos ģeopolitiskajos apstākļos Ziemele saskatīja mārketinga aktivitātes un skaidrojošas aktivitātes.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri