• Andrejs,
  • Andrievs,
  • Andris
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Jaunās Jelgavas pirmsskolas būvniecība sadārdzinājusies par teju 470 000 eiro

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
BB.LV 10:38, 30.09.2022

Jaunā pirmsskolas izglītības iestāde Jelgavā būvniecības laikā sadārdzinājusies par gandrīz 470 000 eiro, aģentūru LETA informēja Jelgavas domē.Jelgavā, Brīvības bulvārī 31A, tiek veidota pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāde. Tajā būs astoņas audzēkņu grupas - četras no tām izvietosies rekonstruētajā ēkas daļā, bet vēl četras - jaunuzceltajā piebūvē. Kopumā bērnudārzā paredzētas 160 vietas. Būvniecības darbus kopš 2020.gada oktobra veic SIA "Selva būve".

Sākotnēji plānotās projekta kopējās izmaksas ir 2 768 306,62 eiro, no tiem 1 904 000 eiro ir aizņēmums Valsts kasē, bet 864 306,62 eiro - pašvaldības budžeta līdzekļi.

Šogad pašvaldības budžetā projekta īstenošanai paredzēts papildu finansējums 266 495,28 eiro. Pirmsskolas izglītības iestāde top, pārbūvējot vecu ēku, un būvdarbu laikā atklājās iepriekš nezināmi konstrukciju bojājumi. Papildu finansējums nepieciešams neparedzētiem būvdarbiem, kas sākotnēji netika iekļauti iepirkuma procedūras dokumentos, jo iepriekš nebija iespējams paredzēt šo būvdarbu nepieciešamību vai apjomu. Tāpat finansējums tika izmantots papildu darbu un apjomu segšanai, kas saistīti ar konstatētajām nepilnībām būvprojektā.

Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā un kara sākuma Eiropas Savienība ir ieviesusi dažādas sankcijas pret Krieviju, kuru rezultātā visā Eiropā strauji kāpušas izejvielu un būvizstrādājumu cenas, to piegādes izmaksas un pieejamība. Tāpat projekta būvdarbu noslēgumā ir precizēti faktiski veikto būvdarbu apjomi. Rezultātā veicamo būvdarbu izmaksas palielinājušās vēl par 199 605,67 eiro. Līdz ar to projekta kopējās izmaksas ir 3 026 100,95 eiro, t.sk. 1 904 000 eiro ir Valsts budžeta aizdevums un 1 122 100,95 euro ir Jelgavas valstspilsētas pašvaldības līdzfinansējums, pauda pašvaldības pārstāvji.

Būvniecības laikā papildus iepriekš paredzētajam piešķirtais finansējums kopā sastāda 466 100,95 eiro.

Saskaņā ar noslēgto Būvdarbu līgumu objekts jānodod ekspluatācijā 15.oktobrī. Tomēr darba resursu trūkuma un materiālu piegāžu kavējumu dēļ iespējams termiņa pagarinājums par mēnesi.

SIA "Selva būve".Komercreģistrā ir kopš 2004. gada 1. jūnija. Pēc Firmas.lv datiem, 2021. gadā uzņēmuma apgrozījums bijis 14,25 miljoni eiro, peļņa 50,54 tūkstoši eiro. Salīdzinot ar 2020. gadu apgrozījums audzis par 34%.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Paziņo, kad Latvijā varētu sākties "Rail Baltica" pamattrases būvniecība

Dzelzceļa "Rail Baltica" pamattrases būvniecība Latvijā varētu sākties nākamā gada otrajā pusē, otrdien intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja satiksmes ministrs Tālis Linkaits (K).

Ekonomika Banku peļņa desmit mēnešos sasniegusi 248,4 miljonus eiro

Latvijas monetārās finanšu iestādes (MFI), galvenokārt bankas, šogad desmit mēnešos strādāja ar 248,4 miljonu eiro peļņu, kas ir par 13,8% vairāk nekā 2021.gada attiecīgajā periodā, liecina Latvijas Bankas publiskotā informācija.

Ekonomika Skaidros jauno valsts atbalsta programmu energoefektivitātes aizdevumiem

"Attīstības finanšu institūcija "Altum"" ("Altum") šodien vebinārā skaidros biežāk uzdotos jautājumus par jauno valsts atbalsta programmu energoefektivitātes aizdevumiem ar kapitāla atlaidi, aģentūru LETA informēja "Altum" pārstāvji.

Ekonomika Latvijā šogad saražots par 18% mazāk elektroenerģijas

Latvijā šogad desmit mēnešos saražotas 3663 gigavatstundas (GWh) elektroenerģijas, kas ir par 18% mazāk nekā 2021.gada attiecīgajā periodā, liecina pārvaldes sistēmas operatora AS "Augstsprieguma tīkls" sagatavotais Latvijas elektroenerģijas tirgus apskats.

Lasiet arī

Sabiedrība Turpinās iztiesāt krimināllietu par tūrisma braucienu organizēšanu uz Krimu
Rīga, 30.nov., LETA. Rīgas pilsētas tiesa Vidzemes priekšpilsētā šodien plkst.11 turpinās skatīt krimināllietu par tūrisma braucienu organizēšanu uz Krimu pretēji Eiropas noteiktajām sankcijām, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.
Sabiedrība Notiks Jaunsardzes 30 gadu jubilejas svinības
Rīga, 30.nov., LETA. Par godu Jaunsardzes kustības pastāvēšanas 30. gadadienai, trešdien Jaunsardzes centrs rīko jubilejas svinīgo pasākumu, aģentūru LETA informēja centrs.
Sabiedrība EP uzklausīs kandidātus Eiropas Robežu apsardzes aģentūras izpilddirektora amatam
Rīga, 30.nov., LETA. Eiropas Parlamenta (EP) Pilsoņu brīvību, tieslietu un iekšlietu komiteja šodien uzklausīs trīs kandidātus Eiropas Robežu un krasta apsardzes aģentūras ("Frontex") izpilddirektora amatam, aģentūru LETA iepriekš informēja EP deputāts Ivars Ijabs (AP).