• Andrejs,
  • Andrievs,
  • Andris
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Cūkgaļas cena Latvijā par 35,9% lielāka nekā pirms gada

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
BB.LV 17:18, 28.09.2022

Cūkgaļas cena Latvijā šogad jūlijā bija vidēji par 35,9% lielāka nekā attiecīgajā mēnesī pirms gada un par 3,3% lielāka nekā šogad jūnijā, liecina Zemkopības ministrijas (ZM) Tirgus un tiešā atbalsta departamenta dati.Vienlaikus Eiropas Savienībā (ES) cūkgaļas cena 2022.gada jūlijā bija vidēji par 25,8% lielāka nekā 2021.gada jūlijā. Tostarp Vācijā cūkgaļas cena gada laikā palielinājusies par 27,5%, Lietuvā - par 39,3%, Dānijā - par 5,4%, Polijā - 33,9%, bet Igaunijā - par 14,7%.

Publiskotie dati arī liecina, ka cūkgaļa jūlijā Latvijā maksāja mazāk nekā vidēji ES - ES cūkas liemeņa tirgus cena jūlijā bija vidēji 193,1 eiro par 100 kilogramiem, savukārt Latvijā - 187,27 eiro par 100 kilogramiem.

Tajā pašā laikā Igaunijā cūkas liemeņa tirgus cena šogad jūlijā bija 179,55 eiro par 100 kilogramiem, Vācijā - 192,9 eiro, Dānijā - 170,15 eiro, bet Lietuvā - 187,51 eiro par 100 kilogramiem.

Departamentā atzīmē, ka 2022.gada pirmajos piecos mēnešos salīdzinājumā ar 2021.gada attiecīgo periodu nokauto dzīvnieku skaits ES ir samazinājies par 3,1%, savukārt Latvijā palielinājies par 6,9%. Vienlaikus saražotās gaļas daudzums ES attiecīgajā periodā samazinājās par 3,8%, bet Latvijā pieauga par 7,4%.

Tāpat dati liecina, ka ES importa apmēri 2022.gada pirmajā pusgadā palielinājās par 17,9%, tostarp imports pieauga no Čīles, bet par 8,2% samazinājās no Šveices un par 19,9% - no Norvēģijas.

Tikmēr ES eksporta apmēri noteiktiem cūku produktiem 2022.gadā pirmajā pusgadā samazinājās par 24,8%. Eksports palielinājās par 45,5% uz Japānu, par 36,8% - uz Filipīnām un par 65,5% uz Dienvidkoreju. Tikmēr cūku produkcijas eksports par 63% samazinājās uz Honkongu un par 60,1% - uz Ķīnu.

Ministrijā atzīmē, ka galvenie cūku produktu eksportētāji pasaulē 2022.gada pirmajā pusgadā bija ES, ASV, Kanāda un Brazīlija.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Paziņo, kad Latvijā varētu sākties "Rail Baltica" pamattrases būvniecība

Dzelzceļa "Rail Baltica" pamattrases būvniecība Latvijā varētu sākties nākamā gada otrajā pusē, otrdien intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja satiksmes ministrs Tālis Linkaits (K).

Ekonomika Banku peļņa desmit mēnešos sasniegusi 248,4 miljonus eiro

Latvijas monetārās finanšu iestādes (MFI), galvenokārt bankas, šogad desmit mēnešos strādāja ar 248,4 miljonu eiro peļņu, kas ir par 13,8% vairāk nekā 2021.gada attiecīgajā periodā, liecina Latvijas Bankas publiskotā informācija.

Ekonomika Skaidros jauno valsts atbalsta programmu energoefektivitātes aizdevumiem

"Attīstības finanšu institūcija "Altum"" ("Altum") šodien vebinārā skaidros biežāk uzdotos jautājumus par jauno valsts atbalsta programmu energoefektivitātes aizdevumiem ar kapitāla atlaidi, aģentūru LETA informēja "Altum" pārstāvji.

Ekonomika Latvijā šogad saražots par 18% mazāk elektroenerģijas

Latvijā šogad desmit mēnešos saražotas 3663 gigavatstundas (GWh) elektroenerģijas, kas ir par 18% mazāk nekā 2021.gada attiecīgajā periodā, liecina pārvaldes sistēmas operatora AS "Augstsprieguma tīkls" sagatavotais Latvijas elektroenerģijas tirgus apskats.

Lasiet arī

Sabiedrība EP uzklausīs kandidātus Eiropas Robežu apsardzes aģentūras izpilddirektora amatam
Rīga, 30.nov., LETA. Eiropas Parlamenta (EP) Pilsoņu brīvību, tieslietu un iekšlietu komiteja šodien uzklausīs trīs kandidātus Eiropas Robežu un krasta apsardzes aģentūras ("Frontex") izpilddirektora amatam, aģentūru LETA iepriekš informēja EP deputāts Ivars Ijabs (AP).
Sabiedrība Melnās kafijas vakarā godinās Latvijas Neatkarības karā kritušos Kara skolas kadetus
Rīga, 30.nov., LETA. Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā ar Saeimas priekšsēdētāja Edvarda Smiltēna (AS), aizsardzības ministra Arta Pabrika (AP) un Nacionālo bruņoto spēku komandiera Leonīda Kalniņa dalību trešdien plkst.18 notiks Melnās kafijas vakars, godinot Latvijas Neatkarības karā kritušos Latvijas Kara skolas kadetus, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrija.
Sabiedrība Rumbulas memoriālā pieminēs Rīgas geto ieslodzīto iznīcināšanas gadadienu
Rīga, 30.nov., LETA. Rumbulas memoriālā šodien plkst.12 notiks piemiņas brīdis, kas veltīts Rīgas ebreju geto ieslodzīto iznīcināšanas gadadienai, aģentūru LETA informēja Rīgas Ebreju kopienas pārstāve Gita Umanovska.