• Olita,
  • Rita,
  • Vita
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Piena cenas Latvijā - Zemkopības ministrija sniegusi jaunāko informāciju

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 12:30, 27.09.2022

Svaigpiena iepirkuma cena šogad jūlijā Latvijā bija 49,61 eiro par 100 kilogramiem, kas ir par 2,1% vairāk nekā jūnijā, savukārt salīdzinājumā ar pagājušā gada jūliju svaigpiena iepirkuma cena pieaugusi par 63%, liecina Zemkopības ministrijas (ZM) Tirgus un tiešā atbalsta departamenta jaunākie dati.


Avots: LETA

ZM atzīmē, ka Latvijā piena iepirkums 2022.gada septiņos mēnešos, salīdzinot ar tādu pašu periodu pērn, pieaudzis par 1% un bija 472 100 tonnu.

Tikmēr Eiropas Savienībā (ES) svaigpiena cena jūnijā bija 49,44 eiro par 100 kilogramiem, kas ir par 3% vairāk salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi, savukārt, salīdzinot ar pagājušā gada jūniju, svaigpiena iepirkuma cena ES pieaugusi par 38,2%.

Ministrijā norāda, ka ES šogad pirmajā pusgadā iepirkti 74 miljoni tonnu piena, kas ir par 0,7% mazāk nekā 2021.gada attiecīgajā periodā.

Produktu ražošanā ES pirmajā pusgadā vērojams samazinājums par 3,8% vājpiena pulverim, par 2,6% sviestam un par 1% sieram, kamēr krējuma ražošanā bija vērojams kāpums par 1,7%.

ZM norāda, ka pasaulē kopsummā šogad pirmajā pusgadā piena ražošana samazinājās par 1,2% salīdzinājumā ar pagājušā gada pirmajiem sešiem mēnešiem.

Pirmajā pusgadā ES vājpiena pulvera eksporta apmēri samazinājās par 19%, bet sviesta un siera - par 4%. Tikmēr par 21% palielinājās sviesta eksports uz Koreju, par 50% uz Indonēziju un par 29% uz Apvienotajiem Arābu Emirātiem.

Vienlaikus ZM norāda, ka būtiski samazinās ES piena produktu eksports uz Ķīnu, tostarp sviesta eksporta apmēri uz Ķīnu saruka par 31%, siera - par 21%, bet vājpiena pulvera - par 40%.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika "Latvenergo": Baltija ir ceļā uz energoapgādes drošumu

Ar funkcionējošu sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) termināļiem Lietuvā, Polijā un drīzumā Somijā, kā arī vērtīgu Inčukalna pazemes gāzes krātuvi Baltija ir ceļā uz energoapgādes drošumu, AS "Latvenergo" Elektroenerģijas tirgus apskatā norāda uzņēmuma Enerģijas vairumtirdzniecības direktors Guntis Lūsis un vecākā tirdzniecības analītiķe Rodika Prohorova.

Ekonomika Tuvākajā laikā plānots sākt darbu pie nodokļu politikas pārskatīšanas

Tuvākajā laikā ir plānots sākt darbu pie nodokļu politikas pārskatīšanas, sestdien pēc valdības deklarācijas veidošanas darba grupas par nodokļu politiku tikšanās aģentūrai LETA pavēstīja Nacionālās apvienības (NA) pārstāvis Uģis Mitrevics.

Ekonomika Pavasarī vairākām produktu grupām cenas varētu samazināties

Pavasarī vairākām produktu grupām cenas varētu samazināties, sacīja Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI) Lauksaimniecības tirgus veicināšanas daļas vadītāja Ingūna Gulbe.

Ekonomika Rīgas viesnīcās gultasvietu noslogojums septembrī bija 53,9%

Rīgas viesnīcās gultasvietu noslogojums šogad septembrī veidoja 53,9%, kas ir mazāk ne šogad jūlijā un augustā, bet tāpat kā jūnijā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes publiskotie dati.

Lasiet arī

Sabiedrība Latvijas vēstniece Kiprā būs Ieva Briede

Valsts prezidents Egils Levits pagājušajā nedēļā uzticējis Latvijas vēstnieces pienākumus Kiprā veikt Ievai Briedei, kura ir arī Latvijas vēstniece Grieķijā.

Izklaide Pirmdienas joku deva

Smejies vesels!

Sabiedrība Pirmdiena būs mākoņaina, vietām nedaudz snigs

Jaunā nedēļa Latvijā meteoroloģisko laika apstākļu ziņā sāksies pelēcīgu dienu - gaisa temperatūra svārstīsies ap nulli, debesis aizklās mākoņi, bet vietām iespējams neliels sniegs, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.