• Olita,
  • Rita,
  • Vita
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Cik liela daļa interneta pircēju salīdzina cenas, bet cik - nesalīdzina vispār?

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 17:49, 25.09.2022

Latvijā 77% aptaujāto pirms iepirkšanās internetā pārbauda un salīdzina preces cenu, tostarp vairāk nekā puse jeb 56% pircēju vienmēr pārbauda un salīdzina cenas vairākos interneta resursos, savukārt 21% aptaujāto norādījis, ka cenas salīdzina tikai starp saviem iecienītākajiem interneta veikaliem, pavēstīja internetveikala "220.lv" pārstāvji, atsaucoties uz aptaujas, kas veikta sadarbībā ar pētījumu kompāniju "Norstat", datiem.Aptaujā secināts, ka 7% respondentu nesalīdzina cenas vispār, savukārt vēl daļai ir grūti pateikt, vai arī tie internetā neiepērkas.

Visbiežāk cenas pārbauda un salīdzina iedzīvotāji vecuma grupā no 30 līdz 59 gadiem, kur vidēji 60% vienmēr pārbauda cenas. Tikmēr 28% jaunākās vecuma grupas respondenti salīdzina cenas tikai savos iecienītākajos interneta veikalos (28%).

Atšķirīgas tendences ir vērojamas arī kaimiņvalstīs. Aptaujas dati liecina, ka Lietuvā pircēji ir racionālāki, meklējot kāroto preci, proti, 82% aptaujāto vienmēr pārbauda un salīdzina cenas internetā, kamēr Igaunijā tādi ir mazāk - 74% respondentu.

Aptauja veikta 2022.gada septembrī, piedaloties 1000 ekonomiski aktīviem iedzīvotājiem vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika "Latvenergo": Baltija ir ceļā uz energoapgādes drošumu

Ar funkcionējošu sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) termināļiem Lietuvā, Polijā un drīzumā Somijā, kā arī vērtīgu Inčukalna pazemes gāzes krātuvi Baltija ir ceļā uz energoapgādes drošumu, AS "Latvenergo" Elektroenerģijas tirgus apskatā norāda uzņēmuma Enerģijas vairumtirdzniecības direktors Guntis Lūsis un vecākā tirdzniecības analītiķe Rodika Prohorova.

Ekonomika Tuvākajā laikā plānots sākt darbu pie nodokļu politikas pārskatīšanas

Tuvākajā laikā ir plānots sākt darbu pie nodokļu politikas pārskatīšanas, sestdien pēc valdības deklarācijas veidošanas darba grupas par nodokļu politiku tikšanās aģentūrai LETA pavēstīja Nacionālās apvienības (NA) pārstāvis Uģis Mitrevics.

Ekonomika Pavasarī vairākām produktu grupām cenas varētu samazināties

Pavasarī vairākām produktu grupām cenas varētu samazināties, sacīja Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI) Lauksaimniecības tirgus veicināšanas daļas vadītāja Ingūna Gulbe.

Ekonomika Rīgas viesnīcās gultasvietu noslogojums septembrī bija 53,9%

Rīgas viesnīcās gultasvietu noslogojums šogad septembrī veidoja 53,9%, kas ir mazāk ne šogad jūlijā un augustā, bet tāpat kā jūnijā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes publiskotie dati.

Lasiet arī

Sabiedrība Latvijas vēstniece Kiprā būs Ieva Briede

Valsts prezidents Egils Levits pagājušajā nedēļā uzticējis Latvijas vēstnieces pienākumus Kiprā veikt Ievai Briedei, kura ir arī Latvijas vēstniece Grieķijā.

Izklaide Pirmdienas joku deva

Smejies vesels!

Sabiedrība Pirmdiena būs mākoņaina, vietām nedaudz snigs

Jaunā nedēļa Latvijā meteoroloģisko laika apstākļu ziņā sāksies pelēcīgu dienu - gaisa temperatūra svārstīsies ap nulli, debesis aizklās mākoņi, bet vietām iespējams neliels sniegs, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.