• Olita,
  • Rita,
  • Vita
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


ZM biroja vadītājs: Arī Latvijā jāievieš samazinātais PVN pārtikas precēm

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
BB.LV 10:03, 24.09.2022

Arī Latvijā ir jāievieš samazinātais PVN pārtikas precēm, pie tik straujas inflācijas, tas ir risinājums bremzēt strauji augošās cenas jeb stabilizēt, saka Zemkopības ministrijas biroja vadītājs Jānis Eglīts.



"Ir valstis, kur primārās nepieciešamības pārtikas precēm PVN ir 0% vai 5%. Mums kopīgi jāstrādā, lai būtu pārtikas pieejamība – piena produkti, zivis, gaļa, olas, īpaši jādomā par sabiedrības mazāk aizsargātākajām grupām. Šis solis būtiski samazinātu ēnu ekonomiku, tiktu samazināta interese atrasties pelēkajā zonā.

Zemkopības ministrija, ražotāji un tirgotāji, PVN samazināšanas gadījumā, ir gatavi parakstīt savstarpēju vienošanos – godīgs samazinātā PVN ieviesējs. Neviens nav ieinteresēts zaudēt klientu, tā ir zaudēta nauda un ar to riskēt nevēlas. Mums jau ir pieredze, samazinot nodokļus Latvijai tipiskajiem augļiem un dārzeņiem, zinām, ka ir godīgi tirgotāji un cilvēki izvēlēsies to pārdevēju, kur būs redzams šis reālais PVN samazinājums. Jo dārgākas kļūst ikdienas preces – elektrība, gāze, malka, degviela, jo vairāk tiek salīdzināti tirgotāji, kur un par kādu summu iespējams iegādāties, tiek meklēti veidi kā ietaupīt, bet jāēd ir visiem, bet vai visi to varēs atļauties."

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī



ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika "Latvenergo": Baltija ir ceļā uz energoapgādes drošumu

Ar funkcionējošu sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) termināļiem Lietuvā, Polijā un drīzumā Somijā, kā arī vērtīgu Inčukalna pazemes gāzes krātuvi Baltija ir ceļā uz energoapgādes drošumu, AS "Latvenergo" Elektroenerģijas tirgus apskatā norāda uzņēmuma Enerģijas vairumtirdzniecības direktors Guntis Lūsis un vecākā tirdzniecības analītiķe Rodika Prohorova.

Ekonomika Tuvākajā laikā plānots sākt darbu pie nodokļu politikas pārskatīšanas

Tuvākajā laikā ir plānots sākt darbu pie nodokļu politikas pārskatīšanas, sestdien pēc valdības deklarācijas veidošanas darba grupas par nodokļu politiku tikšanās aģentūrai LETA pavēstīja Nacionālās apvienības (NA) pārstāvis Uģis Mitrevics.

Ekonomika Pavasarī vairākām produktu grupām cenas varētu samazināties

Pavasarī vairākām produktu grupām cenas varētu samazināties, sacīja Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI) Lauksaimniecības tirgus veicināšanas daļas vadītāja Ingūna Gulbe.

Ekonomika Rīgas viesnīcās gultasvietu noslogojums septembrī bija 53,9%

Rīgas viesnīcās gultasvietu noslogojums šogad septembrī veidoja 53,9%, kas ir mazāk ne šogad jūlijā un augustā, bet tāpat kā jūnijā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes publiskotie dati.

Lasiet arī

Pasaule ISW: Krievi zina, ka nespēs liegt Ukraiņiem šķērsot Dņepru

Krievi zina, ka nespēs liegt Ukrainas bruņotajiem spēkiem šķērsot Dņepru, vēsta ASV Kara studiju institūts (ISW).

Sabiedrība Tavars: Jāmeklē risinājumi, kā stiprināt tautsaimniecību

Turpinot darbu pie jaunās valdības deklarācijas projekta, jāmeklē rsinājumi, kā stiprināt tautsaimniecību, intervijā Latvijas Radio sacīja politiskā spēka "Apvienotais saraksts" (AS) frakcijas priekšsēdētājs Edgars Tavars.

Sabiedrība Politologs: Šaubos, ka jaunā valdība būs ilglaicīga

Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes profesors, politologs Juris Rozenvalds, šaubās, ka jaunā valdība būs ilglaicīga.