• Olita,
  • Rita,
  • Vita
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Kalvītis brīdina: Ja ziema būs auksta, dabasgāzes krājumi ātri apsīks

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
BB.LV 09:26, 24.09.2022

Vai ziņas par 90% piepildītām dabasgāzes krātuvēm Eiropā un gāzes cenu kritumu ļauj cerēt, ka gaidāmajā apkures sezonā rēķini nebūs tik lieli kā iepriekš prognozēts? Situāciju TV24 raidījumā "Nedēļa. Post scriptum" skaidro AS "Latvijas Gāze" valdes priekšsēdētājs Aigars Kalvītis.


Avots: LETA

"Es domāju, ka lielā mērā tas būs atkarīgs no klimata - ja mums būs ļoti auksta ziema, tad mēs visi izjutīsim gāzes trūkumu. Tas, kas ir jāsaprot tīri saimnieciski - ja gaisa temperatūras pazeminās līdz -10°C, tad gāzes patēriņš pieaug divas reizes, ja -20°C, tad pat trīs un četras reizes. Ja mums būs maiga ziema, mēs tik ļoti neizjutīsim deficīta ietekmi, jo daudzas kompānijas un mājsaimniecības būs pārorientējušās, cilvēki mēģinās arī gāzi vairāk taupīt," prognozē A. Kalvītis.

Taču "Latvijas Gāzes" vadītājs atceras 2016.gada ziemu, kad divas nedēļas temperatūra bija zem -20°C. Tad zņēmumam bija ļoti lielas grūtības pat ar pilnu gāzes krātuvi nodrošināt visa reģiona nepieciešamību - izņemšanas apmērs vienā diena bija tik milzīgs, ka "Latvijas Gāze" strādāja ar pilnu jaudu.

Dabasgāzes cenas joprojām ir ļoti augstas un, lai arī tās pēdējās dienās pazeminājušās par 13%, tas vairāk esot saistīts ar gāzes patēriņa samazināšanos Eiropā - daudz industrijas samazinājušas jaudu. Tāpat esot jāņem vērā fakts, ka nav pienākusi ziema.

"Ja mēs runājam par krātuvju piepildīšanu, tad tikai retās valstīs krātuves ir plānotas visas sezonas apgādei. Latvija ir viena no tām - Inčukalna gāzes krātuve ir būvēta tā, lai mēs reģionu varētu apgādāt pilnībā. Pamatā Eiropas gāzes krātuves ir domātas pīķa stundu nosegšanas. Tātad, ja vairāku nedēļu garumā ir pilnībā jāpagādā patērētāji no šīm krātuvēm, tad tās ļoti ātri iztukšojas. Tas, kas ir jāsaprot, ja apsīkst cauruļvadu piegādes, tad ar šīm krātuvēm līdz pavasarim Eiropā nav iespējams izdzīvot. Un, kad atkal parādīsies deficītā sajūta, cena kāps," norāda A. Kalvītis, nepaužot optimismu, ka dabasgāzes cenas tik drīz varētu atgriezties pirmskara līmenī.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika "Latvenergo": Baltija ir ceļā uz energoapgādes drošumu

Ar funkcionējošu sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) termināļiem Lietuvā, Polijā un drīzumā Somijā, kā arī vērtīgu Inčukalna pazemes gāzes krātuvi Baltija ir ceļā uz energoapgādes drošumu, AS "Latvenergo" Elektroenerģijas tirgus apskatā norāda uzņēmuma Enerģijas vairumtirdzniecības direktors Guntis Lūsis un vecākā tirdzniecības analītiķe Rodika Prohorova.

Ekonomika Tuvākajā laikā plānots sākt darbu pie nodokļu politikas pārskatīšanas

Tuvākajā laikā ir plānots sākt darbu pie nodokļu politikas pārskatīšanas, sestdien pēc valdības deklarācijas veidošanas darba grupas par nodokļu politiku tikšanās aģentūrai LETA pavēstīja Nacionālās apvienības (NA) pārstāvis Uģis Mitrevics.

Ekonomika Pavasarī vairākām produktu grupām cenas varētu samazināties

Pavasarī vairākām produktu grupām cenas varētu samazināties, sacīja Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI) Lauksaimniecības tirgus veicināšanas daļas vadītāja Ingūna Gulbe.

Ekonomika Rīgas viesnīcās gultasvietu noslogojums septembrī bija 53,9%

Rīgas viesnīcās gultasvietu noslogojums šogad septembrī veidoja 53,9%, kas ir mazāk ne šogad jūlijā un augustā, bet tāpat kā jūnijā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes publiskotie dati.

Lasiet arī

Sabiedrība Politologs: Šaubos, ka jaunā valdība būs ilglaicīga

Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes profesors, politologs Juris Rozenvalds, šaubās, ka jaunā valdība būs ilglaicīga.

Sabiedrība Ar reģionālās nozīmes autobusiem deviņos mēnešos pārvadāts par 26,1% vairāk pasažieru

Latvijā ar reģionālās nozīmes autobusiem šogad deviņos mēnešos pārvadāti 15,89 miljoni pasažieru, kas ir par 26,1% vairāk nekā attiecīgajā periodā 2021.gadā, liecina Autotransporta direkcijas publiskotā informācija.

Sabiedrība Forumā 5G Techritory parakstīs memorandus par ūdeņraža, metapilsētas un mikroshēmu tehnoloģiju attīstīšanu Latvijā

Tehnoloģiju forumā 5G Techritory, kas no 29.novembra līdz 30 novembrim norisināsies Rīgā, iecerēts parakstīt sadarbības memorandus par ūdeņraža tehnoloģiju attīstību, metapilsētas izveidi un Latvijas iespējām piedalīties mikroshēmu ražošanā, intervijā aģentūrai LETA sacīja foruma programmas direktors Neils Kalniņš.