• Bernedīne,
  • Biruta,
  • Mairita
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvijā izdotās maksājumu kartes nedarbosies Krievijā un Baltkrievijā - LB

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 13:19, 07.03.2022


Globālo maksājumu karšu kompāniju "Visa", "MasterCard" un "American Express" darbības pārtraukšana Krievijā un Baltkrievijā pamatā ietekmēs šo valstu iedzīvotājus, kuri ceļo, aģentūrai LETA pavēstīja Latvijas Bankas pārstāvji.No praktiskā viedokļa tas nozīmē, ka Krievijā un Baltkrievijā izdotās "Visa", "MasterCard" un "American Express" maksājumu kartes nedarbosies ārpus šīm valstīm, bet citās valstīs izdotās kartes - nedarbosies Krievijā un Baltkrievijā. Tāpat nedarbosies starptautiskie maksājumi, piemēram, norēķini Rietumvalstu internetveikalos.

Latvijas Bankas pārstāvji skaidro, ka Krievijas iedzīvotājiem Krievijas iekšzemes maksājumos un naudas izņemšanā no bankomātiem šīs kartes darbosies, izmantojot Krievijas Centrālās bankas uzturēto maksājumu sistēmu "Mir". Tāpat Krievijas bankas pašlaik aktīvi rīkojas, lai aktīvāk izmantotu Ķīnas maksājumu karšu tīklu "Union Pay", kuru Eiropas Savienībā (ES) pamatā izmanto tirgotāji, lai pieņemtu karšu maksājumus no Ķīnas iedzīvotājiem.

Šis "Visa", "MasterCard" un "American Express" lēmums pamatā ietekmēs tos Krievijas un Baltkrievijas iedzīvotājus, kuri ceļo, norāda Latvijas Bankas pārstāvji, piebilstot, ka šis ir vēl viens notikums, kas tuvina pilnīgu Krievijas un Baltkrievijas izolāciju no globālās ekonomikas.

Attiecībā uz Latviju Latvijas Bankas pārstāvji norāda, ka ietekme būs uz tiem tirgotājiem, kuri strādāja ar Krievijas un Baltkrievijas tirgu, jo tiem būs vēl apgrūtinātāki norēķini. Tāpat "Visa", "MasterCard" un "American Express" lēmuma ietekme būs jūtama Latvijas iedzīvotājiem, kuri uzturas Krievijā un Baltkrievijā un lieto Rietumvalstīs izdotās maksājumu kartes, kā arī Krievijas un Baltkrievijas iedzīvotājiem, kuri uzturas Latvijā un lieto šajās abās valstīs izdotās maksājumu kartes.

Vienlaikus maksājumu autorizācijas centra "Worldline Latvia" valdes locekle Zanda Brīvule-Jansone aģentūrai LETA sacīja, ka neviens uzņēmums Latvijā un Baltijā neredz pilno situāciju ar maksājumu kartēm, taču pēc aptuvenām aplēsēm Latvijā regulārus maksājumus ar Krievijā izdotām "Visa", "MasterCard" un "American Express" maksājumu kartēm veic aptuveni 5000 līdz 10 000 cilvēku.

Savukārt Latvijas iedzīvotāju skaits, kas Krievijā regulāri veic maksājumus ar "Visa", "MasterCard" un "American Express" kartēm, varētu būt vēl mazāks, lēsa Brīvule-Jansone.

"Kopumā var teikt, ka "Visa", "MasterCard" un "American Express" lēmuma ietekme uz Latvijas iedzīvotājiem ir neliela," sacīja Brīvule-Jansone.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Banku analītiķi: Nākamajos ceturkšņos IKP augs straujāk

Nākamajos ceturkšņos iekšzemes kopprodukts (IKP) augs straujāk, lielā mērā arī pateicoties pieaugošajām investīcijām ekonomikā, pavēstīja banku analītiķi.

Ekonomika Latvijas IKP pirmajā ceturksnī pieaudzis - par cik? (+INFOGRAFIKA)

Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) šogad pirmajā ceturksnī salīdzināmajās cenās, pēc sezonāli un kalendāri nekoriģētajiem datiem, pieaudzis par 0,8%, salīdzinot ar 2022.gada attiecīgo periodu, pavēstīja Centrālajā statistikas pārvaldē.

Ekonomika Aptauja: Latvijā 31% uzņēmumu izjūt klimata pārmaiņu ietekmi

Latvijā 31% uzņēmumu darbībā izjūt klimata pārmaiņu ietekmi, informēja "Swedbank" pārstāvji, atsaucoties uz bankas veiktās aptaujas datiem.

Ekonomika Publiskais sektors rada galveno augsni ēnu ekonomikai apsardzes nozarē

Publiskais sektors un tā iepirkumi rada galveno augsni ēnu ekonomikai apsardzes nozarē, intervijā aģentūrai LETA norādīja Drošības nozares kompāniju asociācijas valdes priekšsēdētājs Arnis Vērzemnieks.

Lasiet arī

Ekonomika "Fitch" saglabā Latvijas kredītreitingu "A-" līmenī

Starptautiskā kredītreitingu aģentūra "Fitch Ratings" saglabājusi Latvijas kredītreitingu "A-" līmenī ar stabilu kredītreitinga nākotnes novērtējumu, aģentūru LETA informēja Valsts kases pārstāve Eva Šmite-Krēgere.

Sabiedrība Politiķi neapmierināti ar Znotiņas darbu; viņa var zaudēt FID vadītājas amatu

Problēmas ar nevainojamas reputācijas kritēriju noteikšanu likumā, kā arī aizvien nerimstošās sūdzības par finanšu sektoram noteiktajām pārmērīgajām prasībām valdības koalīcijā aizsākušas sarunas par Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) vadītājas Ilzes Znotiņas atbilstību amatam, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Ekonomika Bankām varētu atvieglot finanšu noziegumu uzraudzību

Ar izmaiņām regulējumā bankām varētu atvieglot finanšu noziegumu uzraudzību, trešdien Saeimas Tautsaimniecības komisijas sēdē vienojās finanšu nozari uzraugošās iestādes un valsts institūcijas.

Sabiedrība Valdība konceptuāli atbalsta Latvijas Bankas un FKTK apvienošanu

Ministru kabinets otrdien pauda konceptuālu atbalstu Latvijas Bankas un Finanšu kapitāla un tirgus komisijas (FKTK) apvienošanai.