• Rauls,
  • Rodrigo
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Policija: tirgotāji apzinīgi ievēro jaunus noteikumus

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 21:59, 22.10.2021


Šodien notika Latvijas Tirgotāju asociācijas rīkota tikšanās ar policijas pārstāvjiem par tirdzniecības uzraudzību lokdauna laikā, tas laikā tika pārrunāti jautājumi un konkrētas konfliktsituācijas.


Foto: LETA

“Situācija nav viennozīmīga, bet lielākoties veikali un to darbinieki diezgan apzinīgi ievēro noteikumus un ir ievestas iekšējas kontroles sistēmas, to starpā arī visi darbinieki ir ar sertifikātiem vai testēti ”, atzina valsts policijas (VP) priekšnieka vietnieks, Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Andris Zellis. Viņš piebilda, ka tirdzniecības vietās privātpersonas ne vienmēr ir ar maskām, bet tas, protams, vairāk attiecas uz to personu atbildību, lai gan tirdzniecības vietām vajadzētu menedžēt situāciju un neielaist cilvēkus bez maskām vai arī attiecīgi reaģēt uz šādiem cilvēkiem.

“Valsts policijai ir uzdots kontrolēt situāciju. Galvenais uzdevums uzņēmējiem ir izstrādāt un ieviest iekšējas kontroles sistēmu, pagaidām visi konstatētie pārkāpumi ir saistīti ar iekšējas kontroles sistēmas neievērošanu” teica Policijas dienesta koordinācijas biroja priekšnieka vietniece Iveta Valaine.

Uzņēmēji aicināja policiju neskatīties uz noteikumu ievērošanu tīri no birokrātiskas puses, jo īpaši tāpēc, ka, piemēram, reģionos laboratorijas nestrādā brīvdienās. Tirgotāji uzstāj, ka jāļauj veikaliem strādāt ar darba dēvēja nodrošinātiem ātriem antigēna testiem un nesodīt veikalniekus.

Noliktavu darbiniekus, kuri strādā arī pēc 20.00, lai nodrošinātu maizes un citu pirmās nepieciešamības preču nogādāšanu veikaliem, pēc tirgotāju ierosinājuma jāpielīdzina kritiski svarīgu nozaru darbiniekiem – lai viņi pēc darba varētu braukt uz mājām vienā mašīnā.

Iveta Valaine uzsvēra, ka policijas pašmērķis nav sodīt un ja pastāv kādas nebūtiskas kļūmes vai neskaidrības, kuras var atrisināt uz vietas pārbaudes laikā vai tuvākajā laikā, policijas darbinieki administratīvā pārkāpuma procesu neuzsāks un neslēgs tirdzniecības vietu.

Ja veikalu darbinieki uzskata, ka pārbaudes laikā policijas darbinieki neievero procedūru un viņu rīcība šķiet pārspīlēta, zvanīt uz numuru 110 un informēt par situāciju.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Līdz šī gada beigām Kauguros tiks uzbūvēta jauna šķeldas katlumāja

Vietējie energoresursi Jūrmalas energobilancē palielināsies par desmito daļu.

Ekonomika Latvija un ASV stiprinājušas ekonomisko saišu sadarbību (+FOTO)

Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs piektdien Bostonā ar Masačūsetsas štata gubernatori Moru Heiliju pārrunājis Latvijas un ASV sadarbību ekonomisko saišu stiprināšanā.

Ekonomika Latvijas specdienesti: Turpmāk rūpīgi jāizvērtē Ķīnas investīcijas

Publiskajā un privātajā sektorā ir būtiski turpināt darbu pie stratēģisko atkarību un ievainojamību mazināšanas, tostarp rūpīgi izvērtējot Ķīnas investīcijas visās ekonomikas nozarēs, secināts aktualizētajā Latvijas Nacionālās drošības koncepcijas (NDK) projektā, kas balstīts uz valsts drošības iestāžu analīzes.

Ekonomika Vidējais ikmēneša hipotekārāis maksājums Rīgā ir pieaudzis par aptuveni 115 EUR

Tirgus aktivitāte otrajā ceturksnī mazliet atguvās, ziņo eksperti.

Lasiet arī

Sabiedrība Pieļauj iespēju, ka Latgalei būs grūti iziet no lokdauna kopā ar visu Latviju

Šonedēļ, 5.novembrī, plkst.10 un pēc nedēļas, 11.novembrī, plkst.10 tiešsaistē no Latgales vēstniecības "Gors" būs skatāma diskusija "Vai Latgale ir gatava iziet no "lockdown" kopā ar visu Latviju?", aģentūra LETA uzzināja biedrībā "Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs".

Sabiedrība Sanktpēterburgā izsludina daļēju "lokdaunu"

Krievijā saasinājušās Covid-19 krīzes dēļ Sanktpēterburgā no 30. oktobra līdz 7.novembrim tiek izsludināts daļējais "lokdauns", ierobežojot sabiedriskās ēdināšanas vietu, veikalu un izklaides vietu darbu, tomēr muzeji un teātri slēgti netiks, sestdien pavēstīja varasiestādes.

Ekonomika Ēdinātāji lokdauna laikā drīkstēs strādāt arī naktīs

Ēdinātāji "lokdauna" laikā drīkstēs strādāt arī naktīs, proti, komandantstundas laikā no plkst.20 līdz plkst.5, aģentūrai LETA norādīja Ekonomikas ministrijā (EM).

Sabiedrība Latvijā novēro intereses palielināšanos par lidojumiem uz siltajām zemēm

Pēdējās dienās, kopš kļuvis zināms par gaidāmajiem stingrajiem ierobežojumiem Latvijā un komandantstundas noteikšanu, nacionālā aviokompānija "airBaltic" novērojusi palielinātu interesi par lidojumu galamērķiem siltajās zemēs, aģentūra LETA uzzināja kompānijā.