• Bernedīne,
  • Biruta,
  • Mairita
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


"Fitch" saglabā Latvijas kredītreitingu "A-" līmenī

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 15:38, 05.09.2021


Starptautiskā kredītreitingu aģentūra "Fitch Ratings" saglabājusi Latvijas kredītreitingu "A-" līmenī ar stabilu kredītreitinga nākotnes novērtējumu, aģentūru LETA informēja Valsts kases pārstāve Eva Šmite-Krēgere.Viņa norādīja, ka kā galvenos Latvijas pašreizējā kredītreitinga līmeņa uzturošos faktorus "Fitch" min uzticamo politikas ietvaru, dalību Eiropas Savienībā (ES) un eirozonā, kā arī to, ka Latvijas valsts parāda līmenis ir zemāks par "A" kredītreitinga līmeņa valstu vidējo rādītāju.

Valsts kases pārstāve minēja, ka vienlaikus Latvijas kredītreitingu, pēc aģentūras domām, ierobežo ievērojami zemāks ienākumu līmenis un lielāks neto ārējais parāds, salīdzinot ar līdzīgu valstu rādītajiem.

"Aģentūra uzskata, ka stabilais kredītreitinga nākotnes novērtējums atspoguļo pārliecību, ka ekonomika turpinās izrādīt izturību pret pandēmijas radītajiem satricinājumiem un valdības politika atbildīs valsts finanšu ilgtermiņa ilgtspējai," sacīja Šmite-Krēgere.

"Fitch" kā iespējamos kredītreitinga pozitīvu nākotnes attīstību ietekmējošos faktorus min valdības spēju vidējā termiņā nodrošināt valsts parāda līmeņa samazināšanu attiecībā pret iekšzemes kopproduktu (IKP), mazinoties pandēmijas ietekmei, un efektīva jaunā perioda ES fondu finansējuma apgūšanu līdz ar strukturālajām reformām, kas stimulētu ekonomikas izaugsmi vidējā termiņā un mazinātu ilgtermiņa demogrāfisko izaicinājumu ietekmi, pauda Valsts kases pārstāve.

Savukārt negatīvi Latvijas kredītreitinga nākotnes attīstību varētu ietekmēt pastāvīgs valsts parāda pieaugums, starptautiskās konkurētspējas pasliktināšanās vai strukturālie satricinājumi galvenajās nozarēs, kas negatīvi ietekmētu Latvijas ekonomikas izaugsmi vai finanšu stabilitāti.

Iepriekšējo reizi Fitch kredītreitingu aģentūra publicēja Latvijas kredītreitinga novērtējumu 2021.gada 19.martā, kad Latvijas kredītreitings tika saglabāts "A-" līmenī ar stabilu kredītreitinga nākotnes novērtējumu.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Banku analītiķi: Nākamajos ceturkšņos IKP augs straujāk

Nākamajos ceturkšņos iekšzemes kopprodukts (IKP) augs straujāk, lielā mērā arī pateicoties pieaugošajām investīcijām ekonomikā, pavēstīja banku analītiķi.

Ekonomika Latvijas IKP pirmajā ceturksnī pieaudzis - par cik? (+INFOGRAFIKA)

Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) šogad pirmajā ceturksnī salīdzināmajās cenās, pēc sezonāli un kalendāri nekoriģētajiem datiem, pieaudzis par 0,8%, salīdzinot ar 2022.gada attiecīgo periodu, pavēstīja Centrālajā statistikas pārvaldē.

Ekonomika Aptauja: Latvijā 31% uzņēmumu izjūt klimata pārmaiņu ietekmi

Latvijā 31% uzņēmumu darbībā izjūt klimata pārmaiņu ietekmi, informēja "Swedbank" pārstāvji, atsaucoties uz bankas veiktās aptaujas datiem.

Ekonomika Publiskais sektors rada galveno augsni ēnu ekonomikai apsardzes nozarē

Publiskais sektors un tā iepirkumi rada galveno augsni ēnu ekonomikai apsardzes nozarē, intervijā aģentūrai LETA norādīja Drošības nozares kompāniju asociācijas valdes priekšsēdētājs Arnis Vērzemnieks.

Lasiet arī

Sabiedrība Valsts finansējumu partijām grib sasaistīt ar minimālo algu

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šodien atbalstīja deputātu Jura Pūces (AP), Jura Juraša (JKP) un Raivja Dzintara (NA) priekšlikumus par valsts finansējuma partijām sasaisti ar minimālās algas apmēru. Priekšlikumi atbalstīti Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā.

Sabiedrība Politiķi neapmierināti ar Znotiņas darbu; viņa var zaudēt FID vadītājas amatu

Problēmas ar nevainojamas reputācijas kritēriju noteikšanu likumā, kā arī aizvien nerimstošās sūdzības par finanšu sektoram noteiktajām pārmērīgajām prasībām valdības koalīcijā aizsākušas sarunas par Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) vadītājas Ilzes Znotiņas atbilstību amatam, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Ekonomika Bankām varētu atvieglot finanšu noziegumu uzraudzību

Ar izmaiņām regulējumā bankām varētu atvieglot finanšu noziegumu uzraudzību, trešdien Saeimas Tautsaimniecības komisijas sēdē vienojās finanšu nozari uzraugošās iestādes un valsts institūcijas.

Sabiedrība Valdība konceptuāli atbalsta Latvijas Bankas un FKTK apvienošanu

Ministru kabinets otrdien pauda konceptuālu atbalstu Latvijas Bankas un Finanšu kapitāla un tirgus komisijas (FKTK) apvienošanai.