Viņa norādīja, ka kā galvenos Latvijas pašreizējā kredītreitinga līmeņa uzturošos faktorus "Fitch" min uzticamo politikas ietvaru, dalību Eiropas Savienībā (ES) un eirozonā, kā arī to, ka Latvijas valsts parāda līmenis ir zemāks par "A" kredītreitinga līmeņa valstu vidējo rādītāju.
Valsts kases pārstāve minēja, ka vienlaikus Latvijas kredītreitingu, pēc aģentūras domām, ierobežo ievērojami zemāks ienākumu līmenis un lielāks neto ārējais parāds, salīdzinot ar līdzīgu valstu rādītajiem.
"Aģentūra uzskata, ka stabilais kredītreitinga nākotnes novērtējums atspoguļo pārliecību, ka ekonomika turpinās izrādīt izturību pret pandēmijas radītajiem satricinājumiem un valdības politika atbildīs valsts finanšu ilgtermiņa ilgtspējai," sacīja Šmite-Krēgere.
"Fitch" kā iespējamos kredītreitinga pozitīvu nākotnes attīstību ietekmējošos faktorus min valdības spēju vidējā termiņā nodrošināt valsts parāda līmeņa samazināšanu attiecībā pret iekšzemes kopproduktu (IKP), mazinoties pandēmijas ietekmei, un efektīva jaunā perioda ES fondu finansējuma apgūšanu līdz ar strukturālajām reformām, kas stimulētu ekonomikas izaugsmi vidējā termiņā un mazinātu ilgtermiņa demogrāfisko izaicinājumu ietekmi, pauda Valsts kases pārstāve.
Savukārt negatīvi Latvijas kredītreitinga nākotnes attīstību varētu ietekmēt pastāvīgs valsts parāda pieaugums, starptautiskās konkurētspējas pasliktināšanās vai strukturālie satricinājumi galvenajās nozarēs, kas negatīvi ietekmētu Latvijas ekonomikas izaugsmi vai finanšu stabilitāti.
Iepriekšējo reizi Fitch kredītreitingu aģentūra publicēja Latvijas kredītreitinga novērtējumu 2021.gada 19.martā, kad Latvijas kredītreitings tika saglabāts "A-" līmenī ar stabilu kredītreitinga nākotnes novērtējumu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri