Viss sākas ar tāmes sastādīšanu
To, ar kādām izmaksām nāksies saskarties remonta laikā, iespējams noskaidrot tikai tāmes sastādīšanas laikā. Tāmi sastādot, vērā jāņem vairākas nianses. Pirmkārt, materiālu cenas aprēķini nevis pēc lētākā, bet gan vidējā cenu piedāvājuma. Otrkārt, ja remontdarbiem tiks piesaistīta firma vai individuāli remontdarbu veicēji, salīdzini vairākus piedāvājumus, taču neizvēlies pašu lētāko variantu. Treškārt, visiem plānotajiem izdevumiem pieskaiti vismaz 10% neplānotiem tēriņiem.
Kā remonta laikā iespējams ietaupīt?

Iespējas ietaupīt, veicot remontu, ir ļoti dažādas. Lūk, dažas no tām:
• Rūpīgi salīdzini cenas vairākos veikalos, lai atrastu izdevīgāko piedāvājumu;
• Iegādājies nepieciešamās preces vairumā – dažos veikalos, pērkot uzreiz vairākas vienādas preces, iespējams saņemt pievilcīgu atlaidi;
• Ja tas iespējams, iegādājies lietotas mēbeles, instrumentus un citas remontam nepieciešamās lietas.
Gadījumā, ja zini, kā veikt konkrētus remontdarbus, ietaupīt iespējams, tos paveicot pašam. Vienkāršākos darbus iespējams apgūt pašmācības ceļā, taču jārēķinās, ka meistariem tie padosies krietni ātrāk, tāpēc beigās izdevīgāks risinājums var būt meistara noalgošana.
Kad taupība jāmet pie malas?

Remonts virtuvē, kopumā vērtējot, mēdz būt visai dārgs prieks, tāpēc loģiski, ka, plānojot tā izmaksas, teju ik uz soļa tiek meklētas iespējas samazināt izdevumus. Tomēr ir izdevumu pozīcijas, kurās taupīt noteikti nevajadzētu, un tās ir šādas:
• Darbaspēks – lai gan iespēja ietaupīt, izvēloties pašu lētāko piedāvājumu, šķiet vilinoša, tā nav laba ideja. Šādi meistari nereti ir bez nopietnas pieredzes un zināšanām, turklāt strādā nelegāli, tāpēc, ja radīsies kādas nopietnākas problēmas, pierādīt vainu un piedzīt zaudējumus būs praktiski neiespējami;
• Virtuves tehnika – kvalitatīva virtuves tehnika, kas sākotnēji, ļoti iespējams, izmaksās nedaudz vairāk, ilgtermiņā bieži vien ļaus ietaupīt. Kā? Tām mēdz būt augstāka energoefektivitātes klase, līdz ar to rēķins par elektrību būs zemāks, savukārt kvalitatīvām trauku mazgājamajām mašīnām un veļas mašīnām – zemāks ūdens patēriņš;
• Ieplānotā darbu secība – dažkārt remonta laikā papildu izdevumi un ieilgušie remontdarbi rada vēlmi visu pabeigt ātrāk, dažus no ieplānotajiem darbiem izlaižot. Tomēr, šādi rīkojoties, rezultāts bieži vien nav iepriecinošs, jo, piemēram, pēc pāris gadiem nākas saprast, ka siena tomēr bija jāsiltina. Bet pēc tam, kad remonts jau veikts, siltināt ārsienu nozīmē remontu sākt praktiski no jauna.
Taupīt nevajadzētu, iegādājoties virtuves mēbeles vai aksesuārus, kas Tev ir patiešām svarīgi ikdienā. Piemēram, ja vēlies kvalitatīvus virtuves skapīšus, kas atvērsies vienmērīgi un kalpos daudzus gadus, lētākajiem piedāvājumiem labāk mest līkumu.
Remonts virtuvē un citās mājokļa telpās praktiski vienmēr izmaksā vairākus tūkstošus eiro. Ko darīt, ja ar iekrājumiem remontam nepietiek? Iegriezies Ondo.lv bloga sadaļā, kurā atrodams raksts Dzīvokļa remonts un mazs budžets: seši padomi, kas lieti noderēs.