• Ginta,
  • Gunda,
  • Gunta
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Nākotne ir klāt! Viedie iepirkumu ratiņi - kā tos veikalā izmantosim? (+FOTO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
lat.bb.lv 19:47, 29.10.2020

Ērtums un laika taupīšana ir vieni no būtiskākajiem parametriem, lai iepirkšanās klātienes veikalā radītu pozitīvu pieredzi. Saskaņā ar nozares aplēsēm, nākamajos 10 gados cilvēki joprojām labprātāk izvēlēsies iepirkties fiziskā veikalā, tāpēc ir īpaši būtiski šo pieredzi padarīt laikmeta garam un prasībām atbilstošu, un pēc iespējas efektīvāku. StrongPoint, lielākais mazumtirdzniecību tehnoloģiju uzņēmums Baltijā, Latvijas veikalu ķēdēm piedāvā ieviest vienu no šī brīža aktuālākajām tehnoloģijām – viedos iepirkumu ratiņus.Izmantojot šo risinājumu, vairs nav nepieciešams stāvēt veikala rindās uz kasi vai veikt produktu skenēšanu un apmaksu pašapkalpošanās kasēs – pircējs var paņemt ratiņus, ievietot tur savus iepirkumu maisiņus un veikt nepieciešamos pirkumus ar ratiņos uzstādīta skenera palīdzību.

Tā kā ratiņos, tāpat kā pašapkalpošanās kasēs, ir uzstādīti svari, veikalā ir iespējams pārbaudīt, vai neviens no veikala neiznes nenoskenētus produktus un līdz ar to, arī tiek novērsti krāpniecības riski. Uz ratiņiem uzstādītajiem displejiem ir ne vien pieejama navigācija, kas palīdz veikalā ātrāk atrast nepieciešamo preci, bet, ja ekrānā ir jau ievadīts iepirkumu saraksts, tie arī “pārliecinās”, ka sākotnēji iepirkumu grozā tiek ievietoti smagākie priekšmeti, ar displeja starpniecību var piezvanīt veikala konsultantam vai pat izvēlēties piedāvātās receptes – un viedie iepirkumu ratiņi parādītu, kur atrast konkrētos produktus.

Pats iepirkšanās process ir automatizēts, tāpēc no pircēja tas neprasa jaunas, specifiskas prasmes.Mūsdienās mazumtirdzniecības tendences nosaka populārie pašapkalpošanās risinājumi – pirms 11 gadiem, kad Latvijā tika ieviestas pirmās pašapkalpošanās kases (un vēlāk tās plašāk ieviešot vien no 2015. gada), iedzīvotāji ar aizdomām vērās uz šādu risinājumu un bija nepieciešams ievērojams laiks, lai risinājums iegūtu uzticību un arvien vairāk cilvēku to ikdienā izmantotu. Ir pienācis brīdis nākamajam solim iepirkšanās pieredzes efektivizācijā – viedie iepirkumu ratiņi ir nākamās paaudzes pašapkalpošanās skenēšanas risinājums, turklāt tas arī ir nākamais solis tirgotāju darba procesu optimizēšanai.

“Viedie iepirkumu ratiņi piedāvā dažādus rīkus un iespējas tirgotāju biznesa rādītāju uzlabošanai, tomēr pirms to ieviešanas veikalu ķēdēs, tirgotājam ir jāsaprot kādi ir viņu mērķi. Svarīgi novērtēt ko pats tirgotājs vēlas panākt ar tehnoloģiju ieviešanu, piemēram, vai tā būtu klientu pieredzes uzlabošana, ietaupītas darbinieku stundas apkalpojot pie kases vai mērķis būtu palielināt pārdošanas apjomus, izmantojot ratiņu displeju kā papildu mārketinga instrumentu.

Tāpat kā ar citiem tirgū esošajiem pašapkalpošanās risinājumiem, iepirkumu ratiņu sistēma ir nozīmīgs finansiālais ieguldījums, tomēr to mērķis ir piedāvāt tirgotājam vēl vairāk iespēju kā līdz šim. Tehnoloģijas kļūst par papildu mārketinga kanālu, atvieglo saziņu ar klientiem un veicina viņu lojalitāti, kā arī ir daudz plašākas datu analīzes iespējas,” par risinājuma lietderību tirgotājiem stāsta Uģis Začs, “StrongPoint Latvia” Klientu servisa vadītājs.

Pašapkalpošanās kasu izvietošanas prakse liecina, ka pilns tehnoloģiju potenciāls bieži vien netiek izmantots, jo darbam ar datiem un mārketinga rīkiem nepieciešama sagatavošanās un papildu cilvēkresursi. Tomēr maksimāli izmantojot tehnoloģiju potenciālu, ir iespēja gūt būtisku atgriezenisko saiti un uzlabot darbības rādītājus. Mazumtirgotāji Latvijā jau ir izrādījuši interesi par produktu, taču ir pāragri runāt par konkrētiem līgumiem.

Kaut arī pašapkalpošanās kases joprojām būs galvenais iepirkšanās veids, tās papildinās citi pašapkalpošanās iepirkšanās risinājumi. Šobrīd populāras ir pašapkalpošanās skenēšanas ierīces un pašapkalpošanās kases, tās pamazām papildinās viedie iepirkumu ratiņi, un vēl pēc tam – mobilā iepirkšanās, kas vērsta uz pircējiem, kuri pērk mazāk preču, un visbeidzot – veikali bez kasieriem.

Praktiskam piemēram – viedie iepirkumu ratiņi šobrīd plaši ir pieejami Vācijā, EDEKA mazumtirdzniecības tīkla veikalos, kā arī tie tiek testēti tādās valstīs kā Izraēla, Itālija, Kanāda un citās. Tāpat, šo risinājumu sāk arvien plašāk pielietot ASV – piemēram, uzņēmuma Amazon veikalos, kuru mērķis ir attīstīties līdzi jaunākajām tendencēm un arvien vairāk nodrošināt ērtu iepirkšanos bez kasieru līdzdalības.

Tā kā lielveikali arvien vairāk optimizē savus procesus, nereti izskan bažas, ka mašīnas un mākslīgais intelekts nākotnē atstās cilvēkus bez darba. Tikmēr mazumtirdzniecības pārstāvji noliedz šo mītu – darbiniekiem ir iespēja veikt darbu ar lielāku pievienoto vērtību, piemēram, vairāk fokusēties uz klientiem un tos konsultēt. Tāpat, pamatojoties uz atsauksmēm un novērojumiem, var teikt, ka lielākā daļa klientu īpaši novērtē šo risinājumu, lai kontrolētu budžetu – viedie iepirkumu ratiņi palīdz plānot tēriņus, redzēt iepirkuma groza kopsummu, tādejādi jau iepirkšanās laikā palīdzot pieņemt lēmumus par pirkumiem.Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Latvijas Banka publicējusi ilgtspējības pārskatu. Par ko informē?

Latvijas Banka ir publicējusi pirmo ar klimatu saistītās informācijas atklāšanas pārskatu par 2022.gadu, sniedzot ieskatu centienos veicināt ilgtspējīgu attīstību un risināt vides, sociālās un pārvaldības jautājumus, informēja Latvijas Bankas pārstāvji.

Ekonomika 95.benzīna cena samazinājusies līdz pirmskara līmenim

Latvijā degvielas uzpildes stacijās 95.markas benzīna cena samazinājusies līdz līmenim, kāds bija pirms Krievijas iebrukuma Ukrainā pērn februārī, liecina aģentūras LETA novērojumi.

Ekonomika 31.martā balsos par minimālo algu būvniecības nozarē

Būvniecības nozares ģenerālvienošanās (ģenerālvienošanās) no 2019.gada 3.novembra nosaka, ka būvniecībā nodarbināto minimālā mēneša alga ir 780 euro un stundas likme 4,67 euro, informē LBNA.

Ekonomika Rīgas satiksme izsola 18 autobusus

Pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" izsolē pārdos 18 autobusus, liecina publikācija oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Lasiet arī

Pasaule ANO eksperti Lībijā guvuši liecības par noziegumiem pret cilvēci

ANO atbalstītas izmeklēšanas ietvaros Lībijā gūtas liecības par noziegumiem pret cilvēci, kas pastrādāti pret vietējiem iedzīvotājiem un migrantiem, arī liecības par seksuālu verdzību, teikts pirmdien publiskotā ziņojumā.

Sports Merzļikina savainojums nav nopietns un atgriezīsies NHL tuvākajās dienās

Kolumbusas "Blue Jackets" Latvijas vārtsargs Elvis Merzļikins pēc savainojuma ierindā Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačos gaidāms tuvāko dienu laikā, pirmdien paziņoja klubs.

Pasaule Sirdi plosoša traģēdija ASV - skolā nošauti seši cilvēki, tai skaitā trīs bērni

Ar vairākiem šaujamieročiem bruņojusies jauna sieviete pirmdien ASV Tenesī štata Našvilā privātā kristiešu pamatskolā nošāvusi trīs bērnus un trīs darbiniekus, pavēstīja pilsētas policijas pārstāvis Dons Ārons.

Veselība Kalējs: Veselības ministrija slimnīcām nav samaksājusi 88 miljonus eiro

Atlikušajiem gada deviņiem mēnešiem slimnīcām trūkst 78 miljonu eiro valsts apmaksāto pakalpojumu nodrošināšanai pacientiem, sacīja Latvijas Slimnīcu biedrības valdes priekšsēdētājs Jevgēņijs Kalējs.