• Ādolfs,
  • Ilgonis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Medicīnas muzejā diskutēs par Covid-19 liecību komplektēšanu

Teksta izmērs Aa Aa
COVID-19
LETA 10:58, 18.09.2022


Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā (MVM) 20.septembrī norisināsies seminārs "Covid-19 liecību komplektēšana: pieredzes apmaiņa", kuru noslēgs ekspertu diskusija, informēja muzeja pārstāve Ilze Sirmā.


Foto: Postimees

Viņa pavēstīja, ka seminārā uzstāsies Latvijas mantojuma un pētniecības institūciju, kā arī sabiedrisko mediju pārstāvji, lai dalītos pieredzē par pandēmijas laika dokumentācijas iekļaušanu savās kolekcijās un arhīvos.

Seminārs būs skatāms tiešsaistē muzeja sociālo mediju "Facebook" un "YouTube" kontos, kā arī apmeklējams klātienē Ukrainas neatkarības ielā 1, Rīgā.

Muzeja pārstāve skaidroja, ka Covid-19 pandēmijas ietekme uz pasaules ekoloģiju, ekonomiku, sadzīvi, veselību, darba organizāciju, izglītību, zinātni, kultūru un citām nozarēm vēl tiek pētīta. Taču empīriskā līmenī jau tagad var apgalvot, ka tā ir būtisku pārmaiņu indikators.

Seminārā tiks meklētas atbildes uz šādiem jautājumiem: kādas liecības līdz šim ir savāktas, kādas tēmas, nozares, sabiedrības grupas un reģioni atspoguļojas šajā vākumā; cik daudzbalsīgs ir savākto materiālu kopums un cik koordinēti norisinās komplektēšanas darbs.

Muzeja pārstāve atzīmēja, ka pandēmijas apkarošanai ieviestie lēmumi radīja spriedzi sabiedriskajā domā, novedot pie sabiedrības šķelšanās.

Semināra noslēdzošajā diskusijā plkst.14.50 dalībnieki pievērsīsies jautājumam, vai sabiedrības polarizācija atspoguļojas Covid-19 liecību komplektēšanas uzstādījumos un rezultātos.

Diskusijas dalībnieki būs pētījumu centrs "SKDS" pārstāvis Arnis Kaktiņš, Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta pārstāve Ilze Ļaksa-Timinska, Latvijas Nacionālais vēstures muzeja pārstāve Anita Meinarte, Latvijas Sabiedrisko mediju pārstāve Dagnija Neimane-Vēvere. Diskusijas moderatori būs Kaspars Vanags un Daina Auziņa.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

COVID-19 Ceturtdien Latvijā reģistrēti 395 Covid-19 gadījumi; 4 mirušajiem

Aizvadītajā diennaktī Latvijā kopumā reģistrēti 395 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi un saņemta informācija par četru ar šo vīrusu inficēto pacientu nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

COVID-19 Trešdien Latvijā reģistrēti 498 Covid-19 gadījumi; 2 mirušie

Aizvadītajā diennaktī Latvijā kopumā reģistrēti 498 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi un saņemta informācija par divu ar šo vīrusu inficēto pacientu nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

COVID-19 Otrdien Latvijā reģistrēti 645 Covid-19 gadījumi

Aizvadītajā diennaktī Latvijā kopumā reģistrēti 645 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

COVID-19 Latvijā slimnīcās esošo Covid-19 pacientu skaits samazinājies līdz 272

Aizvadītajā diennaktī Latvijas slimnīcās ievietoto ar Covid-19 inficēto pacientu skaits ir samazinājies no 278 līdz 272, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotā informācija.

Lasiet arī

Sabiedrība IZM: skolēns var mainīt otrās svešvalodas izvēli pamatskolas vecākajās klasēs

Apgalvojums, ka skolēns nevarētu iegūt pamatizglītību, mainot otrās svešvalodas izvēli pamatskolas vecākajās klasēs, neatbilst patiesībai, šodien parlamentā uzsvēra Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) parlamentārā sekretāre Silvija Reinberga, noliedzot publiski izskanējušos apgalvojumus.

Kriminālziņas Dreiliņos atsavināts plašs klāsts narkotiku (+FOTO)

Pagājušonedēļ Valsts policija saņēma informāciju par pļavā novietotu automašīnu ar narkotikām. Aizdomās par šo vielu glabāšanu realizācijas nolūkā tika aizturēta kāda sieviete un nepilngadīgs jaunietis, ziņo Valsts policija.

Sabiedrība Tiek plānota akcīzes celšana alum. Pēc alus darītāju domām - netaisnīgi

Latvijas Alus darītāju savienība iebilst pret plānoto akcīzes nodokļa paaugstināšanu alum, otrdien valdības sēdē sacīja Latvijas Alus darītāju savienības valdes priekšsēdētājs Pēteris Liniņš.

Veselība Jūrmalas slimnīcā trūkst speciālistu - veidojas garas rindas

Speciālistu trūkuma un iekārtu pilnas noslodzes dēļ Jūrmalas slimnīcā veidojas rindas uz izmeklējumiem, informēja SIA "Jūrmalas slimnīca" pārstāve Velta Vasiļevska.