• Ādolfs,
  • Ilgonis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvijas iedzīvotāju satraukums par Covid-19 izplatību saglabājas zems

Teksta izmērs Aa Aa
COVID-19
LETA 14:19, 17.09.2022


Latvijas iedzīvotāju satraukums par Covid-19 pandēmijas izplatību saglabājas kopumā salīdzinoši zems, secināts "Benu aptiekas" un "Gemius" veiktajā aptaujā.


Foto: LETA

Aptaujā ļoti augstu satraukumu par pandēmijas izplatību augustā izjutuši 8% respondentu, kas ir otrs zemākais rādītājs pēdējo 2,5 gadu laikā. Zemākais rādītājs bija šogad maijā, kad 3% aptaujāto izjuta ļoti augstu satraukumu, bet augstākais satraukuma līmenis bija 2021.gada oktobrī, kad šādu atbildi sniedza 24% respondentu.

Vidēji augstu satraukumu par Covid-19 izplatību 2022.gada augustā izjuta 19% aptaujāto iedzīvotāju, bet vidēju - 27% respondentu. Zems vai ļoti zems satraukuma līmenis par pandēmiju savukārt bija 46% respondentu.

Salīdzinot datus pēc respondentu dzimuma, secināts, ka lielu satraukumu par Covid-19 izjūt līdzvērtīgs daudzums vīriešu un sieviešu. Vidēji augstu satraukumu izjūt par deviņiem procentpunktiem vairāk sieviešu nekā vīriešu, bet vidēju satraukumu par trim procentpunktiem vairāk izjutuši vīrieši. Zemu vai ļoti zemu satraukumu atzīmējuši par sešiem procentpunktiem vairāk vīriešu nekā sieviešu.

Pēc ģimenē lietotās sarunvalodas nedaudz augstāku satraukumu izjūt latviešu valodā runājošie - ļoti augsts satraukums ir 8% latviešu un tikpat krievvalodīgo, vidēji augsts satraukuma līmenis ir 20% latviešu un 12% krievvalodīgo, vidējs - 28% latviešu un 20% krievvalodīgo, bet zems vai ļoti zems - 44% latviešu un 60% krievvalodīgo.

Pēc respondentu izglītības līmeņa nedaudz biežāk par Covid-19 izplatību satraucas iedzīvotāji ar augstāko izglītību. Ļoti augsts satraukuma līmenis ir 7% iedzīvotāju ar augstāko izglītību un tikpat aptaujātajiem ar vidējo izglītību, vidēji augsts satraukums - 24% ar iegūtu augstāko izglītību un 9% ar vidējo izglītību, vidējs satraukums - 26% augstāko izglītību ieguvušo un 32% starp respondentiem ar vidējo izglītību, savukārt zems vai ļoti zems satraukums augustā bija 42% ar augstāko izglītību un 53% ar vidējo izglītību.

Aptauja veikta 2022.gada augustā, un tajā piedalījās 1518 Latvijas iedzīvotāji.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

COVID-19 Ceturtdien Latvijā reģistrēti 395 Covid-19 gadījumi; 4 mirušajiem

Aizvadītajā diennaktī Latvijā kopumā reģistrēti 395 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi un saņemta informācija par četru ar šo vīrusu inficēto pacientu nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

COVID-19 Trešdien Latvijā reģistrēti 498 Covid-19 gadījumi; 2 mirušie

Aizvadītajā diennaktī Latvijā kopumā reģistrēti 498 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi un saņemta informācija par divu ar šo vīrusu inficēto pacientu nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

COVID-19 Otrdien Latvijā reģistrēti 645 Covid-19 gadījumi

Aizvadītajā diennaktī Latvijā kopumā reģistrēti 645 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

COVID-19 Latvijā slimnīcās esošo Covid-19 pacientu skaits samazinājies līdz 272

Aizvadītajā diennaktī Latvijas slimnīcās ievietoto ar Covid-19 inficēto pacientu skaits ir samazinājies no 278 līdz 272, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotā informācija.

Lasiet arī

Sabiedrība Tiek plānota akcīzes celšana alum. Pēc alus darītāju domām - netaisnīgi

Latvijas Alus darītāju savienība iebilst pret plānoto akcīzes nodokļa paaugstināšanu alum, otrdien valdības sēdē sacīja Latvijas Alus darītāju savienības valdes priekšsēdētājs Pēteris Liniņš.

Veselība Jūrmalas slimnīcā trūkst speciālistu - veidojas garas rindas

Speciālistu trūkuma un iekārtu pilnas noslodzes dēļ Jūrmalas slimnīcā veidojas rindas uz izmeklējumiem, informēja SIA "Jūrmalas slimnīca" pārstāve Velta Vasiļevska.

Ekonomika Ašeradens atklājis, kādi varētu būt nākamā gada budžeta izdevumi

Nākamā gada budžeta izdevumi varētu būt 16,1 miljards eiro, otrdien preses konferencē pēc valdības sēdes sacīja finanšu ministrs Arvils Ašeradens (JV).

Sabiedrība Rinkēvičs devis ieteikumus Gruzijas prezidentei

Gruzijai ir jādara viss iespējamais, lai izpildītu Eiropas Savienības (ES) rekomendācijas un saņemtu kandidātvalsts statusu, uzsvēra Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, kurš šodien Rīgas pilī tikās ar Gruzijas prezidenti Salomi Zurabišvili.