• Olita,
  • Rita,
  • Vita
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Diskusijā informēs par vakcināciju ar pielāgotajam vakcīnām pret Covid-19

Teksta izmērs Aa Aa
COVID-19
BB.LV 16:06, 07.09.2022

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) piektdien rīkos tiešsaistes diskusiju, lai informētu sabiedrību par vakcināciju ar pielāgotajām vakcīnām pret Covid-19, to pieejamību un saņemšanas kārtību un plānoto organizāciju rudenī.


Publicitātes foto.

Diskusijā piedalīsies bērnu infektoloģe, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Ģimenes vakcinācijas centra vadītāja, Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja Dace Zavadska, SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs un Nacionālā veselības dienesta vadošā eksperte veselības aprūpes jautājumos Līga Gaigala.
Tiešraide būs skatāma 9. septembrī plkst. 11:00 SPKC "Facebook" lapā.
Jau ziņots, ka vakcinācijas pret Covid-19 jomā visā pasaulē notiek pāreja uz principu veikt sezonālu baltvakcināciju, to organizējot līdzīgi kā vakcināciju pret gripu, kuru noteiktām iedzīvotāju grupām rekomendē veikt pirms sākas plašāka saslimšana.
Šoruden un arī turpmāk vakcīnu pret Covid-19 varēs saņemt kopā ar citām vakcīnām - pret gripu, ērču encifalītu, stinguma krampjiem un citām slimībām. Tāpat iespējama būs heterologā vakcinācija - ja iepriekš ir saņemta citu ražotāju vakcīna, turpmāk varēs vakcinēties arī ar jaunajām vakcīnām. Heterologā vakcinācija nodrošina labu un atsevišķos gadījumos pat pārāku aizsardzību pret slimību. Pielāgoto vakcīnu ražotāji ir "Moderna" un "Pfizer".
Pielāgotās vakcīnas ir plānotas bērniem no 12 gadu vecuma, bet jaunākiem - no 5 līdz 11 gadu vecuma - ir piemērotas oriģinālās vakcīnas.
Vakcinēšanās ir rekomendēta visām iedzīvotāju grupām, neatkarīgi no blakusslimībām, jo ieguvums no vakcinācijas ir visiem, taču svarīgākais būtu pēc iespējas ātrāk nodrošināt vakcināciju tiem iedzīvotājiem, kuriem ir vidēji smaga un smaga imūnsupresija, piemēram, onkoloģijas slimniekiem un orgānu transplantācijas pacientiem. Īpaši vakcīnas tiek rekomendēts saņemt arī sociālo aprūpes centru iemītniekiem un darbiniekiem, iedzīvotājiem no 65 gadu vecuma, pacientiem ar hroniskām saslimšanām, kā arī veselības aprūpes darbiniekiem.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

COVID-19 Ceturtdien Latvijā reģistrēti 395 Covid-19 gadījumi; 4 mirušajiem

Aizvadītajā diennaktī Latvijā kopumā reģistrēti 395 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi un saņemta informācija par četru ar šo vīrusu inficēto pacientu nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

COVID-19 Trešdien Latvijā reģistrēti 498 Covid-19 gadījumi; 2 mirušie

Aizvadītajā diennaktī Latvijā kopumā reģistrēti 498 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi un saņemta informācija par divu ar šo vīrusu inficēto pacientu nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

COVID-19 Otrdien Latvijā reģistrēti 645 Covid-19 gadījumi

Aizvadītajā diennaktī Latvijā kopumā reģistrēti 645 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

COVID-19 Latvijā slimnīcās esošo Covid-19 pacientu skaits samazinājies līdz 272

Aizvadītajā diennaktī Latvijas slimnīcās ievietoto ar Covid-19 inficēto pacientu skaits ir samazinājies no 278 līdz 272, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotā informācija.

Lasiet arī

Sabiedrība Kāpēc Latvija kļūst par trešās pasaules valsti? 5 mīti par Latvijas ekonomiku

Ar katru dienu Latvijas iedzīvotāji kļūst arvien nabadzīgāki. Mūs aicina taupīt, ciešāk pievilkt jostas, skaidrojot notiekošo ar visai dažādiem iemesliem. Bet vai tie ir patiesie iemesli? Vai arī tie ir tikai mīti? Un kādas ir prognozes tuvākajai nākotnei?

Pasaule ISW: Krievi zina, ka nespēs liegt Ukraiņiem šķērsot Dņepru

Krievi zina, ka nespēs liegt Ukrainas bruņotajiem spēkiem šķērsot Dņepru, vēsta ASV Kara studiju institūts (ISW).

Sabiedrība Tavars: Jāmeklē risinājumi, kā stiprināt tautsaimniecību

Turpinot darbu pie jaunās valdības deklarācijas projekta, jāmeklē rsinājumi, kā stiprināt tautsaimniecību, intervijā Latvijas Radio sacīja politiskā spēka "Apvienotais saraksts" (AS) frakcijas priekšsēdētājs Edgars Tavars.