• Andrejs,
  • Andrievs,
  • Andris
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


PVO aicina Eiropu nekavējoties rīkoties - Covid-19 gadījumu skaits trīskāršojies

Teksta izmērs Aa Aa
COVID-19
LETA 09:49, 20.07.2022

Covid-19 gadījumu skaits Eiropā sešu nedēļu laikā trīskāršojies, un tas reģiona veselības sistēmām gada atlikušajā daļā var radīt milzīgus izaicinājumus, otrdien brīdināja Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Eiropas reģiona direktors Hanss Klūge.


Avots: Sky News

"Mans vēstījums valdībām un veselības institūcijām ir - rīkojieties tūlīt, lai sagatavotos nākamajiem mēnešiem," sacīja PVO amatpersona. "Tieši šobrīd Dienvidu puslodē, kur ir ziema, ir ļoti aktīva gripas sezona, kas līdzās Covid-19 turpina spiedienu uz veselības sistēmām."

"Mēs, visticamāk, pieredzēsim līdzīgu scenāriju Ziemeļu puslodē, kad pienāks rudens un ziema. Ja veselības iestādes rīkosies tagad, tās var mazināt gaidāmās problēmas sabiedrībā, arī attiecībā uz veselības jomas darbinieku trūkumu, pārslogotām veselības sistēmām, uzņēmumu grūtībām un haosu ceļošanas jomā."

Aizvadītajā nedēļā ziņots par trim miljoniem jaunu Covid-19 gadījumu, tiesa, sasirgušo skaits, kas nonākuši intensīvās aprūpes nodaļās, ir relatīvi zems, sacīja Klūge.

Cilvēkiem atgriežoties no vasaras atvaļinājumiem, darbu atsākot skolām, līdz ar vēsāku laiku cilvēkiem sākot socializēties telpās, jauno inficēšanās gadījumu skaits var pieaugt, savas bažas ieskicēja Klūge.

Lai sagatavotos, valstīm ir jāaktivizē vakcinācijas kampaņas, jāatbalsta masku valkāšana, jāstiprina laboratoriju jaudas, jāprioritizē kontaktu izsekošana, jāstiprina infekcijas kontroles pasākumi visās veselības aprūpes iestādēs.

"Tas vien, ka masku valkāšanas prasība nav obligāta, nenozīmē, ka tās ir aizliegtas," norādīja Klūge.

PVO Eiropas reģions aptver teritorijas no Grenlandes līdz Krievijas Klusā okeāna krastam un tajā iekļautas kā Vidusāzijas valstis, tā Turcija un Ukraina.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

COVID-19 Ceturtdien Latvijā reģistrēti 395 Covid-19 gadījumi; 4 mirušajiem

Aizvadītajā diennaktī Latvijā kopumā reģistrēti 395 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi un saņemta informācija par četru ar šo vīrusu inficēto pacientu nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

COVID-19 Trešdien Latvijā reģistrēti 498 Covid-19 gadījumi; 2 mirušie

Aizvadītajā diennaktī Latvijā kopumā reģistrēti 498 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi un saņemta informācija par divu ar šo vīrusu inficēto pacientu nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

COVID-19 Otrdien Latvijā reģistrēti 645 Covid-19 gadījumi

Aizvadītajā diennaktī Latvijā kopumā reģistrēti 645 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

COVID-19 Latvijā slimnīcās esošo Covid-19 pacientu skaits samazinājies līdz 272

Aizvadītajā diennaktī Latvijas slimnīcās ievietoto ar Covid-19 inficēto pacientu skaits ir samazinājies no 278 līdz 272, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotā informācija.

Lasiet arī

Sabiedrība Turpinās iztiesāt krimināllietu par tūrisma braucienu organizēšanu uz Krimu
Rīga, 30.nov., LETA. Rīgas pilsētas tiesa Vidzemes priekšpilsētā šodien plkst.11 turpinās skatīt krimināllietu par tūrisma braucienu organizēšanu uz Krimu pretēji Eiropas noteiktajām sankcijām, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.
Sabiedrība Notiks Jaunsardzes 30 gadu jubilejas svinības
Rīga, 30.nov., LETA. Par godu Jaunsardzes kustības pastāvēšanas 30. gadadienai, trešdien Jaunsardzes centrs rīko jubilejas svinīgo pasākumu, aģentūru LETA informēja centrs.
Sabiedrība EP uzklausīs kandidātus Eiropas Robežu apsardzes aģentūras izpilddirektora amatam
Rīga, 30.nov., LETA. Eiropas Parlamenta (EP) Pilsoņu brīvību, tieslietu un iekšlietu komiteja šodien uzklausīs trīs kandidātus Eiropas Robežu un krasta apsardzes aģentūras ("Frontex") izpilddirektora amatam, aģentūru LETA iepriekš informēja EP deputāts Ivars Ijabs (AP).