Veselības inspekcija atgādina kārtīgi notecināt ūdeni pēc ilgstošas prombūtnes

Veselība
LETA 11:46, 18.08.2024 0

Atsākot lietot ūdeni pēc ilgstošas prombūtnes, nepieciešams kārtīgi notecināt gan auksto, gan karsto ūdeni, lai mazinātu iespēju inficēties ar legionelozi, informē Veselības inspekcija (VI).

 
Foto: LETA

VI vērš uzmanību, ka ūdeni būtiski tecināt tā, lai aukstais ir spirdzinoši vēss, savukārt karstais izteikti karsts un lai tam tekot, neveidojas aerosols. Tāpēc iesākumā ūdens krāns atverams nedaudz un ūdenim ļauj tecēt lēnā plūsmā. Pēc tam plūsmu pakāpeniski palielina, līdz krāns atvērts pilnībā.

Saslimšanu izraisošās baktērijas īpaši vairojas siltā ūdenī, karstā un aukstā ūdens tvertnēs, cauruļvados ar nelielu ūdens plūsmu vai stāvošā ūdenī, piemēram, dzīvokļos, kur atvaļinājuma laikā vasarā kādu laiku dušas un krāni nav tikuši izmantoti. Tā kā vasarā izglītības iestādēs, sporta centros, dienesta viesnīcās un bērnudārzos ilgstošu laiku ūdens netiek lietots, tas kļūst sastāvējies, un ir īpaši būtiski to notecināt, akcentē inspekcija.

Legioneloze jeb Leģionāru slimība ir infekcijas slimība, kura bieži norit kā pneimonija. Baktērijas īpaši vairojas ūdens apgādes sistēmās, ja ūdens temperatūra ir robežās no +20 līdz +45 grādiem un organisko vielu jeb bioloģiskā aplikuma un nosēdumu klātbūtnē.

Tā kā legionella baktērijas dzīvo dabas ūdeņos, pilnībā iznīcināt tās praktiski nav iespējams, bet var novērst to pārmērīgu savairošanos.

Bioplēves veidošanās novēršanas un samazināšanas pasākumi ūdensapgādes sistēmās ir ļoti būtiski baktēriju ierobežošanai, tomēr vienkāršākais paņēmiens ir pastāvīga augstas karstā ūdens temperatūras uzturēšana sistēmā.

Подписывайтесь на Телеграм-канал VS.LV! Заглядывайте на страницу VS.LV на Facebook! И читайте главные новости о Латвии и мире!
Lasīt visus komentārus (0)


ARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Jānis Vilmanis apstiprināts par Stradiņa slimnīcas galveno ārstu

Kopš 2014.gada Dr. Vilmanis pildīja galvenā ārsta vietnieka pienākumus ķirurģijas jautājumos.

Veselība Cik bīstama ir infekcija STEC/VTEC un kā ar to cīnīties (+VIDEO)

Izraisītājs izdalās no dzīvnieka vai no cilvēka organisma ar fekālijām.

Veselība SPKC sliecas domāt, ka inficēšanos ar E.coli veicinājis kāds pārtikas produkts

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sliecas domāt, ka vairāku cilvēku inficēšanos ar bīstamās zarnu nūjiņas izraisīto infekciju E.coli vecinājis kāds pārtikas produkts, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja SPKC Infekcijas slimību profilakses un pretepidēmijas pasākumu nodaļas vadītāja Sigita Geida.

Veselība Pret bīstamo slimību: rīt būs pieejams bezmaksas rengtēns (+VIDEO)

Daži cilvēki var izplatīt baktērijas pat bez jebkādiem simptomiem. 

Lasiet arī

Veselība Latvijā nepietiekami diagnosticēta paroksizmālā nakts hemoglobinūrija

Īpaši retā slimība - paroksizmālā nakts hemoglobinūrija - Latvijā netiek pietiekami diagnosticēta, norāda Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) hematoloģe Kristīne Bernāte.

Veselība Medicīnas profesore stāsta patiesību par reto slimību ārstēšanu valstī (+VIDEO)

Būtiskas ir sociālās garantijas, īpaši smago diagnožu pacientiem.

Veselība Eksperti stāsta, kā atpazīt pneimoniju jeb plaušu karsoni (+VIDEO)

Simptomu gadījumā nekavējoties vērsies pie sava ģimenes ārsta!

Veselība Manam bērnam ir neirofibromatoze: kā dzīvot ar briesmīgu diagnozi (+VIDEO)

Tā kā vēl nav atklāta terapija, vienīgā iespēja ir simptomu novēršana.