• Vilhelms,
  • Vilis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Eksperts dalās ar trikiem pusaudžu ādas kopšanai (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
VS.LV 11:04, 19.04.2024


Problēmzonas var apstrādāt bez īpašām izmaksām.


Pusaudži uztraucas par savu izskatu.

Pusaudžu gadi ir laiks, kad sejas ādas kopšana ir svarīga, jo tas ir hormonālo izmaiņu periods, kas izraisa dažādas ādas nepilnības. Atbildīgu un pareizu ādas kopšanas paradumu piekopšana jau agrā vecumā ne tikai palīdz veikli pārvaldīt šīs izmaiņas, bet arī veido pamatu rūpēm par sevi un veselīgiem sejas ādas kopšanas ieradumiem turpmākajā dzīvē. Mūsdienās ir pieejami daudz un dažādi kopjošās kosmētikas produkti, lai atrastu sev piemēroto kopā ar Dr. med. Janu Janovsku.

Pirmkārt, jānosaka savs ādas tips

Dr. med. Jana Janovska norāda, ka katram pusaudzim ir jānosaka savs ādas tips - normāla, kombinēta, jūtīga, sausa āda. Pēc tā var piemērot nepieciešamo sejas kopšanas kosmētiku. Pirmais, ko jaunietis var darīt, ir apjautāties vecākiem, kāda sejas āda viņiem ir bijusi pusaudžu vecumā. Ādas tipu var noteikt arī pēc klīniskajām izpausmēm. Ja āda pēc mazgāšanas kļūst sausa un savelkas, tā ir jūtīga. Ja dienas laikā āda spīd, tā ir taukaina āda. Papildu taukainu ādu var noteikt, ja pusaudzim ir melnie un baltie punkti uz ādas - tas gan var liecināt arī par nepareizu ādas kopšanu. Ja deguns un piere spīd, bet pārējās zonas ir normālas vai bez īpatnībām, tā ir kombinēta āda. Izsitumi, pumpas un iekaisīgie ādas elementi ir raksturīgi visiem ādas tipiem.

Otrkārt, jauniešu sejas āda atšķiras no pieaugušo sejas ādas

Pusaudžu sejas āda ir taukaināka, raksturīga ir ādas nolobīšanās, kā arī atjaunošanās un aizsardzības spējas ādai ir citādākas nekā pieaugušajiem. "Es rekomendētu pusaudžiem vienmēr izmantot ne-komedogēno kosmētiku, kas nozīmē, ka produkta sastāvs neaizsprosto poras. Pieaugušo sejas kopjošās kosmētikas produktos ir sarežģītāks un intensīvāks sastāvs, tāpēc jauniešiem vajadzētu izvēlēties kosmētiku atbilstoši viņu sejas kopšanas prasībām un produktus, kuri ir vieglas un maigas tekstūras, un nesatur ķīmiskas vielas un spēcīgas smaržas. Jāseko līdzi ir SPF aizsardzībai. Krēmam ir jābūt vismaz SPF 30+ ne tikai saules sezonās, bet arī ziemas sezonas saulainās dienās," norāda Dr. med. Jana Janovska.

Treškārt, jo mazāk, jo labāk

Ikdienas sejas kopšanas rutīnā nav jāizmanto desmitiem produktu kā to bieži rāda reklāmās. Kārtu pēc kārtas uzklājot produktus uz ādas, var panākt ādas siltumnīcas efektu, kur viegli savairojas baktērijas un aizsprostojas poras. Jo vairāk tā ir noslogota ar dažādiem krēmiem, sarežģītiem serumiem, skābēm un pīlingiem, jo biežāk var rasties komplikācijas: ādas jūtīgums, apsārtums, izsitumi, iekaisumi, pigmentācija, nātrene vai cita tipa alerģiska izpausme. Dr. med. Jana Janovska norāda, ka pusaudžiem obligāti sava ādas kopšanas rutīna ir jāizrunā ar dermatologu. Būtiski ir to optimizēt un likt uzsvaru uz attīrīšanu, mitrināšanu un aizsardzību.

Ceturtkārt, viegla attīrīšana, ikdienas mitrināšana un saules aizsardzība

Ādas kopšanai mājas apstākļos ir jāievēro sekojošais:

-Iekaisuma elementus nedrīkst spiest - tas bojā ādu, sekmē iekaisuma un baktēriju attīstību, paaugstina risku pēc aknes rētošanai;

-Āda ir jāmazgā ar neitrāliem, ne- agresīviem mazgāšanas līdzekļiem, gēliem, kas ir piemēroti problemātiskai ādai, ar neitrālu pH līmeni;

-Jāsaudzē ādu no pārmērīgas saules iedarbības - neapmeklēt solārijus, jo tas tikai sausinās ādu un sekmēs iekaisumu attīstību;

-Izmantot skrubjus, vai atlobošos līdzekļus, kas attīrīs poras.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Veselība HIV galvenais pārneses ceļš Latvijā ir heteroseksuālie kontakti (+VIDEO)

Testēšanas nedēļas ietvaros ikviens cilvēks, kurš nekad nav veicis testus uz C hepatītu un HIV, tiek aicināts prasīt savam ģimenes ārstam nosūtījumu uz testiem.

Veselība Apstiprina primārās veselības aprūpes attīstības plānu

Speciālisti definējuši optimālo ģimenes ārsta prakses modeli - pacientu skaitu, prakses pieejamību pacientiem darba dienās, elektronisku saziņu ar praksi; speciālistu skaitu ģimenes ārstu praksē, manipulācijas un sadarbības paplašināšanu ar vēl papildus speciālistiem (piemēram, fizioterapeitiem, uztura speciālistiem, vecmātēm); telpu nodrošinājumu un prakses aprīkojumu...

Veselība Atbalsta virzību uz optimālās ģimenes ārstu prakses modeli

Lai nodrošinātu vienota primārās veselības aprūpes pakalpojuma nodrošinājumu valstī, valdība šodien atbalstīja Veselības ministrijas (VM) ieceri ieviest optimālās ģimenes ārstu prakses modeli.

Veselība Tuvojas vasara, jāpārskata diēta: padoms no farmaceita (+VIDEO)

Mūsu ķermeņiem ir nepieciešami dažādi vitamīni un minerālvielas, lai nodrošinātu organisma funkcijas un labsajūtu, it īpaši siltā un karstā laikā.

Lasiet arī