Pacientus sagaida robots: jaunums Cēsu klīnikā (+VIDEO)

Veselība
VS.LV 14:36, 07.12.2023 0

Mākslīgais intelekts atvieglo ārstu darbu.

 

Cēsu klīnikas speciālistu ikdienā pamazām ienāk mākslīgais intelekts. Ārstiem nodaļās un operāciju zālē, gatavojot operāciju aprakstus un pacientu izrakstus, talkā nāk runas atpazīšana un pārveidošana rakstītajā tekstā.

Ja agrāk speciālisti medicīnisko dokumentu saturu diktēja un tekstus vēlāk pārrakstīja diktofona centra darbinieces, tagad šo darbietilpīgo procesu operatīvi veic tehnoloģijas, izmantojot balss atpazīšanas sistēmu. Turklāt runas atpazīšana notiek jau diktēšanas laikā, un rezultāts ir redzams uzreiz, ziņoja vietne cesis.lv.

Gandrīz desmit speciālisti jau apmācīti sistēmas lietošanai un sākuši to izmantot, pārējie ārsti pakāpeniski turpina tās apgūšanu. Viens no pirmajiem ir arī Cēsu klīnikas otolaringologs Dins Sumerags, kurš nākamajā dienā pēc sistēmas izmēģināšanas padalījās: "Vakar Cēsu klīnikā pirmo reizi sadarbojos ar mākslīgo intelektu, kas integrēts diktofona vietā. Agrāk operācijas gaitu un izrakstus pacientiem diktēju diktofona darbiniecei.

"Tagad darbinieces vietā ir "robots", kas atpazīst manu balsi un pieraksta visu, ko diktēju, tāpat piedāvā arī izmantot iepriekš diktētās sagataves un pacienta datus. Ļoti ērti. Padomāju, labi, ka nav daudz robotu, kas prot operēt pacientus. Prieks, ka Cēsu klīnika iet laikam līdzi!" - tā Dins Sumerags.

Risinājums ir savienots ar citām Cēsu klīnikas sistēmām, kas ievērojami atvieglo ārstu darbu medicīniskās dokumentācijas aizpildīšanā, kā arī optimizē kopējos klīnikas resursus.

Подписывайтесь на Телеграм-канал VS.LV! Заглядывайте на страницу VS.LV на Facebook! И читайте главные новости о Латвии и мире!
Lasīt visus komentārus (0)


ARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Stradiņa slimnīcā sāk izmantot intraoperatīvās neiromonitorēšanas metodi

Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīcas (PSKUS) Neiroķirurģijas klīnika sadarbībā ar Neiroloģijas klīniku funkcionālajā neiroķirurģijā sāk izmantot intraoperatīvās neiromonitorēšanas (IONM) metodi, informē slimnīca.

Veselība Jauna šokējoša izstāde Anatomijas muzejā, noteikti apskatiet (+VIDEO)

Profesors Hohšteters šajos preparātos saskatīja ne tikai izglītības, bet arī zinātnisko vērtību.

Veselība Deputāti spriedīs par onkoloģisko pacientu ārstēšanas uzlabojumiem Latvijā

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijā otrdien, 3.septembrī, deputāti spriedīs par onkoloģisko pacientu ārstēšanas un aprūpes iespējamajiem uzlabojumiem, liecina komisijas sēdes darba kārtība.

Veselība Putekļu ērcītes Latvijas bērniem bieži izraisa alerģiju (+VIDEO)

Tās visbiežāk atrodas tādās vietās kā matrači, spilveni, segas, paklāji un mīkstās mēbeles.

Lasiet arī

Interesanti fakti Valodas tehnoloģiju platformā Hugo.lv integrēts sarunu bots ChatGPT

Kultūras informācijas sistēmu centra (KISC) pārvaldītajā valsts pārvaldes valodas tehnoloģiju platformā "Hugo.lv" īstenota integrācija ar "Microsoft Azure" "Open AI" platformā iestrādāto globālo sarunu botu "ChatGPT", informē KISC pārstāvji.

Sabiedrība Latvijas iedzīvotāji baidās no mākslīgā intelekta, liecina aptauja (+VIDEO)

Сilvēkiem acīmredzot ir bail no "robotizācijas" iejaukšanās cilvēku sociālajā, emociju un vērtību telpā.

Ekonomika Rīgā runās par mākslīgā intelekta potenciālu transformēt ekonomiku

Ceturtdien, 30.novembrī plkst.14 konferenču telpā "Fantadroms" norisināsies ikgadējā Latvijas informācijas un tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) konference "LIKTA(I)2023", kurā runās par mākslīgā intelekta potenciālu transformēt ekonomiku, kā arī ilgtspēju.