• Evija,
  • Jogita,
  • Raita
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Ārstējas, bet nemaksā

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
VS.LV 13:14, 06.12.2023


Pacienti slimnīcām ir parādā miljoniem.



Vairāk nekā 320 000 eiro - tāda ir kopējā summa, kuru pacienti šogad palikuši parādā Stradiņa slimnīcai. Tā esot milzīga nauda, kas lieti noderētu saimnieciskai darbībai. Iemesli kādēļ veidojas parādi, esot dažādi, piemēram, neizdodas nekādi sazināties ar laikus nesamaksājušo pacientu. PSKUS pārstāve Janita Veinberga skaidro esošo situāciju.

"Viena problēma, ko mēs esam apzinājušies, ir trešo valstu pilsoņi. [..] rēķini trešo valstu pilsoņiem var būt arī 8000 eiro. Pēc tam tas ir nopietns un sarežģīts darbs kā mēs šo summu priekš slimnīcas atgūstam."

Parādnieki ir ne tikai lielajās slimnīcās. Tas skar arī veselības aprūpes iestādes ārpus Rīgas. Piemēram, Vidzemes slimnīcai pacienti šobrīd ir parādā aptuveni 229 000 eiro. Līdzīgi arī Daugavpils reģionālajā slimnīcā. Tur pēdējo piecu gadu laikā pacienti palikuši parādā gandrīz 300 000 eiro. Šogad - gandrīz 85 000 eiro. Raidījums 360TV Ziņneši sazinājās ar Daugavpils reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētāju Intu Vaivodi, kas apstiprināja pieejamo informāciju.

PSKUS pārstāve uzsver, ka ar parādniekiem cīnās, sūtot reizi mēnesī īsziņas, tas dodot gaidīto rezultātu.

"Pieredze rāda, ka šī pirmā daļa tiek samaksāta un pēc tam nereti pacients nonāk parādnieku sarakstā, jo atlikušās daļas netiek samaksātas. Pārsvarā pacienti slimnīcām ir parādā pacienta līdzmaksājumu stacionārā - sākot no 10 līdz 200 eiro."

Kad slimnīcas pašas galā vairs netiek, iesaista parādu piedzinēju kompānijas. Vidzemes slimnīca katru mēnesi atguvējiem nodod apmēram 40 rēķinus.

Parādu piedziņas kompāniju pakalpojumus izmanto vairākas slimnīcas. No uzrunātajām to gan nedara Stradiņos. Tā vietā par parādniekiem ziņo citām iestādēm.

"Kas tālāk šim cilvēkam apgrūtina tik vienkāršu un triviālu lietu kā mobilā telefona iegāde uz nomaksu. Tālāk jau pakalpojumu sniedzēji redz, ka persona ir parādnieku sarakstā kaut kur."

Pēc sarunām ar lielākajām slimnīcām, raidījums secina, ka Latvijas slimnīcu sistēmā tiesāšanās nav bieža prakse, jo viss tiek nokārtots mierīgā ceļā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

Rekomendējam



ARĪ KATEGORIJĀ

Lasiet arī

Sabiedrība Veselības nozares digitalizācijai rosina novirzīt 25 miljonus eiro

Veselības datu digitalizācijas sistēmas uzlabošanai plānots novirzīt 25 miljonu eiro, liecina Veselības ministrijas (VM) sagatavotais noteikumu projekts.

Sabiedrība Latvijā teju 60% pacientu nezina, kas ir informētā piekrišana

Latvijā 58,5% pacientu nezina, kas medicīnas aprūpē ir informētā piekrišana, liecina "Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības Dzīvības koks" 2023.gadā veiktās aptaujas dati.

Sabiedrība Aicina nodrošināt aktīvāku valsts iesaisti epilepsijas pacientu atbalstā

Strauji attīstoties inovatīvām terapijām, kuras jau sevi pasaulē pārliecinoši pierādījušas cīņā ar epilepsiju, pacientu biedrība "Aura" aicina lēmumu pieņēmējus jau no 2025.gada īstenot prioritāros pasākumus epilepsijas pacientu ārstēšanas uzlabošanai, paredzot tiem nepieciešamo finansējumu nākamā gada veselības aprūpes budžetā.

Veselība Apstiprina primārās veselības aprūpes attīstības plānu

Speciālisti definējuši optimālo ģimenes ārsta prakses modeli - pacientu skaitu, prakses pieejamību pacientiem darba dienās, elektronisku saziņu ar praksi; speciālistu skaitu ģimenes ārstu praksē, manipulācijas un sadarbības paplašināšanu ar vēl papildus speciālistiem (piemēram, fizioterapeitiem, uztura speciālistiem, vecmātēm); telpu nodrošinājumu un prakses aprīkojumu...