• Alise,
  • Auce
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Vīrieši aicināti pārbaudīt savu veselību Liepājā (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
VS.LV 15:34, 02.11.2023


Sākot no pusmūža, prostatas pārbaude ir obligāta.


Ir nepieciešams pārbaudīt ķermeņa neaizsargātos punktus.

Novembris jau tradicionāli ir vīriešu veselības mēnesis, kad visā pasaulē un arī Latvijā uzmanība tiek pievērta tieši vīriešu veselības tēmām. Lai iedrošinātu un motivētu vīriešus savlaicīgi rūpēties par savu veselību, tostarp veikt profilaktiskās pārbaudes, tiks rīkots vīrieša veselībai veltīts bezmaksas pasākums "Izvēlies veselību!", kas norisināsies 4.novembrī T/C Kurzeme, no plkst.14.00 līdz 17.00.

Vīrieša veselības dienas pasākuma ietvaros notiks speciālistu diskusija, kurā veselības jomas speciālisti diskutēs kopā ar plašākai sabiedrībai zināmām personībām. Diskusiju moderēs dzīvesstila blogeris un viedokļu līderis Kaspars Bērziņš. Diskusijas mērķis ir mazināt stigmas un veicināt vīriešu rūpes par savu veselību.

Diskusijā tiks runāts par faktoriem, kas stiprina vīrieša veselību kopumā un pasargā no onkoloģiskajām saslimšanām, tiks pārrunāti onkoloģisko slimību riska faktori, informācija par prostatas vēža primāro profilaksi, kā arī skrīningu. Pasākuma ietvaros tiks aplūkota arī veselīga uztura loma vīrieša dzīvē un veselības veicināšanā, kā arī diskutēts par vīriešu emocionālo veselību.

Diskusijā piedalīsies tādi veselības jomas speciālisti kā urologs Kārlis Pētersons, psihoterapeits Rolands Bortaščenoks un ārsts - dietologs Andis Brēmanis. Par veselību rūpēties mudinās tādi sabiedrībā zināmi vīrieši kā Izdzīvošanas skolas vadītājs Oskars Špickopfs, TV raidījumu vadītājs, mūziķis, dīdžejs un Virutests.lv vēstnesis Ansis Klintsons un fitnesa treneris Gints Valdmanis.

Uz vīriešu veselības dienas pasākumu aicināts ikviens interesents, lai gūtu vērtīgu informāciju par onkoloģisko saslimšanu profilaksi un iedrošinājumu vīriešiem savlaicīgi rūpēties par savu veselību un veikt profilaktiskās veselības pārbaudes.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Veselība 15 veidi, kā sabojāt zobus – un kā tam pretoties (+VIDEO)

"Iespējams, dažs labs šķietami nekaitīgs paradums var būt pie vainas", - pauž farmaceite.

Veselība Farmaceits pastāstīs visu, ko vēlējāties uzzināt par probiotikām

Vidēji terapijas kurss ilgst divas trīs nedēļas.

Veselība Sievietēm veiks bezmaksas mērījumus sirds veselības profilaksei

No 5.marta līdz 7.marta sievietes varēs veikt bezmaksas mērījumus sirds veselības profilaksei, informē pasākuma rīkotaji.

Veselība Ārsts no Rīgas atklāja vairākus veselīgas sirds noslēpumus (+VIDEO)

"Mēs mudinām cilvēkus ievērot tādu dzīvesveidu, kas ietver sabalansētu uzturu, regulāras fiziskās aktivitātes un veselīga svara uzturēšanu".

Lasiet arī

Veselība 7 gados finansējums onkoloģijai pieaudzis gandrīz par 100 miljoniem eiro

Pēdējo septiņu gadu laikā finansējuma apjoms onkoloģijas jomai pieaudzis gandrīz par 100 miljoniem eiro, 2023.gadā sasniedzot 163,6 miljonus, informēja Nacionālajā veselības dienestā (NVD).

Veselība Palīdzība ciešanās: Latvija paplašina paliatīvo aprūpi

Tiek lēsts, ka vidējais mājas aprūpes ilgums ir 51 diena.

Veselība Universitātes slimnīcām būs vienoti dati par onkoloģijas pacientiem

Turpinot onkoloģijas kā vienas no veselības nozares prioritārajām jomām attīstību un veselības aprūpes pakalpojumu uzlabošanu onkoloģijas pacientiem, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcai (RAKUS), Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcai (PSKUS) un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcai (BKUS) tiks izveidota vienota datu platforma par onkoloģijas pacientiem un viņu medicīniskajiem datiem. Pacienta datu apmaiņas platformas ieviešanu lielākajās slimnīcās Latvijā finansēs no ES Atveseļošanas fonda līdzekļiem, informē Veselības ministrija Komunikācijas nodaļa.

Veselība Tiek plānots plašs audits onkoloģijā

Veselības inspekcija (VI) plāno veikt plašāku auditu onkoloģijā, intervijā sacīja iestādes vadītāja Anita Slokenberga, piebilstot, ka pagaidām neko konkrētāku vēl nevēlas paust.