• Ariadne,
  • Eleonora
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvijā novērojams Covid-19 gadījumu skaita pieaugums

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
VS.LV 17:28, 01.11.2023

Andris Ērglis


Reģistrēti 138 jauni Covid-19 gadījumi, kas ir par 53,3% vairāk salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu.


Foto: LETA

Pagājušajā nedēļā Latvijā novērojams mērens Covid-19 gadījumu skaita pieaugums: reģistrēti 138 jauni Covid-19 gadījumi, kas ir par 53,3% vairāk salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu. Nedēļas laikā veikti 486 testi, kas ir par 30,3% vairāk nekā iepriekšējā nedēļā. Pozitīvo testu īpatsvars bija 28,4%, kas ir par 4,3% vairāk nekā nedēļu iepriekš. Aizvadītajā nedēļā stacionēti 154 pacienti ar Covid-19 infekciju (iepriekš – 87 pacienti), reģistrēti 11 nāves gadījumi Covid-19 pacientiem (iepriekš – 6 mirušie).

Saņemti arī jaunākie dati no notekūdeņu monitoringa*, kur redzams, ka vairākās pilsētās novēro strauju pieaugumu EG.5 paveida klātbūtnei. sta

Turpinot akūto elpceļu infekciju monitoringu Latvijā iepriekšējā nedēļā (23.10. – 29.10.) vidējā gripas izplatības intensitāte nedaudz mazinājusies. Ģimenes ārstu praksēs reģistrēti 8 klīniskie gripas gadījumi jeb vidēji 11,3 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem (iepriekš – 8,6 uz 100 000 iedz.). Kopš sezonas sākuma ģimenes ārstu praksēs reģistrēti 27 gripas gadījumi, lielākā gripas intensitāte reģistrēta 0 - 4 gadu vecuma grupā.

Pagājušajā nedēļā informācija par pacientu skaitu, kas vērsušies ambulatorajās ārstniecības iestādēs akūtu augšējo elpceļu infekciju gadījumos (AAEI), saņemta no 41 ģimenes ārstu prakses. Pacientu īpatsvars ar elpceļu infekcijām saglabājas iepriekšējās nedēļas līmenī, proti 20% no kopējā pacientu skaita, kas vērsušies ambulatorajās iestādēs.

Ar AAEI simptomiem kopā bija vērsušies 819 pacienti jeb vidēji 1153,6 uz 100 000 iedzīvotājiem (42. nedēļā – 1249,6 uz 100 000 iedzīvotājiem). Augstāka saslimstība ar AAEI reģistrēta bērniem 0 – 4 gadu vecuma grupā (6057,9 uz 100 000 iedz.).

Eiropas Savienības reģiona valstīs gripas izplatība saglabājas starpsezonu līmenī. Kopumā AAEI sastopamības biežums sabiedrībā bija šajā gadalaikā paredzētajā līmenī lielākajā daļā valstu.

Lai mazinātu smagas saslimšanas un nāves risku, vakcinācija pret sezonālo gripu un Covid-19 ieteicama ikvienam, tomēr īpaši rekomendēta cilvēkiem, kuriem saslimšana ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām norit smagā formā un kuriem ir augsts  komplikāciju risks.  Šajā sezonā pret gripu ar valsts apmaksāto vakcīnu ir vakcinējušies 44 266 iedzīvotāji, bet pret Covid-19 vakcinējušies 7 603 iedzīvotāji.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Uz ziemas jautājumiem atbild Latvijas farmaceiti (+VIDEO)

Kā nesaslimt, pazemināt temperatūru un dziedēt traumas.

Veselība Pētījumā atklāta izplatītākā dzimumorgānu saslimšana sievietēm Latvijā

Izplatītākā dzimumorgānu saslimšana sievietēm ir olnīcu vai olvadu iekaisumi, bet vīriešiem - dzimumlocekļa vai prostatas iekaisumi, secināts pētījumā "Par Latvijas iedzīvotāju seksuālās un reproduktīvas veselības ietekmējošiem faktoriem un paradumiem".

Veselība Kas var ietekmēt medicīnisko analīžu rezultātus: konsultē speciālisti (+VIDEO)

Eksprestesti, kas netiek veikti laboratorijās, nebūs arī tikpat precīzi.

Veselība Svētdienu Latvijā sola lielākoties saulainu

Svētdiena Latvijā būs lielākoties saulaina un bez nokrišņiem, tomēr dienas gaitā mākoņu daudzums no valsts rietumu puses sāks pakāpeniski palielināties, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Lasiet arī

Veselība Pieaug stacionēto Covid-19 pacientu skaits

Pagājušajā nedēļā Latvijas slimnīcās stacionēti 307 Covid-19 pacienti, kas ir par 35 pacientiem vairāk nekā nedēļu iepriekš, informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

Veselība Profesors: Masveida masku nēsāšana šobrīd nav nepieciešama

Masveida masku nēsāšana, lai pasargātu sevi un apkārtējos no inficēšanās ar Covid-19, šobrīd nav nepieciešama, šādu vērtējumu aģentūrai LETA pauda Rīgas Stradiņa universitātes Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras vadītājs, profesors Ģirts Briģis.

Veselība Pieaug mirstība no Covid-19

Pagājušajā nedēļā stacionēti 226 Covid-19 pacienti. Riska grupu pacienti aicināti vakcinēties.

Sabiedrība Infektologs nākamo Covid-19 vilni sagaida pēc pāris mēnešiem

Nākamo Covid-19 izplatības vilni Latvijā var gaidīt pēc pāris mēnešiem, šorīt LTV "Rīta panorāmā" prognozēja infektologs Uga Dumpis.