• Nameda,
  • Ritvaldis,
  • Visvaldis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Abu Meri un Jansons vienojas stiprināt pacientu tiesību aizsardzību

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
LETA 05:12, 07.10.2023


Veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV) un tiesībsargs Juris Jansons šodien vienojās par pacientu tiesību aizsardzības stiprināšanu, informēja Veselības ministrijā (VM).Abu Meri un Jansons bija vienisprātis, ka Latvijā ir nepieciešams tāds pacientu tiesību aizsardzības speciālists, pie kurā gan pacients, gan viņa likumiskie pārstāvji vai arī ārstniecības personas var vērsties gadījumos, par iespējamiem normatīvo aktu pārkāpumiem vai arī ētikas normām neatbilstošu rīcību pacientu tiesību jomā.

Pacientu tiesību aizsardzības speciālista pamatdarbība būtu konsultatīva atbalsta sniegšana pacientu tiesību aizsardzības jautājumos pacientiem un ārstniecības personām, izglītojošo pasākumu, pētniecības nodrošināšana pacientu tiesību aizsardzības jomā un ieteikumu sniegšana definēto problēmjautājumu risināšanai un nepieciešamo procedūru uzlabošanai ārstniecības iestādē.

Kopīga izpratne sarunā bija arī par to, ka lielā daļā situāciju pacientu un ārstniecības iestāžu konfliktu pamatā ir komunikācijas jautājumi, un tie ir risināmi galvenokārt iestādes līmenī. Tādēļ slimnīcās būtu jābūt darbiniekam, pie kura vērsties pacientam, lai saņemtu atbalstu un risinājumu savas problēmas risināšanai, ka būtu jāstiprina arī Veselības inspekcijas kapacitāte gan iedzīvotāju sūdzību izskatīšanā, gan arī pacienta tiesību skaidrošanā ārstniecības procesā.

Jau šobrīd pakāpeniski slimnīcās tiek ieviestas pacientu aptaujas, lai uzklausītu pacientu pieredzi slimnīcās un veiktu uzlabojumus. Tādēļ būtiski pacientiem pēc ārstēšanās procesa pabeigšanas paust savu viedokli, jo īpaši norādot uz pilnveidojamām lietām un procesiem, norāda VM.

Tikšanās laikā tika pārrunāti arī jautājumi par veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību kā vienu no pamatā cilvēka tiesībām. Tiesībsargs uzsvēra, ka pieejama un kvalitatīva veselības aprūpe, izglītību un sociālā aizsardzība ir valsts drošības jautājums.

Tāpat tika pārrunāti jautājumi par vardarbības mazināšanu sabiedrībā un vides pieejamību ārstniecības iestādēs iedzīvotājiem ar īpašām vajadzībām.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Farmaceite: Latvijas cilvēkiem pavasarī jāveido vitamīnu komplekss (+VIDEO)

Tāpat nepieciešamības gadījumā talkā var nākt papildu uztura bagātinātāju uzņemšana.

Veselība Lielbritānijas parlamentā sākušās debates par pakāpenisku smēķēšanas aizliegumu

Lielbritānijas parlaments otrdien sācis debates par premjerministra Riši Sunaka virzīto likumprojektu, kura mērķis ir pakāpeniski izskaust smēķēšanu.

Veselība VM izstrādās jaunu onkoloģijas plānu

Veselības ministrija (VM) iecerējusi izstrādāt jaunu onkoloģijas plānu, sākotnēji izvērtējot esošo situāciju un izaicinājumus, otrdien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēdē pavēstīja Veselības aprūpes departamenta direktore Sanita Janka.

Veselība Ginekoloģes: sievietes mazāk apmeklē speciālistus zemā pašvērtējuma dēļ

Viens no iemesliem, kādēļ sievietes mazāk apmeklē medicīnas speciālistus, ir zems pašvērtējums, uzskata ginekoloģes Vija Veisa un Kristīne Pčolkina.

Lasiet arī

Veselība Meri: Neredzu iespēju, ka ģimenes ārsti varētu strādāt vien četras dienas nedēļā

Pašlaik nav iespējams iedomāties, ka ģimenes ārsti varētu strādāt četras dienas nedēļā, jo jau tagad ir redzams ārstu trūkums, Latvijas Televīzijas radījumā "Šodienas jautājums" pirmdienas vakarā sacīja veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV).

Veselība Abu Meri: No 1.janvāra veselības joma saņems 167 miljonus eiro

No 1.janvāra veselības aprūpes joma saņems 167 miljonus eiro no 2024.gadā papildu paredzētajiem 275 miljoniem eiro, šodien debatēs par nākamā gada budžeta projektu Saeimā pauda veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV).

Sabiedrība Abu Meri Dubaijā stāsta par klimata pārmaiņu ietekmi uz veselību

Klimata pārmaiņas galvenokārt ietekmē neaizsargātākās grupas - mazus bērnus, vecus cilvēkus, cilvēkus ar hroniskām slimībām vai invaliditāti, cilvēkus ar zemiem ienākumiem, Apvienoto Nāciju organizācijas (ANO) Klimata pārmaiņu konferencē COP28 uzsvēra Veselības ministrs Hosams Abu Meri.

Veselība Abu Meri satraukts par jauniešu neveselīgo dzīvesveidu

Situācija veselīga dzīvesveida paradumos, īpaši jauniešu vidū, ir kritiska, šodien Uztura padomes sēdes laikā atzina veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV).