• Lolita,
  • Vitolds
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Šī gada pirmajos 3 mēnešos pie dežūrārstiem pacienti vērsušies tūkstošiem reižu

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
LETA 19:11, 28.05.2023


Šī gada pirmajos trīs mēnešos pacienti pie dežūrārstiem bija vērsušies 6387 reizes, noskaidroja Nacionālajā veselības dienestā (NVD).


Foto: LETA

Savukārt pagājušā gada pirmajos trīs mēnešos pacienti pie dežūrārstiem bija vērsušies 9237 reizes, bet kopumā gada laikā - 32 426 reizes.

Plānotais apmeklējumu skaits 2023.gadā - 25 548 apmeklējumi.

Kopumā Latvijā ir pieejami 27 dežūrārstu pieņemšanas punkti. Saraksts un informācija par darba laikiem ir pieejama NVD tīmekļvietnes "www.vmnvd.gov.lv" sadaļā "Kur saņemt medicīnisko palīdzību?".

NVD atgādina, ka laikā, kad iedzīvotājiem nav pieejami ģimenes ārsti, medicīnisko palīdzību var saņemt pie dežūrārsta. Dežūrārsts sniedz palīdzību visiem iedzīvotājiem neatkarīgi no tā, pie kura ģimenes ārsta pacients ir reģistrēts. Dežūrārsts sniedz konsultācijas, medicīnisko palīdzību vienkāršu saslimšanu gadījumos, kā arī, izvērtējot pacienta veselības stāvokli, nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs izrakstīt zāļu receptes vai atvērt darbnespējas lapu.

Pirms došanās pie dežūrārsta, nepieciešams sazināties ar izvēlēto ārstniecības iestādi un veikt pierakstu.

Par vizīti klātienē pie dežūrārsta ir jāveic pacienta līdzmaksājums - personām līdz 65 gadu vecumam tas ir divu eiro apmērā, bet personām virs 65 gadiem - viena eiro apmērā.

Pacienta līdzmaksājums nav jāveic no pacienta līdzmaksājuma atbrīvotajām iedzīvotāju grupām. Piemēram, bērniem līdz 18 gadiem, trūcīgām personām, politiski represētām personām un citām.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Neiromodulācija palīdzēs ārstēt smagas garīgās slimības Latvijā (+VIDEO)

Elektrostimulācijas ierīce tiek implantēta zemādā ap klejotājnervu kakla apvidū.

Veselība HIV galvenais pārneses ceļš Latvijā ir heteroseksuālie kontakti (+VIDEO)

Testēšanas nedēļas ietvaros ikviens cilvēks, kurš nekad nav veicis testus uz C hepatītu un HIV, tiek aicināts prasīt savam ģimenes ārstam nosūtījumu uz testiem.

Veselība Apstiprina primārās veselības aprūpes attīstības plānu

Speciālisti definējuši optimālo ģimenes ārsta prakses modeli - pacientu skaitu, prakses pieejamību pacientiem darba dienās, elektronisku saziņu ar praksi; speciālistu skaitu ģimenes ārstu praksē, manipulācijas un sadarbības paplašināšanu ar vēl papildus speciālistiem (piemēram, fizioterapeitiem, uztura speciālistiem, vecmātēm); telpu nodrošinājumu un prakses aprīkojumu...

Veselība Atbalsta virzību uz optimālās ģimenes ārstu prakses modeli

Lai nodrošinātu vienota primārās veselības aprūpes pakalpojuma nodrošinājumu valstī, valdība šodien atbalstīja Veselības ministrijas (VM) ieceri ieviest optimālās ģimenes ārstu prakses modeli.

Lasiet arī

Kultūra Vēl viena neveiksme: Dženifera Lopesa varētu zaudēt 90 miljonus dolāru

Sākotnēji "The Park MGM Theatre" plānoja, ka Dženifera Lopesa sniegs 90 koncertus, piedāvājot miljonu dolāru par katru šovu. Tagad uzstāšanās skaits var tikt samazināts, un maksa par katru koncertu var būt uz pusi mazāka.

Sabiedrība Beidzot zināms, kad būs gatava izmantošanai vēlēšanu IT platforma 

Jaunā vēlēšanu informācijas tehnoloģiju (IT) kopējā platforma būs gatava izmantošanai uz 2025.gada pašvaldību vēlēšanām, intervijā aģentūrai LETA solīja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāja Kristīne Saulīte.

Pasaule ISW: Krievija manipulē ar karagūstekņu apmaiņas tēmu

Krievija cenšas manipulēt ar karagūstekņu apmaiņas tēmu un izmantot to kā vēl vienu paņēmienu, lai destabilizētu situāciju Ukrainā, uzskata ASV Kara studiju institūta (ISW) eksperti.

Ekonomika Atlīdzībās lauksaimnieki šogad saņēma gandrīz deviņus miljonus eiro

Apdrošinātāji atlīdzībās par izsalušajiem ziemāju sējumiem un citiem kultūru bojājumiem šogad līdz šim lauksaimniekiem izmaksājuši kopumā gandrīz deviņus miljonus eiro, aģentūrai LETA pavēstīja Latvijas Apdrošinātāju asociācijā.