• Aurora,
  • Austra
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Austrumu slimnīcā darbu varētu atsākt staru terapijas aparāts vēža pacientiem

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
LETA 16:59, 23.05.2023


Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS) nākamajā nedēļā darbu varētu atsākt staru terapijas aparāts vēža pacientiem, pavēstīja RAKUS valdes priekšsēdētājs Normunds Staņēvičs.


Foto: LETA

Pusgada laikā iekārta saplīsusi jau divas reizes. Pēdējo reizi tas notika 12.maijā, kad tika konstatētas problēmas ar iekārtas dzesēšanas sistēmu, vēstīja Latvijas Televīzija. Taču jau vakarpusē bija konstatēts, ka bojāta ir rentgena spuldze, kas nosūtīta uz iekārtas ražotāja rūpnīcu.

Savukārt iepriekš aparāts salūza pagājušā gada rudenī, taču to salaboja, bet tagad tas atkal nedarbojas. Sašutumu sociālajos tīklos paudusi kāda sieviete, kura uz šo procedūru aizvedusi savu māti. Iekārtu remontu dēļ aizvadīto divu gadu laikā staru terapijas pakalpojums sniegts ievērojami mazāk nekā plānots.

Staņēvičs piekrita, ka iekārtas plīšana nenāk par labu pacientiem no vairākiem apsvērumiem, tomēr esot arī labā ziņā. Bojātā spuldze ir atnākusi uz Latviju, un, ja pārbaudes laikā tā tiks akceptēta, tad jau nākamajā nedēļā varēs atsākt darbu ar šo iekārtu.

Valdes priekšsēdētājs atzina, ka atkārtota iekārtas plīšana apdraud pacientu izveseļošanās kursu, rada papildu slodzi ārstiem un māsām, kas strādā ar šiem pacientiem, kā arī rada sliktu reputāciju slimnīcai. Pēc viņa paustā, slimnīca situāciju uztver nopietni un risina to kopā ar attiecīgajiem speciālistiem gan no tehniskā dienesta, gan arī ārstnieciskā dienesta. Savukārt tur, kur tas iespējams, pacients tiek novirzīts uz citām aprūpes vietām un aparātiem.

RAKUS esot apzinājusi nepieciešamību pēc jaunas staru terapijas iekārtas, un iekārtu nomaiņa varētu izmaksāt ap pusmiljonu eiro. Šobrīd slimnīca strādā pie Kapitālinvestīciju plāna, kuru varētu realizēt un attiecīgi arī saprast, kurš ir tas brīdis, kad iekārtu varētu nomainīt.

"Ir jāsaprot, ka ļoti daudz iekārtas mūsu slimnīcā nav jaunas, tās ir jāatjauno. Mēs šogad realizējam Ilgtspējas programmu tehniskajiem aprīkojumiem, lai varētu paredzēt šo [iekārtas dzīves] ciklu pēc sešiem desmit gadiem, kad tā jāmaina, lai tas nebūtu kā pārsteigumus," sacīja Staņēvičs.

Pēc viņa paustā, atspoguļojot minēto Ilgtermiņa plānā, varētu runāt par to ar kapitāldaļu turētāju, proti, Veselības ministriju, un iesaistītajām pusēm, lai saprastu, kādu finansējuma risinājumu var rast.

Jau ziņots, ka Gaiļezerā atkal saplīsis staru terapijas aparāts ādas vēža pacientiem, vēstīja Latvijas Televīzija.

Iepriekš aparāts salūza pagājušā gada rudenī, taču to salaboja, bet tagad tas atkal nedarbojas. Sašutumu sociālajos tīklos paudusi kāda sieviete, kura uz šo procedūru aizvedusi savu māti. Iekārtu remontu dēļ aizvadīto divu gadu laikā staru terapijas pakalpojums sniegts ievērojami mazāk nekā plānots.

Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcas Terapeitiskās radioloģijas un medicīniskās fizikas klīnikas vadītājs Artūrs Šorubalko atzinis, ka iekārta saplīsa 12.maijā. Tika konstatētas problēmas ar iekārtas dzesēšanas sistēmu.

Uz slimnīcu tika izsaukta servisa firma, kas konstatēja nopietnu iekārtas bojājumu. Savukārt 12.maija vakarpusē bija konstatēts, ka bojāta ir rentgena spuldze, kas nosūtīta uz iekārtas ražotāja rūpnīcu.

"Mēs esam saņēmuši atbildi, ka spuldze ir atpakaļceļā uz Latviju un rīt tā būs valstī. Tas nozīmē, ja inspicēšanas firma visu akceptēs, tad 30.maijā vai 31.maijā varēs atsākt darbu ar šo iekārtu. Tāds ir mūsu remonta plāns," sacīja Šorubalko.

Laikā, kad iekārta saplīsa, staru terapiju saņēma 25 pacienti. Visiem pacientiem esot izveidoti jauni staru terapijas plāni un viņi terapiju turpina saņemt ar citu iekārtu.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Veselība 15 veidi, kā sabojāt zobus – un kā tam pretoties (+VIDEO)

"Iespējams, dažs labs šķietami nekaitīgs paradums var būt pie vainas", - pauž farmaceite.

Veselība Farmaceits pastāstīs visu, ko vēlējāties uzzināt par probiotikām

Vidēji terapijas kurss ilgst divas trīs nedēļas.

Veselība Sievietēm veiks bezmaksas mērījumus sirds veselības profilaksei

No 5.marta līdz 7.marta sievietes varēs veikt bezmaksas mērījumus sirds veselības profilaksei, informē pasākuma rīkotaji.

Veselība Ārsts no Rīgas atklāja vairākus veselīgas sirds noslēpumus (+VIDEO)

"Mēs mudinām cilvēkus ievērot tādu dzīvesveidu, kas ietver sabalansētu uzturu, regulāras fiziskās aktivitātes un veselīga svara uzturēšanu".

Lasiet arī

Pasaule Tusks aicina ES piemērot sankcijas pārtikas importam no Krievijas

Polijas premjerministrs Donalds Tusks pirmdien aicinājis Eiropas Savienību (ES) piemērot visaptverošas sankcijas pārtikas un lauksaimniecības produktu importam no Krievijas un Baltkrievijas.

Sabiedrība Latvijā būs aizliegts ieviest no Baltkrievijas arī kartupeļus un burkānus

Zemkopības ministrija (ZM) paplašinājusi iespējamam importa aizliegumam pakļauto Krievijas un Baltkrievijas preču sarakstu.

Veselība Latvijā vairāk nekā divas trešdaļas cilvēku strādā sēžot (+VIDEO)

Darba vietas iekārtojumam būtu jābūt ergonomiskam, drošam un ērtam.

Ekonomika Darba devēji cer uz nodokļu samazināšanu

Svarīgi, lai Finanšu ministrija un koalīcijas partneri vienotos par Latvijas ekonomikai tik nepieciešamajām izmaiņām nodokļu regulējumā un virzītos uz to apstiprināšanu.