• Elfrīda,
  • Sindija,
  • Sintija
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Austrumu slimnīcā darbu varētu atsākt staru terapijas aparāts vēža pacientiem

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
LETA 16:59, 23.05.2023


Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS) nākamajā nedēļā darbu varētu atsākt staru terapijas aparāts vēža pacientiem, pavēstīja RAKUS valdes priekšsēdētājs Normunds Staņēvičs.


Foto: LETA

Pusgada laikā iekārta saplīsusi jau divas reizes. Pēdējo reizi tas notika 12.maijā, kad tika konstatētas problēmas ar iekārtas dzesēšanas sistēmu, vēstīja Latvijas Televīzija. Taču jau vakarpusē bija konstatēts, ka bojāta ir rentgena spuldze, kas nosūtīta uz iekārtas ražotāja rūpnīcu.

Savukārt iepriekš aparāts salūza pagājušā gada rudenī, taču to salaboja, bet tagad tas atkal nedarbojas. Sašutumu sociālajos tīklos paudusi kāda sieviete, kura uz šo procedūru aizvedusi savu māti. Iekārtu remontu dēļ aizvadīto divu gadu laikā staru terapijas pakalpojums sniegts ievērojami mazāk nekā plānots.

Staņēvičs piekrita, ka iekārtas plīšana nenāk par labu pacientiem no vairākiem apsvērumiem, tomēr esot arī labā ziņā. Bojātā spuldze ir atnākusi uz Latviju, un, ja pārbaudes laikā tā tiks akceptēta, tad jau nākamajā nedēļā varēs atsākt darbu ar šo iekārtu.

Valdes priekšsēdētājs atzina, ka atkārtota iekārtas plīšana apdraud pacientu izveseļošanās kursu, rada papildu slodzi ārstiem un māsām, kas strādā ar šiem pacientiem, kā arī rada sliktu reputāciju slimnīcai. Pēc viņa paustā, slimnīca situāciju uztver nopietni un risina to kopā ar attiecīgajiem speciālistiem gan no tehniskā dienesta, gan arī ārstnieciskā dienesta. Savukārt tur, kur tas iespējams, pacients tiek novirzīts uz citām aprūpes vietām un aparātiem.

RAKUS esot apzinājusi nepieciešamību pēc jaunas staru terapijas iekārtas, un iekārtu nomaiņa varētu izmaksāt ap pusmiljonu eiro. Šobrīd slimnīca strādā pie Kapitālinvestīciju plāna, kuru varētu realizēt un attiecīgi arī saprast, kurš ir tas brīdis, kad iekārtu varētu nomainīt.

"Ir jāsaprot, ka ļoti daudz iekārtas mūsu slimnīcā nav jaunas, tās ir jāatjauno. Mēs šogad realizējam Ilgtspējas programmu tehniskajiem aprīkojumiem, lai varētu paredzēt šo [iekārtas dzīves] ciklu pēc sešiem desmit gadiem, kad tā jāmaina, lai tas nebūtu kā pārsteigumus," sacīja Staņēvičs.

Pēc viņa paustā, atspoguļojot minēto Ilgtermiņa plānā, varētu runāt par to ar kapitāldaļu turētāju, proti, Veselības ministriju, un iesaistītajām pusēm, lai saprastu, kādu finansējuma risinājumu var rast.

Jau ziņots, ka Gaiļezerā atkal saplīsis staru terapijas aparāts ādas vēža pacientiem, vēstīja Latvijas Televīzija.

Iepriekš aparāts salūza pagājušā gada rudenī, taču to salaboja, bet tagad tas atkal nedarbojas. Sašutumu sociālajos tīklos paudusi kāda sieviete, kura uz šo procedūru aizvedusi savu māti. Iekārtu remontu dēļ aizvadīto divu gadu laikā staru terapijas pakalpojums sniegts ievērojami mazāk nekā plānots.

Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcas Terapeitiskās radioloģijas un medicīniskās fizikas klīnikas vadītājs Artūrs Šorubalko atzinis, ka iekārta saplīsa 12.maijā. Tika konstatētas problēmas ar iekārtas dzesēšanas sistēmu.

Uz slimnīcu tika izsaukta servisa firma, kas konstatēja nopietnu iekārtas bojājumu. Savukārt 12.maija vakarpusē bija konstatēts, ka bojāta ir rentgena spuldze, kas nosūtīta uz iekārtas ražotāja rūpnīcu.

"Mēs esam saņēmuši atbildi, ka spuldze ir atpakaļceļā uz Latviju un rīt tā būs valstī. Tas nozīmē, ja inspicēšanas firma visu akceptēs, tad 30.maijā vai 31.maijā varēs atsākt darbu ar šo iekārtu. Tāds ir mūsu remonta plāns," sacīja Šorubalko.

Laikā, kad iekārta saplīsa, staru terapiju saņēma 25 pacienti. Visiem pacientiem esot izveidoti jauni staru terapijas plāni un viņi terapiju turpina saņemt ar citu iekārtu.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Vēlas izveidot uz cilvēku vērstu, uzticamu un efektīvi pārvaldītu slimnīcu tīklu

Veselības ministrija (VM) vēlas izveidot uz cilvēku vērstu stipru, uzticamu un efektīvi pārvaldītu slimnīcu tīklu, teikts ministrijas izstrādātajos priekšlikumos slimnīcu tīkla stiprināšanai, kas šodien atbalstīti valdībā.

Veselība Jelgavas slimnīcas vadītājs: VM slimnīcu tīkla pārmaiņas izstrādātas steigā

Veselības ministrijas (VM) piedāvātās slimnīcu tīkla pārmaiņas ir izstrādātas steigā un pieņemtie lēmumi nav balstīti reālos datos, uzskata Jelgavas slimnīcas vadītājs Kārlis Smilga.

Veselība Multiplo sklerozi visbiežāk diagnosticē sievietēm no 20 - 40 gadiem

Šodien, atzīmējot pasaules Multiplās sklerozes dienu, Latvijas multiplās sklerozes pacientu biedrība "Mana MS" aicina visus Latvijas iedzīvotājus, īpaši sievietes vecumā līdz 40 gadiem, pievērst uzmanību multiplās sklerozes simptomiem un laikus doties pie ārsta pārbaudīt savu veselību.

Veselība Diskutēs kā palīdzēt azartspēļu spēlētājiem un viņu tuviniekiem

Ceturtdien, 1.jūnijā, notiks diskusija par aktuālajām tendencēm un izaicinājumiem darbā ar azartspēļu spēlētājiem un viņu tuviniekiem, informēja Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijā.

Lasiet arī

Sabiedrība Trīs bezvēsts pazudušie atrasti sveiki un veseli

Pēdējās divās dienās saņemta jauna informācija par trīs bezvēsts pazudušajiem - minētās personas veiksmīgi atrastas, ziņo valsts policija.

Sabiedrība Grāmatizdevēju asociācijas valdē Jāni Leju nomaina Guntars Račs

Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas valdē iecelts mūziķis un dzejnieks Guntars Račs, liecina "Firmas.lv" publiskotā informācija. Vienlaikus biedrības valdē darbu pārtraucis Jānis Leja.

Veselība Rosina krūts vēža skrīningu ieviest no 40 gadu vecuma

Noslēdzoties krūts vēža profilakses kampaņai "Noņem rozā brilles!", vēža pacientu organizācijas, Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācija un Latvijas Onkologu asociācija ar ekspertiem rosina krūts vēža skrīningu ieviest no 40 gadu vecuma, aģentūru LETA informēja kampaņas rīkotāju pārstāve Dace Plato.

Izklaide Notiks Latvijas Bārmeņu čempionāts

Trešdien notiks Latvijas Bārmeņu čempionāts, informēja Latvijas Bārmeņu federācijas prezidents Raitis Akerblūms.