• Bernedīne,
  • Biruta,
  • Mairita
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Jēkabpils dome piešķir 30 000 eiro Dignājas rehabilitācijas centam

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
LETA 23:47, 24.03.2023


Jēkabpils novada dome vakar ir nolēmusi piešķirt 30 000 eiro onkoloģisko pacientu atbalsta biedrībai "Dzīvības koks" psihosociālās rehabilitācijas centra rekonstrukcijai Dignājas muižā, informē pašvaldība.


Ilustratīvs foto.

Pateicoties 2022.gadā Saeimas piešķirtajiem 200 000 eiro, psihosociālās rehabilitācijas centra rekonstrukcija ir gandrīz paveikta, bet saistībā ar būvmateriālu cenu sadārdzinājumu līdz remonta pilnīgai pabeigšanai pietrūkst 50 000 eiro, bet telpu aprīkošanai trūkst vēl 30 000 eiro. 500 kvadrātmetru plašajā ēkā plānots iekārtot 13 divvietīgas istabiņas un četras telpas nodarbībām, lekcijām un psihoterapijai, kā arī palīgtelpas centra uzturēšanai.

Lai darbi Dignājā neapstātos, 2023.gada janvārī tika uzsākta ziedojumu vākšanas akcija, lai pāris mēnešu laikā ēkā pabeigtu jau varētu dzīvot un īstenot rehabilitācijas programmu.

Pašvaldība 2023.gada 22.februārī saņēma biedrības valdes priekšsēdētājas Gunitas Berķes Latvijas pašvaldībām adresēto iesniegumu, kurā tika lūgts piešķirt finansējumu centra rekonstrukcijai.

Dome nolēma slēgt līgumu par 30 000 eiro piešķiršanu, un biedrībai līdz 15.decembrim būs jāatskaitās par piešķirto līdzekļu izlietojumu.

Ziedojumu vākšanas akcija ""Dzīvības koks" par visiem un visi par Dignāju"" vēl turpinās. "Dzīvības koks" ir lielākā onkoloģisko pacientu un viņu tuvinieku atbalsta biedrība Latvijā. Kopš 2009.gada tiek ieviestas psihosociālās rehabilitācijas programmas cilvēkiem pēc onkoloģiskas slimības, un šobrīd jau vairāk nekā 4000 cilvēku no visiem Latvijas novadiem un pilsētām ir piedalījušies un ik gadu piedalās šajās programmās. Līdz šim biedrības psihosociālās rehabilitācijas programma tiek īstenota īrētās telpās, kas tikai daļēji atbilst onkoloģisko pacientu vajadzībām.

Starp Jēkabpils novada pašvaldību un "Dzīvības koku" 2012.gada 12.jūlijā noslēgts nomas līgums, kas ir spēkā līdz 2042.gada 11.jūlijam. Līgumā noteikts, ka biedrība apņemas ne vēlāk kā divu gadu laikā no līguma parakstīšanas dienas sākt nekustamā īpašuma esošo ēku rekonstrukciju vai renovāciju psihosociālā rehabilitācijas centra izveidošanai. 2012.gadā par ziedojumiem atjaunošanas darbi tika uzsākti.

Savukārt 2020.gada 17.februārī noslēgts līgums starp "Dzīvības koku" un Labklājības ministriju, kurā biedrībai tiek deleģēts valsts pārvaldes uzdevums - nodrošināt psihosociālo rehabilitāciju personām ar onkoloģisku slimību un to tuviniekiem. Kopš 2018.gada psihosociālā rehabilitācija onkoloģiskajiem pacientiem un viņu tuviniekiem ir valsts apmaksāts pakalpojums. Labklājības ministrija atbilstoši valsts budžeta iespējām paredz līdzekļus deleģētā uzdevuma izpildei.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Diskutēs kā palīdzēt azartspēļu spēlētājiem un viņu tuviniekiem

Ceturtdien, 1.jūnijā, notiks diskusija par aktuālajām tendencēm un izaicinājumiem darbā ar azartspēļu spēlētājiem un viņu tuviniekiem, informēja Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijā.

Veselība Austrumu slimnīcas valdes loceklis Pinkulis uzteicis darbu

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes loceklis Andis Pinkulis pieņēmis lēmumu personīgu iemeslu dēļ atkāpties no slimnīcas valdes locekļa amata, informēja RAKUS preses sekretāre Ilga Namniece.

Veselība Sagaidot Latvijas hokejistus slimnīcās nogādāti 4 cilvēki

No Latvijas hokeja izlases sagaidīšanas pasākuma pie Brīvības pieminekļa slimnīcās nogādāti četri cilvēki, informēja Neatliekamajā medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD).

Veselība Ārstniecības iestādēm maksās par pirmdien valsts apmaksātu pakalpojumu sniegšanu

Ārstniecības iestādēm tiks maksāts par valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu iedzīvotājiem pirmdien, 29.maijā, kas ir pasludināta par svētku dienu, noskaidroja Nacionālajā veselības dienestā (NVD).

Lasiet arī

Izklaide Biedrība «Tavi draugi» Vecrīgā atklās ukraiņiem īpašu tikšanās vietu

Biedrība "Tavi draugi" pirmdien, 5.jūnijā, plkst.14.30 Vecrīgā rīkos viesistabas "Творчі зустрічі" ("Radošas tikšanās" ukraiņu valodā) atklāšanu, informēja biedrība.

Pasaule Pulkvedis Naglis: Krievija karā turpina terora taktiku

Krievija karā pret Ukrainu turpina terora taktiku, intervijā žurnālam "Ir" vērtējis Latvijas Nacionālo bruņoto spēku Bruņojuma kontroles dienesta priekšnieks pulkvedis Ēriks Naglis.

Sabiedrība Rinkēvičs nosūtījis iesniegumu par darbības pārtraukšanu JV

Jaunievēlētais Valsts prezidents, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) trešdien vakarā nosūtījis iesniegumu "Jaunajā vienotībā" ietilpstošās "Vienotības" valdei, lūdzot pārtraukt viņa darbību partijā, intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam "Rīta panorāma" pavēstīja Rinkēvičs.

Kriminālziņas Traģiskas avārijas Latgalē! Gājuši bojā divi cilvēki

Vakar Latvijā reģistrēti 133 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cieta 15 cilvēki, bet avārijās Latgalē divi cilvēki gāja bojā, informēja Valsts policija.