• Maira,
  • Rasa,
  • Rasma
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Jēkabpils dome piešķir 30 000 eiro Dignājas rehabilitācijas centam

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
LETA 23:47, 24.03.2023


Jēkabpils novada dome vakar ir nolēmusi piešķirt 30 000 eiro onkoloģisko pacientu atbalsta biedrībai "Dzīvības koks" psihosociālās rehabilitācijas centra rekonstrukcijai Dignājas muižā, informē pašvaldība.


Ilustratīvs foto.

Pateicoties 2022.gadā Saeimas piešķirtajiem 200 000 eiro, psihosociālās rehabilitācijas centra rekonstrukcija ir gandrīz paveikta, bet saistībā ar būvmateriālu cenu sadārdzinājumu līdz remonta pilnīgai pabeigšanai pietrūkst 50 000 eiro, bet telpu aprīkošanai trūkst vēl 30 000 eiro. 500 kvadrātmetru plašajā ēkā plānots iekārtot 13 divvietīgas istabiņas un četras telpas nodarbībām, lekcijām un psihoterapijai, kā arī palīgtelpas centra uzturēšanai.

Lai darbi Dignājā neapstātos, 2023.gada janvārī tika uzsākta ziedojumu vākšanas akcija, lai pāris mēnešu laikā ēkā pabeigtu jau varētu dzīvot un īstenot rehabilitācijas programmu.

Pašvaldība 2023.gada 22.februārī saņēma biedrības valdes priekšsēdētājas Gunitas Berķes Latvijas pašvaldībām adresēto iesniegumu, kurā tika lūgts piešķirt finansējumu centra rekonstrukcijai.

Dome nolēma slēgt līgumu par 30 000 eiro piešķiršanu, un biedrībai līdz 15.decembrim būs jāatskaitās par piešķirto līdzekļu izlietojumu.

Ziedojumu vākšanas akcija ""Dzīvības koks" par visiem un visi par Dignāju"" vēl turpinās. "Dzīvības koks" ir lielākā onkoloģisko pacientu un viņu tuvinieku atbalsta biedrība Latvijā. Kopš 2009.gada tiek ieviestas psihosociālās rehabilitācijas programmas cilvēkiem pēc onkoloģiskas slimības, un šobrīd jau vairāk nekā 4000 cilvēku no visiem Latvijas novadiem un pilsētām ir piedalījušies un ik gadu piedalās šajās programmās. Līdz šim biedrības psihosociālās rehabilitācijas programma tiek īstenota īrētās telpās, kas tikai daļēji atbilst onkoloģisko pacientu vajadzībām.

Starp Jēkabpils novada pašvaldību un "Dzīvības koku" 2012.gada 12.jūlijā noslēgts nomas līgums, kas ir spēkā līdz 2042.gada 11.jūlijam. Līgumā noteikts, ka biedrība apņemas ne vēlāk kā divu gadu laikā no līguma parakstīšanas dienas sākt nekustamā īpašuma esošo ēku rekonstrukciju vai renovāciju psihosociālā rehabilitācijas centra izveidošanai. 2012.gadā par ziedojumiem atjaunošanas darbi tika uzsākti.

Savukārt 2020.gada 17.februārī noslēgts līgums starp "Dzīvības koku" un Labklājības ministriju, kurā biedrībai tiek deleģēts valsts pārvaldes uzdevums - nodrošināt psihosociālo rehabilitāciju personām ar onkoloģisku slimību un to tuviniekiem. Kopš 2018.gada psihosociālā rehabilitācija onkoloģiskajiem pacientiem un viņu tuviniekiem ir valsts apmaksāts pakalpojums. Labklājības ministrija atbilstoši valsts budžeta iespējām paredz līdzekļus deleģētā uzdevuma izpildei.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Lasiet arī

Sabiedrība Pieņem grozījumus par efektīvāku parādu piedziņas procesu

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Civilprocesa likumā, lai nodrošinātu efektīvāku parādu piedziņas procesu.

Sabiedrība Saeima aicina atbalstīt Ukrainas pieteikumu pievienoties NATO

Uzsverot nepieciešamību Vašingtonas samitā skaidri apliecināt stingru vienotību un apņēmību, kā arī visu sabiedroto gatavību uzņemties taisnīgu daļu atbildības par visu sabiedroto drošību, Saeima šodien pieņēma paziņojumu, kurā aicina NATO dalībvalstu parlamentus atbalstīt Ukrainas oficiālo pieteikumu par iestāšanos NATO.

Kriminālziņas Vecāķos aiztur lūriķi par sieviešu vērošanu tualetēs (VIDEO)

Pie Vecāķu pludmales policija šonedēļ aizturējusi kādu lūriķi par sieviešu vērošanu caur biotualetēs izgrieztiem caurumiem, informē Rīgas pašvaldības policija (RPP).

Kriminālziņas Policija no piektdienas pastiprināti uzraudzīs ceļu satiksmes dalībniekus

Valsts policija laikā no 21.jūnija līdz 25.jūnijam pastiprināti uzraudzīs ceļu satiksmes dalībniekus, kā arī rīkos pastiprinātas pārbaudes, lai kontrolētu vai vadītāji pie stūres nav sēdušies alkohola reibumā, informē policija.