• Aīda,
  • Ida,
  • Vida
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Apdrošinātājs stāsta, kuros kalnos slēpošanas sezonā tiek gūtas dārgākās traumas

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
LETA 14:59, 24.01.2023

Slēpošanas sezonā "dārgākās" traumas tiek gūtas Austrijas kalnos - pērn lielākā ar slēpošanu saistītā atlīdzība - virs 8000 eiro - izmaksāta par meniska plīsumu pēc kritiena Austrijas kalnos, pavēstīja apdrošināšanas kompānijas "Ergo" pāstāvji.Kompānijā norāda, ka laiks no janvāra līdz martam tradicionāli saistās ar ziemas prieku baudīšanu gan slēpošanas un snovborda trasēs ārzemēs, gan tepat Latvijā. Attiecīgi šajā periodā izteikti pieaug pieteikto apdrošināšanas atlīdzību skaits par dažādām traumām, kas gūtas slēpošanas kalnos.

"Ergo" dati liecina, ka Latvijas iedzīvotāju populārākie galamērķi ziemas prieku baudīšanai tradicionāli ir Itālija, Austrija, Šveice, kurās ir Alpu kalnu slēpošanas un snovborda trases. Šogad īpaši populāri ir doties uz Francijas Alpiem, bet aktuāli ir arī izmaksu ziņā demokrātiskie Tatri Polijā un Slovākijā, kā arī atgriezies kādu laiku aizmirsts slēpošanas galamērķis - Somija.

Ziemas aktīvās atpūtas ceļojumi diemžēl bieži saistās ar dažādām traumām. Analizējot klientu atlīdzību pieteikumu datus, "Ergo" secina, ka visbiežāk tiek traumētas kājas, gūstot gan ceļgalu traumas, gan kāju lūzumus, kā arī saišu plīsumus un potīšu lūzumus. Otrajā vietā - roku un pirkstu lūzumi, bet trešajā - plecu traumas, sastiepumi, plīsumi.

Lai arī ziemas aktīvās atpūtas sezona ir tikko sākusies, "Ergo" dati liecina, ka jau tagad izmaksātās apdrošināšanas atlīdzības summas ir visai ievērojamas - par traumām, kas gūtas Itālijas slēpošanas kūrortā, izmaksātas atlīdzības 800-1500 eiro apmērā, bet pleca trauma kādam slēpotājam maksājusi 1000 eiro.

Savukārt pērn lielākā atlīdzības summa par ziemas sporta veidu traumu bijusi 8337 eiro. Tā izmaksāta par meniska plīsumu, kas gūts Austrijas slēpošanas kūrortā. Otra lielākā atlīdzība 7140 eiro apmērā saistīta ar mugurkaula skriemeļa lūzumu, kas noticis, nokrītot no kalnu pacēlāja, bet trešā lielākā atlīdzība bijusi par kājas lūzumu un pleca izmežģījumu - 5708 eiro. Visas minētās ar lielākajām izmaksām saistītās traumas notikušas Austrijas kalnos.

Pērn lielākās ar Latvijā gūtām ziemas sporta traumām saistītās atlīdzības bijušas 1150 eiro - par kājas lūzumu, kas gūts, slēpojot Daugavpilī, 728 eiro par ceļgala traumu, nokrītot Zilo kalnu distanču slēpošanas trasē, un 631 eiro par traumu, kas gūta, slēpojot Ozolkalnā un kritiena laikā laužot abus apakšdelmus.

"Ergo Insurance" Latvijas filiāle 2022.gada deviņos mēnešos bruto prēmijās parakstīja 27,844 miljonus eiro, bet atlīdzībās izmaksāja 21,512 miljonus eiro, liecina "Ergo" publiskotā informācija.

"Ergo" apdrošinātāju grupa Baltijā pārstāv starptautisko apdrošināšanas grupu "Ergo International", kuras mītne ir Diseldorfā, Vācijā, un tās lielākais akcionārs ir starptautiskā pārapdrošināšanas sabiedrība "Munich Re".

Lasīt visus komentārus (0)

Rekomendējam
ARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Plāno maksāt kompensācijas par pret Covid-19 vakcīnu izraisītu kaitējumu

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) pieņēmusi lēmumu izmaksāt 25 000 eiro kompensācijas par gadījumiem, kad ar vakcināciju pret Covid-19 pacientam nodarīts kaitējums veselībai, liecina Veselības ministrijas (VM) saskaņošanai valdībā iesniegtais informatīvais ziņojums.

Veselība Meņģelsone: Veselības aprūpei būtu jānovirza vismaz 14% no sociālā nodokļa

Veselības aprūpes finansēšanai Latvijā būtu jānovirza vismaz 14% no sociālā nodokļa, šādu viedokli pauda veselības ministre Līga Meņģelsone.

Veselība Asinsdonoru centrs februārī dosies 51 izbraukumā

Valsts asinsdonoru centrs (VADC) februārī dosies 51 izbraukumā, kā arī gaidīs ikvienu pastāvīgajās asins ziedošanas vietās, informēja VADC Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ilze Maskalāne.

Veselība VCA atver jaunu poliklīniku tirdzniecības centrā Dole

AS "Veselības centru apvienība" (VCA), paplašinot ambulatoro pakalpojumu pieejamību Rīgā, tirdzniecības centrā "Dole" atvērusi jaunu poliklīniku - "Dole", informēja uzņēmumā.

Lasiet arī

Sabiedrība Valsts prezidents: Jāmazina birokrātiskais slogs, kas apgrūtina un sadārdzina inovāciju ieviešanu
Rīga, 2.febr., LETA. jāmazina birokrātiskais slogs, kas apgrūtina un sadārdzina inovāciju ieviešanu, uzsvēra Valsts prezidents Egils Levits.
Sabiedrība Stājies spēkā spriedums, ar kuru noraidīta LNB būvnieku prasību piedzīt no valsts 12,1 miljonu eiro
Rīga, 2.febr., LETA. Spēkā stājies Rīgas apgabaltiesas spriedums, ar kuru noraidīta Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) būvnieku - pilnsabiedrības "Nacionālā būvkompāniju apvienība" - prasība piedzīt no valsts 12,1 miljonu eiro.
Pasaule Vācijā 70 Ukrainas karavīri sāk apmācības "Patriot" izmantošanā

Vācijā ieradušies 70 Ukrainas karavīri, kas tiks apmācīti pretgaisa aizsardzības sistēmas "Patriot" izmantošanā, ko Berlīne nodos Ukrainai, lai palīdzētu tai atvairīt Krievijas gaisa uzbrukumus.