• Ādolfs,
  • Ilgonis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


NMPD paralēli 3 personu brigādēm paredz attīstīt arī 2 personu brigādes

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
LETA 23:05, 04.08.2022


Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) kopā ar Veselības ministriju (VM) turpina darbu, lai īstenotu dienesta stratēģiskos mērķus, kas paredz paralēli esošo trīs personu brigāžu darbībai attīstīt arī divu personu brigādes, aģentūrai LETA pavēstīja dienestā.


Foto: LETA

Kā skaidroja NMPD Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Bukša, veselības nozarē nepietiekamā ārstniecības personāla apstākļos dienestam ir nepieciešami ilgtermiņa risinājumi. Viņa informēja, ka jau šobrīd lielu daļu dienesta izsaukumu ikdienā izpilda divu personu brigādes - tādas iespējas paredz spēkā esošie normatīvie akti.

Vienlaikus viņa pauda -, lai šādas brigādes varētu attīstīt, vienlaikus nodrošinot sniegtā pakalpojuma kvalitāti, ir risināmi jautājumi, kas saistīti ar nepieciešamo kvalifikāciju brigāžu otrajām ārstniecības personām un tai atbilstošām apmācību programmām medicīnas koledžās. Izglītības un kvalifikācijas jautājumu risināšana tostarp būtiska arī esošo trīs personu brigāžu nodrošinājumam.

VM aģentūrai LETA norādīja, ka personāla piesaiste valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanai ir viena no ministrijas prioritātēm. Pēc VM paustā, ministrija ir strādājusi un turpinās strādāt, lai palielinātu mediķu algas. Nozarē strādājošo atalgojuma palielināšanai laika posmā no 2019. līdz 2022.gadam atvēlēti vairāk nekā 364 miljoni eiro, un, VM vērtējumā, tik straujš atalgojuma palielinājums Latvijā kā mediķiem pēdējos gados publiskajā sektorā nav bijis.

Lai piesaistītu speciālistus valsts apmaksātās veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanai, mediķu atalgojumam ir jāpalielinās arī turpmāk, uzsvēra VM. Līdz ar to visa nozare kopā ir izstrādājusi jauno mediķu atalgojuma modeli, kura pamatā esot taisnīga, konkurētspējīga, caurskatāma un elastīga sistēma. Ieguvēji no jaunā mediķu atalgojuma modeļa ieviešanas būs arī pacienti, kuriem ārstniecību nodrošinās motivētāki mediķi izvēloties strādāt valsts, nevis privātajā sektorā, paredz VM.

Šobrīd piemaksas veido lielu daļu ārstu, māsu un māsu palīgu algas. VM vēlas, ka vismaz 70% ir fiksēta alga, uz kuru var paļauties, bet pārējie 30% - papildu motivācijai. VM atzīmēja, ka lielākā daļa nozares atbalsta jauno atalgojuma modeli, kas nosaka katrai ārstniecības personu amata vērtībai atbilstošu mērķa algu.

Kā ziņots, darbinieku un brigāžu nepietiekams skaits ietekmē dienesta reaģēšanas spējas.

NMPD direktore Liene Cipule Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" iepriekš bija sacījusi, ka vakances dienestā ir sena problēma.

Pēc viņas paustā, ir izstrādāta virkne priekšlikumu, veikti vairāki pilotprojekti par to, kā varētu virzīties, lai NMPD būtu pietiekams skaits atbilstošu, kvalificētu darbinieku.

"Covid-19 laiks parādīja, ka brigāžu nepietiekams skaits tiešām ietekmē dienesta reaģēšanas spējas, ietekmē to, ka pārējām brigādēm jāveic dubultdarbs. Pašlaik esam atkal atsākuši sarunas ar Veselības ministriju par to, kā rīkoties, lai jau tuvākajā laikā sāktu tos pasākumus, kas vajadzīgi, lai stratēģija tiktu ieviesta pilnvērtīgi," informēja Cipule.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Bauskas slimnīcā rindas var sasniegt pat divus gadus

Bauskā uz valsts apmaksātiem doplerogrāfijas izmeklējumiem jāgaida rindā divi gadi, informēja SIA "Bauskas slimnīca" valdes locekle Margarita Epermane.

Veselība Abu Meri cer tikt skaidrībā par nepieciešamajiem e-veselības uzlabojumiem

Veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV) cer, ka līdz nākamajam gadam izdosies tikt skaidrībā ar nepieciešamajiem e-veselības uzlabojumiem.

Veselība VM rosina nereģistrēt Covid-19 un pērtiķu bakas kā bīstamas infekcijas slimības

Ņemot vērā epidemioloģiskās situācijas uzlabošanos valstī un pasaulē, Veselības ministrija (VM) izstrādājusi grozījumus, kas paredz nereģistrēt Covid-19 un pērtiķu bakas kā bīstamas infekcijas slimības.

Veselība Ko visaugstāk vērtē, uzturoties slimnīcā?

Uzturēšanās slimnīcā laikā vecāki un bērni visaugstāk vērtē saprotamu un skaidru komunikāciju - tā norādījuši 90,1% aptaujāto bērnu un 88,8% bērnu vecāku, liecina starptautiskā projekta "VoiCEs" laikā veiktās aptaujas dati.

Lasiet arī

Sabiedrība IZM: skolēns var mainīt otrās svešvalodas izvēli pamatskolas vecākajās klasēs

Apgalvojums, ka skolēns nevarētu iegūt pamatizglītību, mainot otrās svešvalodas izvēli pamatskolas vecākajās klasēs, neatbilst patiesībai, šodien parlamentā uzsvēra Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) parlamentārā sekretāre Silvija Reinberga, noliedzot publiski izskanējušos apgalvojumus.

Kriminālziņas Dreiliņos atsavināts plašs klāsts narkotiku (+FOTO)

Pagājušonedēļ Valsts policija saņēma informāciju par pļavā novietotu automašīnu ar narkotikām. Aizdomās par šo vielu glabāšanu realizācijas nolūkā tika aizturēta kāda sieviete un nepilngadīgs jaunietis, ziņo Valsts policija.

Sabiedrība Tiek plānota akcīzes celšana alum. Pēc alus darītāju domām - netaisnīgi

Latvijas Alus darītāju savienība iebilst pret plānoto akcīzes nodokļa paaugstināšanu alum, otrdien valdības sēdē sacīja Latvijas Alus darītāju savienības valdes priekšsēdētājs Pēteris Liniņš.

Veselība Jūrmalas slimnīcā trūkst speciālistu - veidojas garas rindas

Speciālistu trūkuma un iekārtu pilnas noslodzes dēļ Jūrmalas slimnīcā veidojas rindas uz izmeklējumiem, informēja SIA "Jūrmalas slimnīca" pārstāve Velta Vasiļevska.