• Mareks,
  • Tālivaldis

Latvijas futbolistes Eiropas čempionāta kvalifikācijas mačā zaudē Slovēnijai

VS.LV 16:27, 01.06.2024

Latvijas sieviešu futbola izlase piektdien 2025.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra mačā izbraukumā ar 0:6 (0:1) piekāpās Slovēnijai.

Laukuma saimnieces izvirzījās vadībā 32.minūtē, kad pēc stūra sitiena izspēles Latvijas vārtos bumbu nogādāja Sara Agreža.

Pirmā puslaika kompensācijas laikā slovēnietes gandrīz dubultoja savu pārsvaru, taču vispirms pretinieču sitienu atvairīja vārtsardze Sofija Ņesterova, kam sekoja vēl Sofijas Garančas neitralizēts Slovēnijas sitiens no tuvas distances.

Otrā puslaika ievadā pēc spēlētām 12 minūtēm 2:0 mājinieču labā panāca Lana Goloba, bet mača 70.minūtē trešo reizi Latvijas futbolistēm kapitulēt lika Špela Kolbla. Atlikušajā spēles daļā Latvijas vārtsardzi vēl pārspēja Nina Kajzba, Kaja Korošeca un Lara Prašnikara.

4.jūnijā šīs abas komandas spēkosies Jūrmalas pilsētas stadionā "Sloka".

Kvalifikācijas turnīrs sākās aprīlī, kad Latvijas pārstāves savā laukumā ar 3:4 piekāpās Ziemeļmaķedonijai, bet vēlāk ar 1:0 uzbraukumā uzvarēja Moldovu. Tikmēr slovēnietes kā vienīgās apakšgrupā bija iekrājušas divas uzvaras - 2:0 mājās pret Moldovu un 5:0 izbraukumā pret Ziemeļmaķedoniju.

Abas izlases savā starpā oficiālās spēlēs līdz šim nebija tikušās.

Latvijas izlase kvalifikācijas turnīru aizvada C līgā. Pie automātiskas vietas finālturnīrā, kas risināsies Šveicē, tiks katras A līgas apakšgrupas pirmo divu pozīciju ieguvējas. Pārējo septiņu ceļazīmju liktenis izšķirsies divās "Play-off" kārtās, kas notiks no oktobra līdz decembrim. No C līgas "Play-off" posmam kvalificēsies piecu apakšgrupu uzvarētājas un trīs labākās no otro pozīciju ieguvējām.

Līdztekus tam C līgas komandas cīnās par iespēju pakāpties uz B līgu nākamajam UEFA Nāciju līgas un kvalifikācijas ciklam. Šādu paaugstinājumu iegūs katras C līgas apakšgrupas uzvarētāja.

Kvalifikācijas turnīru Latvijas komanda noslēgs jūlija vidū ar izbraukumu Ziemeļmaķedonijā un mājas spēli pret Moldovu.

Kvalifikācijas turnīrs tiek organizēts saskaņā ar komandu veikumu UEFA Nāciju līgas turnīrā, dalībniecēm esot sadalītām A, B un C līgās. Latvijas izlase savā UEFA Nāciju līgas debijas sezonā sacentās C līgā un tika līdz pārspēlēm par pakāpšanos līgu augstāk, tomēr tajās atzina Slovākijas pārākumu un līdz ar to palika C līgā.

Romānam Kvačovam izlasē palīdz treneri Kirils Buravcevs un Anna Poņatovska, kā arī vārtsargu treneris Jevgēnijs Belovs.

Latvijas sieviešu futbola izlases kandidātes:

vārtsardzes - Enija Anna Vaivode ("Riga"), Sofja Ņesterova (RFS), Elza Renāte Strazdiņa ("Jelgava");

aizsardzes - Anastasija Ročāne ("Lustenau"/"Dornbirn", Austrija) Fanija Mežecka, Paula Linda Liniņa (abas - "Metta"), Sofija Garanča ("Riga"), Anastasija Vainere, Selga Penelope Vitmore, Marina Teļukeviča (visas - RFS), Aleksandra Sofija Mairna (Mičiganas štata universitāte, NCAA);

pussardzes - Katrīna Daņilova, Signija Šenberga, Amēlija Lipšāne (visas - "Metta"), Anastasija Čemirtāne (RFS), Viktorija Zaičikova (Vestmadnaeijaras IBV, Islande), Anna Kristīne Gornela, Diāna Suvitra (abas - "Riga"), Taisija Smirnova ("Liepāja");

uzbrucējas - Anastasija Poļuhoviča (RFS), Karlīna Miksone (Sosnovecas "Czarni", Polija), Santa Sanija Vuškāne ("Metta").

Sports Nedēļas nogalē sāksies jūras burāšanas regate «Gulf of Riga Regatta»

Svētdien, 30.jūnijā, ar svinīgu buru jahtu parādi pie Vanšu tilta tiks atklāta viena no lielākajām Baltijas valstu regatēm "Gulf of Riga Regatta" (GoRR).

Sports Prezentē Latvijas delegācijas apģērbu Parīzes olimpiskajās spēlēs (VIDEO)

Latvijas delegācijas apģērbu Parīzes olimpiskajās spēlēs dizaineru komanda izstrādājusi divarpus gadus, informē Latvijas Olimpiskā komiteja (LPK).

Sports Dānijas un Slovēnijas futbolisti iekļūst Eiropas čempionāta astotdaļfinālā

Dānijas un Slovēnijas futbolisti otrdien Minhenē iekļuva 2024.gada Eiropas čempionāta astotdaļfinālā.

Sports Francijas un Anglijas futbolisti aizvada pēdējās spēles apakšgrupu turnīrā

2024.gada Eiropas čempionāta favorītes Francija un Anglija šodien aizvadīs apakšgrupu turnīra pēdējos mačos, lūkojot izcīnīt pirmās vietas savās grupās.

Sports Eiropas čempionātu futbolā sāk viena no favorītēm Anglija

Šodien Vācijā Eiropas čempionāta futbolā finālturnīrā tiks aizvadītas vēl trīs spēles, pēdējā no tām turnīrā iesaistoties vienai no favorītēm uz titulu Anglijai.

Sports Ar Vācijas un Skotijas maču Minhenē sākas Eiropas čempionāts futbolā

Šodien ar Vācijas un Skotijas futbola izlašu dueli Minhenē sāksies 2024.gada Eiropas čempionāta futbolā finālturnīrs.

Sports Nikolato: Futbola izlasei ir nepieciešama sava treniņbāze

Latvijas vīriešu futbola izlases galvenais treneris Paolo Nikolato uzskata, ka valstsvienībai ir nepieciešama sava treniņbāze, ja tā vēlas progresēt.

Sports Latvijas futbolisti Liepājā Baltijas kausa mačā zaudē Lietuvai

Latvijas vīriešu futbola izlase sestdien Liepājā Baltijas kausa pusfināla mačā ar 0:2 (0:0) piekāpās Lietuvai.