• Vilhelms,
  • Vilis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


LOK prezidents Buks vaino Čakšas komandu par politiska spiediena izdarīšanu

Teksta izmērs Aa Aa
Sports
VS.LV 21:44, 10.04.2024


Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Jānis Buks vaino Izglītības un zinātnes ministrei Andai Čakšai pietuvinātas personas par politiska spiediena izdarīšanu, trešdienas vakarā vēstīja Latvijas Televīzija (LTV).Buks atklāja, ka LOK attiecības ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) pasliktinājušās pēc tam, kad LOK atteikusies noslēgt sadarbības līgumu ar izdevniecību "Rīgas Viļņi", kurā iepriekš strādājis Čakšas padomnieks Raivis Bergs. Savukārt kopš pagājušā gada oktobra izdevniecīnas operatīvā vadītaja esot Berga māsa Elīna.

Berga noliedza, ka būtu bijušas sarunas par sadarbības iespēju, taču Buks izcēla, ka sarunas ar izdevniecību bijušas vēl pirms Berga kļuva paroperatīvo vadītāju, norādīja LTV.

Viņš skaidroja, ka neilgi pēc tam, kad jūlijā tika ievēlēts par LOK prezidentu, esot saņēmis no IZM uzstādījumu, ka ir nepieciešams atbrīvot no amata vairākus ilggadējus LOK darbiniekus.

"Ja es vēlos produktīvu sadarbību ar Izglītības un zinātnes ministriju, tad man no darba ir jāatlaiž Dace Gulbe, Raitis Keselis un Lilita Mitrofanova, kas ir Raita Keseļa dzīvesbiedre," raidījumam teica Buks.

"Man šo nodeva trešās personas. Savukārt pēc tam, 12.augustā, kad man bija jau viens pret vienu tikšanās ar Raivi Bergu, viņš man personiski atkārtoja tieši šos pašus vārdus un uzvārdus un tieši šo pašu uzdevumu," viņš turpināja.

Šobrīd LOK vairs nestrādā tikai Gulbe, taču Buks atklāja, ka viņas aiziešanai no LOK bijuši citi iemesli.

Buks apgalvoja, ka ultimāts izvirzīts arī izvēloties Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) vadītāju. Atklātā konkursā visaugstāko novērtējumu saņēma Daniēls Nātriņš, kurš vienlaikus ir IZM pakļautībā esošā Nacionālā sporta centra vadītājs. LOK vēlējās, lai LOV vadītājs strādā pilna laika darbu, taču sludinājumā to nebija norādījusi.

Savukārt, kad LOK komiteja nav vēlējusies apstiprināt Nātriņu amatā, Bukam tika izteikts ultimāts, ka līdz 29.decembrim Nātriņš esot jāapstiprina kā LOV valdes loceklis. "Ja neapstiprināsim, tad sportistiem finansējums tiks nogriezts," piebilda Buks, kurš piekāpies spiedienam un nav vēlējies olimpiskajā gadā pakļaut sportistus riskam.

Čakšas padomnieks Bergs apstiprinājis, ka ar Buku ir runājis, taču noliedza jebkādus pārmetumus, norāda LTV.

Saskaņā ar Olimpisko hartu Buka apgalvojumiem var būt nopietnas sekas, jo, ja apstiprināsies tas, ka LOK ir pakļāvusies politiskajam spiedienam, organizācijai draud atzīšanas apturēšana, par ko lemj Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) izpildkomiteja.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sports Čehijas hokejisti triumfē pasaules čempionātā (VIDEO)

Čehijas vīriešu hokeja izlase svētdien Prāgā triumfēja pasaules čempionātā un izcīnīja čempiontitulu pirmo reizi kopš 2010.gada.

Sports Zviedrijas hokejisti izcīna bronzu pasaules čempionātā

Zviedrijas vīriešu hokeja izlase svētdien Prāgā izcīnīja bronzas godalgas pasaules čempionātā.

Sports Šveices hokejisti iekļūst pasaules hokeja čempionāta finālā (VIDEO)

Šveices hokejisti sestdien Prāgā pēcspēles metienos iekļuva pasaules hokeja čempionāta finālā.

Sports Čehijas hokejisti iekļūst pasaules hokeja čempionāta finālā (VIDEO)

Čehijas hokejisti sestdien Prāgā iekļuva pasaules hokeja čempionāta finālā.

Lasiet arī

Sabiedrība Aptauja: kādas skolas ir piemērotas skolēniem un vecākiem Latvijā (+VIDEO)

Kā nozīmīgus izvēles kritērijus min profesionāli skolotāji.

.

Sabiedrība Visiem Ukrainas bēgļu bērniem turpmāk būs jāmācās arī Latvijas skolās

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) plāno noteikt obligātu prasību no nākamā mācību gada visiem Ukrainas bēgļu bērniem apmeklēt Latvijas izglītības iestādes, informēja IZM.

Sabiedrība Skolas krievu valodas vietā varētu piedāvāt apgūt vācu, franču un spāņu valodu

Skolas krievu valodas vietā kā otro svešvalodu varētu piedāvāt apgūt vācu, franču un spāņu valodu, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) veiktā aptauja.

Sabiedrība 3045 pedagogi izmantojuši atbalsta pasākumus pārejai uz mācībām latviešu valodā

Atbalsta pasākumus pārejā uz mācībām valsts valodā 2023.gadā izmantojuši 3045 pedagogi, tai skaitā 1216 pirmsskolas pedagogi, liecina Latviešu valodas aģentūras (LVA) apkopotie dati.