• Dita,
  • Marta

TTT Rīga basketbolistes kļūst par Baltijas čempionēm

VS.LV 21:07, 30.03.2024

"TTT Rīga" sestdien Palangā kļuva par "BioSil" Baltijas Sieviešu basketbola līgas (WBBL) čempionēm.

"TTT Rīga" finālā ar 77:66 (17:23, 28:17, 22:18, 10:8) pārspēja Klaipēdas LCC, kuras rindās spēlēja latvietes Elizabete Bulāne un Līna Lociniece.

Otrā puslaika ievadā rīdziniecēm izdevās iekrāt deviņu punktu pārsvaru, kas noslēdzošās ceturtdaļas vidū pieauga jau līdz +12. Atlikušajā spēles daļā "TTT Rīga" nosargāja panākumu, noslēdzot dalību Baltijas līgā bez zaudējumiem.

Starp uzvarētājām rezultatīvākā ar 22 punktiem bija Ieva Pulvere, Gabija Meškonīte pievienoja 15 punktus, kamēr Margo Klabo tika pie 13 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām.

Klaipēdas vienībā Bulāne izcēlās ar 17 punktiem, bet pa 14 punktiem guva Lociniece un Gerda Raulusaitīte.

Pirms tam tika aizvadīta cīņa par trešo vietu, kurā Rūtas Stiprās pārstāvētā Klaipēdas "Neptūnas" ar 58:48 (10:17, 11:13, 14:10, 23:8) uzvarēja Viļņas "Kibirkštis".

Starp uzvarētājām rezultatīvākā ar 17 punktiem bija Viktorija Balabana, 12 punktus guva Brigita Sinickaite, kamēr Stiprā pievienoja sešus punktus. Viļņas vienībā ar desmit punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām izcēlās Egle Zabotkaite.

Piektdien pusfinālā rīdzinieces ar ar 72:62 pieveica Viļņas "Kibirkštis", kamēr Klaipēdas LCC ar 62:52 apspēlēja citu Klaipēdas vienību "Neptūnas".

Latviju BSBL šosezon pārstāv "TTT Rīga", "Rīgas Stradiņa universitāte" (RSU), "Liepāja"/LSSS, "Daugavpils Universitāte" (DU), "Rīga Juniores"/LU, "Jūrmala" un "TTT Juniores", bet Lietuvu - Viļņas "Kibirkštis", Klaipēdas "Neptūnas", Kauņas "Aistes", Klaipēdas LCC, "Šiauliai-Vilmers" un jaunpienācēja "Panevezys".

Pamatturnīrā tika izspēlēti divi apļi. Pirmās vietas ieguvēja kvalificējās finālčetrinieka turnīram, bet 2.-7.vietas īpašnieces ceturtdaļfinālā divu spēļu sērijās noskaidroja vēl trīs "Final 4" dalībnieces.

Sezonas beigās tiek izspēlēts arī Latvijas Sieviešu basketbola līgas čempionāts, kurā tiek noskaidrotas Latvijas čempiones.

Iepriekšējā sezonā par BSBL čempionvienību kļuva "TTT Rīga", kas finālā ar 69:68 pārspēja Viļņas "Kibirkštis" komandu, bet Latvijas čempionātā rīdzinieces finālsērijā līdz divām uzvarām ar 2-0 bija pārākas pār RSU basketbolistēm.

Sports Pārbaudīs iespējamos Latvijas futbolistu izteikumus Krievijas atbalstam

Latvijas Futbola federācijas (LFF) Ētikas komiteja sākusi noskaidrot apstākļus par iespējamiem RFS futbolistu Gļeba Žaleiko un Adama Marhijeva Krieviju atbalstošiem izteikumiem, otrdien pavēstīja LFF.

Sports Olimpisko spēļu kvalifikācijā Latvijai palīdzēs NHL komandu pārstāvji

Latvijas vīriešu hokeja izlasei Milānas un Kortīnas d'Ampeco olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā varēs palīdzēt Nacionālās hokeja līgas (NHL) vienības pārstāvošie Latvijas hokejisti, sarunā ar portālu hokejazinas.com atklāja Latvijas valstsvienības galvenais treneris Harijs Vītoliņš.

Sports Sesks WRC Latvijas ralliju noslēdz septītajā vietā

Latvijas pilots Mārtiņš Sesks un stūrmanis Renārs Francis svētdien pasaules rallija čempionāta (WRC) astotajā posmā - Latvijas rallijā - pēdējā ātrumposmā nenosargāja vietu uz goda pjedestāla un ieņēma septīto pozīciju, kamēr kopvērtējumā par uzvarētāju kļuva soms Kalle Rovanpere.

Sports Sesks WRC Latvijas rallija pēdējās dienas ievadā attālinās no otrās vietas

Latvijas pilots Mārtiņš Sesks un stūrmanis Renārs Francis svētdien pasaules rallija čempionāta (WRC) astotā posma - Latvijas rallija - pēdējās dienas pirmajā ātrumposmā ieņēma ceturto vietu un kopvērtējumā attālinājās no otrās pozīcijas īpašnieka francūža Sebastjana Ožjē.

Sports Latvijas basketbolisti zaudē Brazīlijai un netiek uz Parīzes olimpiskajām spēlēm

Latvijas vīriešu basketbola izlase svētdien Rīgā Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra finālā zaudēja Brazīlijai un neizcīnīja olimpisko ceļazīmi.

Sports Latvijas basketbolisti Olimpiādes kvalifikācijas finālā tiekas ar Brazīliju

Latvijas vīriešu basketbola izlase šodien Rīgā Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra finālā tiksies ar Brazīliju.

Sports Latvijas basketbolisti iekļūst olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra finālā

Latvijas vīriešu basketbola izlase sestdien Rīgā Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra pusfinālā uzvarēja Kamerūnu, iekļūstot finālā.

Sports Banki: Izcēlās panika komandā un mēs sākām steigties

Latvijas basketbola izlasei olimpisko spēļu kvalifikācijas otrajā mačā atspēlēties liedza panika komandā un lielā steiga, pēc zaudējuma teica valstsvienības galvenais treneris Luka Banki.