• Gundega,
  • Terēze

Rastorgujevam sestā vieta Pasaules kausa posmā biatlonā individuālajā distancē

VS.LV 19:36, 01.03.2024

Latvijas sportists Andrejs Rastorgujevs piektdien Norvēģijā Pasaules kausa biatlonā astotajā posmā ieņēma sesto vietu 20 kilometru individuālajā distancē, Renārs Birkentāls izcīnīja 45.vietu, bet Edgars Mise - 69.vietu.

Uzvaru izcīnīja norvēģis Sturla Holms Lēgreids, kurš ar perfektu šaušanu finišēja 49 minūtēs un 31 sekundē, svinot ceturto uzvaru Pasaules kausa posmos šajā disciplīnā un 11.uzvaru visās individuālajās disciplīnās.

Otro un trešo vietu ieņēma attiecīgi norvēģi Tarjei Bē un Vetle Šostads Kristiansens, kuri, pieļaujot pa vienai kļūdai, atpalika no sava tautieša attiecīgi 28,5 sekundes un minūti un 5,6 sekundes.

Uzreiz ārpus labāko trijnieka palika Eriks Pero, kamēr piektajā vietā sacensības noslēdza Pasaules kausa kopvērtējuma līderis Juhanness Tīngness Bē, kurš tika pie Mazā kristāla globusa individuālajā distancē.

Rastorgujevs sacensības sāka ar sašautiem 15 mērķiem, kļūdoties vien pirmajā šāvienā pēdējā ugunslīnijā. Ar vienu soda minūti Rastorgujevs ierindojās sestajā vietā, uzvarētājam zaudējot minūti un 44 sekundes.

Birkentāls sāka ar pieciem sašautiem mērķiem, pārējās ugunslīnijās nopelnot pa soda minūtei. Latvijas biatlonists ieņēma 45.vietu, no uzvarētāja atpaliekot nepilnas sešas minūtes.

Mise pirmoreiz šaušanā kļūdījās vien trešajā ugunslīnijā, nopelnot vienu soda minūti, un pēdējā šaušanā nopelnīja vēl divas soda minūtes, finišā piekāpjoties labākā rezultāta īpašniekam astoņas minūtes un 26,4 sekundes.

Pasaules čempionātā "klasikā" Rastorgujevs izcīnīja ceturto vietu, kas bija viņa otrs labākais rezultāts Čehijā, jo tās viņš noslēdza ar Latvijas biatlona augstāko sasniegumu pasaules meistarsacīkšu vēsturē - sudraba medaļu sacensībās ar kopēju startu. Birkentāls Nove Mesto individuālajā distancē ieņēma 68.vietu.

Ceturtais 20 kilometros Rastorgujevs bija arī sezonas pirmajā Pasaules kausa posmā Estešundā, Aleksandram Patrijukam ieņemot 91., bet Birkentālam - 97.vietu. Saīsinātajā individuālajā distancē Anthlocā Rastorgujevs finišēja 13., Birkentāls - 29., bet Patrijuks - 86.vietā.

Jau ziņots, ka Baiba Bendika piektdien 15 individuālajā distancē izcīnīja 21.vietu, Sanita Buliņa ieņēma 61., bet Annija Keita Sabule - 65.vietu.

Sestdien notiks sacensības ar kopēju startu, bet svētdien - jauktās stafetes.

Pēc šī posma biatlonisti dosies uz Ziemeļameriku, kur ASV un Kanādā aizvadīs sezonas noslēdzošos divus Pasaules kausa posmus.

Sports Kozlovskis apbalvojis profesionālos sportistus par sasniegumiem

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (JV) šodien pasniedza Iekšlietu ministrijas (IeM) Pateicības IeM veselības un sporta centra Sporta nodaļas profesionālajiem sportistiem par sasniegumiem Pasaules čempionātos 2023. un 2024.gadā, VS.LV informēja IeM.

Sports Ostapenko Madrides «WTA 1000» turnīra otrajā kārtā tiekas ar Bouzasu-Maneiro

Latvijas pirmā rakete Aļona Ostapenko šodien Madrides "WTA 1000" turnīra otrajā kārtā spēkosies ar kvalifikāciju pārvarējušo spānieti Džesiku Bouzasu-Maneiro.

Sports Mediji: Klārka parakstīs astoņu gadu vienošanos ar Nike

Sieviešu nacionālās basketbola asociācijas (WNBA) draftā ar pirmo numuru izvēlētā Keitlina Klārka tuvākajā laikā parakstīs ievērojamu vienošanos ar sporta zīmolu "Nike", informē Ziemeļamerikas mediji.

Sports Akcijā aicinās iedzīvotājus lifta vietā izmantot kāpnes

Lai atgādinātu par fizisko aktivitāšu nozīmīgumu ikdienā, šodien norisinās akcija "Diena bez lifta 2024", aģentūru LETA informēja Latvijas Tautas sporta asociācija.

Sports Rastorgujevs sasniedz Latvijai otru labāko rezultātu 20 kilometru distancē

Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs trešdien Nove Mesto pasaules čempionāta 20 kilometru individuālajā distancē izcīnīja ceturto vietu, kas ir Latvijas biatlonā otrs visu laiku labākais rezultāts šajā disciplīnā.

Sports Rastorgujevam pasaules biatlona čempionātā 12.vieta sprinta distancē

Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs sestdien Čehijas pilsētā Nove Mesto pasaules čempionātā ieņēma 12.vietu desmit kilometru sprintā, Renārs Birkentāls finišēja 70. un Edgars Mise - 77.vietā.

Sports Rastorgujevam Pasaules kausa posmā 22.vieta 12,5 kilometru iedzīšanā

Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs sestdien Šveicē Pasaules kausa trešajā posmā ieņēma 22.vietu 12,5 kilometru iedzīšanā.

Sports Rastorgujevam ceturtā vieta sezonas pirmajās Pasaules kausa sacensībās

Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs svētdien Zviedrijā Pasaules kausa pirmā posma 20 kilometru individuālajā distancē pieļāva tikai vienu kļūdu šaušanā un izcīnīja ceturto vietu, kas šajā distancē viņam ir atkārtots labākais rezultāts karjerā.