• Raina,
  • Tāle

Rastorgujevam pasaules biatlona čempionātā 12.vieta sprinta distancē

VS.LV 20:44, 10.02.2024

Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs sestdien Čehijas pilsētā Nove Mesto pasaules čempionātā ieņēma 12.vietu desmit kilometru sprintā, Renārs Birkentāls finišēja 70. un Edgars Mise - 77.vietā.

Rastorgujevs šaušanu veica perfekti, bet trasē sasniedza 19. labāko laiku slēpošanā, kas viņam ļāva ieņemt 12.vietu un kvalificēties iedzīšanas sacensībām.

Pirmās trīs vietas ieņēma norvēģi, par uzvarētāju pirmoreiz šajā disciplīnā kļūstot Sturlam Holmam Lēgreidam, kurš šāva precīzi un finišēja 25 minūtēs un 23,9 sekundēs, Rastorgujevu apsteidzot par minūti un 16,9 sekundēm.

Trīs nākamās vietas ieņēma biatlonisti ar vienu kļūdu šaušanā. Otrais bija Juhanness Tingnēss Bē, uzvarētājam zaudējot 3,5 sekundes, bet trešais - Vetle Šostads Kristiansens, Lēgreidam zaudējot 18,6 sekundes.

Ceturtais finišēja francūzis Eriks Pero (+28,9), kuram šis ir tikai otrais pasaules čempionāts, piektais - zviedrs Sebastians Sāmuelsons (+36,6) un sestais - norvēģis Tarjei Bē (+37,5). Arī septītais finišēja norvēģis Juhanness Dāle-Ševdāls (+38,2).

Birkentāls pirmajā šaušanā kļūdījās divreiz, otrajā - vienreiz, ieņemdams 70.vietu 99 biatlonistu konkurencē un uzvarētājam zaudēdams četras minūtes un 3,2 sekundes, iedzīšanā neiekļūstot.

Mise guļus šāva precīzi, stāvus divreiz netrāpīja mērķī, ieņemdams 77.vietu, uzvarētājam zaudējot četras minūtes un 42,5 sekundes.

Rastorgujevs pasaules čempionātos augstāko vietu sprintā izcīnīja pagājušogad Oberhofā, ierindojoties septītajā vietā, bet 2019.gadā Estešundā viņš ieņēma 14.vietu.

Birkentālam, kurš trešdien palīdzēja Latvijas izlasei izcīnīt 19.vietu jauktajā stafetē, šis ir debijas čempionāts, bet Mise, kurš arī startēja trešdien, labāko rezultātu divos startos sprintā sasniedza pagājušogad, ieņemdams 78.vietu.

Baiba Bendika piektdien ieņēma piekto vietu 7,5 kilometru sprintā, sasniedzot Latvijas visu laiku labāko rezultātu pasaules čempionātu individuālajās disciplīnās sieviešu sacensībās, Annija Keita Sabule ieņēma 79. un Sandra Buliņa - 85.vietu.

Pasaules čempionāta turpinājumā svētdien sportisti sacentīsies iedzīšanā. Nākamajā nedēļā tiks sadalīti medaļu komplekti individuālajā distancē, jauktajā pāru stafetē, stafetēs, kā arī sacensībās ar kopēju startu.

Sezonas turpinājumā paredzēti vēl četri Pasaules kausa posmi, no kuriem nākamais norisināsies februāra un marta mijā Oslo.

Sports Kozlovskis apbalvojis profesionālos sportistus par sasniegumiem

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (JV) šodien pasniedza Iekšlietu ministrijas (IeM) Pateicības IeM veselības un sporta centra Sporta nodaļas profesionālajiem sportistiem par sasniegumiem Pasaules čempionātos 2023. un 2024.gadā, VS.LV informēja IeM.

Sports Ostapenko Madrides «WTA 1000» turnīra otrajā kārtā tiekas ar Bouzasu-Maneiro

Latvijas pirmā rakete Aļona Ostapenko šodien Madrides "WTA 1000" turnīra otrajā kārtā spēkosies ar kvalifikāciju pārvarējušo spānieti Džesiku Bouzasu-Maneiro.

Sports Mediji: Klārka parakstīs astoņu gadu vienošanos ar Nike

Sieviešu nacionālās basketbola asociācijas (WNBA) draftā ar pirmo numuru izvēlētā Keitlina Klārka tuvākajā laikā parakstīs ievērojamu vienošanos ar sporta zīmolu "Nike", informē Ziemeļamerikas mediji.

Sports Akcijā aicinās iedzīvotājus lifta vietā izmantot kāpnes

Lai atgādinātu par fizisko aktivitāšu nozīmīgumu ikdienā, šodien norisinās akcija "Diena bez lifta 2024", aģentūru LETA informēja Latvijas Tautas sporta asociācija.

Sports Rastorgujevam un Bendikai pasaules čempionātā astotā vieta pāru stafetē

Latvijas biatlonisti Andrejs Rastorgujevs un Baiba Bendika ceturtdien Nove Mesto pasaules čempionātā biatlonā ieņēma astoto vietu pāru stafetē.

Sports Rastorgujevs sasniedz Latvijai otru labāko rezultātu 20 kilometru distancē

Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs trešdien Nove Mesto pasaules čempionāta 20 kilometru individuālajā distancē izcīnīja ceturto vietu, kas ir Latvijas biatlonā otrs visu laiku labākais rezultāts šajā disciplīnā.

Sports Rastorgujevam Pasaules kausa posmā 22.vieta 12,5 kilometru iedzīšanā

Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs sestdien Šveicē Pasaules kausa trešajā posmā ieņēma 22.vietu 12,5 kilometru iedzīšanā.

Sports Rastorgujevam ceturtā vieta sezonas pirmajās Pasaules kausa sacensībās

Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs svētdien Zviedrijā Pasaules kausa pirmā posma 20 kilometru individuālajā distancē pieļāva tikai vienu kļūdu šaušanā un izcīnīja ceturto vietu, kas šajā distancē viņam ir atkārtots labākais rezultāts karjerā.