Vaicāta, kad būs skaidrība par Latvijas sportistu dalību Olimpiādē, viņa atbildēja, ka tas ir "ļoti garš un komplicēts stāsts". Lai gan lēmumu varot pieņemt tikai dienu pirms pašām spēlēm, šinī gadījumā tas nebūšot politisks lēmums.
"Manā skatījumā, sportistiem, kas ir visu dzīvi gājuši uz Olimpiādi, ir jāpiedalās Olimpiādē," sacīja Čakša, piebilstot, ka viņa un citi Latvijas politiķi ir darījuši daudz, lai panāktu, ka Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) tomēr neļauj gaidāmajās olimpiskajās spēlēs piedalīties Krievijas un Baltkrievijas sportistiem, pat ja tie startēs neitrālā statusā.
Čakša uzsvēra, ka, viņasprāt, Latvijas sportistiem ir jāpiedalās Parīzes olimpiskajās spēlēs, jo nevajadzētu pieļaut, ka tie cieš no šīs situācijas. Vienlaikus Latvijai būtu jāpauž politisks viedoklis par to, uzskata ministre.
Politiķe gan ar rūgtumu piebilda, ka "Olimpiāde vienmēr ir bijusi par taisnīgu spēli un godīgu situāciju, kas šobrīd neieskicējas tādā lielā bildē".
Vaicāta, vai Latvijai vēl ir rezervē kādi manevri vai paņēmieni, lai panāktu, ka SOK neļauj Olimpiādē piedalīties agresorvalstu sportistiem, Čakša atbildēja, ka šobrīd faktiski visi pieejamie instrumenti jau ir izmantoti.
Kā ziņots, SOK nolēmusi Ukrainā karojošās agresorvalsts Krievijas un to atbalstošās Baltkrievijas sportistiem ļaut piedalīties Parīzes olimpiskajās spēlēs neitrālā statusā, tomēr Latvija vēlas panākt, lai šo valstu sportistiem dalība Olimpiādē tiek liegta pavisam. Vairāki Latvijas sportisti paziņojuši, ka nestartēs Olimpiādē kopā ar agresorvalstu sportistiem.
Latvija pagaidām nav izlēmusi, kā rīkoties, ja SOK savu lēmumu nemainīs, taču pirms gala lēmuma pieņemšanas tiek gaidīta Ukrainas nostāja šajā jautājumā.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri