VS.LV 19:55, 19.10.2023 0

Sestdien, 21. oktobrī, Latvijas Nacionālā kamaniņu sporta izlase izbrauks uz Altenbergu, Vācijā, kur no 23. līdz 26. oktobrim norisināsies starptautiskā treniņu nometne, informēja VS.LV Latvijas Kamaniņu sporta federācijā.

Uz Altenbergas treniņnometni dosies 15 sportisti: Mārtiņš Bots/Roberts Plūme, Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts, Elīna Ieva Vītola, Kendija Aparjode, Sigita Bērziņa, Frančeska Bona, Kristers Aparjods, Anda Upīte/Sanija Ozoliņa, Viktorija Ziediņa/Selīna Elizabete Zvilna, kā arī Marta Robežniece/Kitija Bogdānova.

Komandai veselības stāvokļa dēļ nepievienosies Kaspars Rinks.

2023./2024. gada sezonā Altenbergā no 26. līdz 28. janvārim norisināsies 52. FIL Pasaules čempionāts un uzreiz, nākamajā nedēļas nogalē turpat, Altenbergā, tiks aizvadīts Eberspächer Pasaules kausa piektais posms.

“Uz nometni komanda brauks teju pilnā sastāvā. Izlasei pievienosies arī junioru izlases atlēti. Jaunākajiem atlētiem uzdevums ir pēc iespējams labāk atrast kopēju “valodu” ar Altenbergas trasi, apgūt trases virāžas. Treniņnometnē katru dienu aizvadīsim divus trases treniņus, lai pēc iespējas īsākā laika posmā spētu pielāgot inventāru, meklēt labākos risinājumus kamanu konfigurācijās, kā arī izzināt labākās trajektorijas, lai iegūtu pēc iespējas labāku ātrumu Altenbergas trasē. Protams, svarīgi ir apzināties, ka ledus struktūra un trases profili daļēji var mainīties, atgriežoties uz Pasaules čempionātu. Vēlos, lai sportisti iegūst pārliecību un pēc iespējas labāk apgūst sarežģīto Altenbergas trasi,” – stāsta Latvijas Nacionālās izlases galvenais treneris Zintis Šaicāns.

Tāpat Šaicāns piebilst: “Tehnikas treneriem būs ļoti sarežģīta un intensīva nedēļa. Neskaitot trases treniņus, dienā tiks pavadītas vairākas stundas, lai pielāgotu kamanu konfigurācijas katram sportistam individuāli tieši Altenbergas ledus trasei.”

Sports Latvijas hokejisti PČ otrajā mačā šodien tiksies ar Franciju

Latvijas vīriešu hokeja izlase šodien Ostravā pasaules čempionāta otrajā spēlē tiksies ar Franciju. B apakšgrupas mačs Ostravā sāksies plkst.17.20 pēc Latvijas laika, tiešraidē to translējot kanālam LTV7.

Sports Vītoliņš: Čempionāta nav vāju pretinieku

Pasaules čempionātā nav vāju pretinieku, sestdien pēc grūtas uzvaras pār Polijas valstsvienību sarunā ar žurnālistiem sacīja Latvijas izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš.

Sports Latvijas hokejisti pasaules čempionātu sāk ar grūtu uzvaru pār Poliju (VIDEO)

Kasparam Daugaviņam gūstot vārtus papildlaikā, Latvijas vīriešu hokeja izlase sestdien Ostravā pasaules čempionāta pirmajā spēlē ar rezultātu 5:4 (0:1, 1:1, 3:2, 1:0) uzvarēja Polijas valstsvienību, kas elites divīzijā startē pirmo reizi kopš 2002.gada.

Sports Ostapenko Romas WTA 1000 sērijas turnīrā iekļūst trešajā kārtā

Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko piektdien Romas "WTA 1000" sērijas turnīrā sasniedza trešo kārtu.

Sports Vītolai Pasaules kausa posmā kamaniņu sportā Siguldā otrā vieta

Latvijas pārstāve Elīna Ieva Vītola sestdien Siguldā Pasaules kausa astotajā posmā kamaniņu sportā ieņēma otro vietu, sestā finišēja Zane Kaluma, septītā - Kendija Aparjode un astoto - Sigita Bērziņa.

Sports Aparjods izcīna uzvaru Pasaules kausa posmā kamaniņu sportā

Latvijas kamaniņu braucējs Kristers Aparjods svētdien Oberhofā izcīnīja uzvaru Pasaules kausa sestajā posmā, kamēr Gints Bērziņš ierindojās 12.pozīcijā.

Sports Latvijas kamaniņu braucējiem pirmā vieta PK posma komandu stafetē

Latvijas kamaniņu braucēji Elīna Ieva Vītola, Mārtiņš Bots/Roberts Plūme, Kristers Aparjods un Anda Upīte/Kitija Bogdanova svētdien Altenbergā ieņēma pirmo vietu Pasaules kausa posma komandu stafetē.

Sports Elīna Ieva Vītola izcīna otro vietu Pasaules kausa posmā

Latvijas kamaniņu braucēja Elīna Ieva Vītola svētdien Altenbergā Pasaules kausa piektajā posmā izcīnīja sudraba godalgu, Kendija Aparjode ierindojās devītajā pozīcijā, bet Sigita Bērziņa noslēdza sacensības 14.vietā.