• Aldonis

Čehijas un ASV hokejisti svin uzvaras pasaules čempionāta mačos un iekļūst play

Sports / Pasaules Čempionāts Hokejā 2023
LETA 15:10, 20.05.2023

Čehijas vīriešu hokeja izlase sestdien "Arēnā Rīga" svinēja uzvaru pasaules čempionāta spēlē, bet Tamperē pirmajā dienas mačā panākumu svinēja ASV, abām uzvarētājām nodrošinot vietu izslēgšanas spēlēs.

Čehija pieveica Norvēģiju ar 2:0 (2:0, 0:0, 0:0), lai arī pa vārtiem vairāk meta norvēģi (27:21).

Vārtus Čehijas izlases labā lielajā vairākumā guva Dominiks Kubāliks un vienādos sastāvos - Jakubs Fleks.

28.minūtē 5+20 minūšu sodu par grūšanu apmalē nopelnīja čehs Daniels Voženīleks.

Uzvarētāju vārtos Karels Vejmelka atvairīja visus 27 metienus, bet Norvēģijas vārtu sargs Henriks Heukelanns tika galā ar 19 metieniem.

Čehu panākums nodrošināja vietu "play-off" cīņās arī Šveicei.

Vēl šodien Rīgā plkst.16.20 tiksies grupas līdervienības Kanāda ar Šveici, tiešraidi nodrošinot televīzijas kanālam "Tet hokejs", bet Latvijas - Kazahstānas cīņa sāksies plkst.20.20, tiešraidē to pārraidot televīzijas kanālam LTV7.

Ar 13 punktiem piecās cīņās pirmo vietu B grupā ieņem Čehija, 12 punkti četrās spēlēs ir Šveicei, bet 11 punkti - Kanādai. Piecos mačos astoņus punktus sakrājusi Latvija, piecus - Slovākija, četrus - Kazahstāna un Norvēģija, bet punktus nav guvusi Slovēnija.

A grupā Tamperē ASV ar 3:0 (0:0, 0:0, 3:0) apspēlēja Dāniju.

Pirmie vārti spēlē krita vien 50.minūtē, kad vairākumā amerikāņus vadībā izvirzīja Katers Gotjē.

Četras ar pusi minūtes līdz spēles beigām uzvaru nodrošināja precīzs Aleksa Tača metiens.

Dānija divas ar pusi minūtes pirms spēles beigām nomainīja vārtsargu ar sesto laukuma spēlētāju, taču 41 sekundi pirms spēles beigām amerikāņiem trešos vārtus guva Roko Grimaldi.

Tačs līdzdarbojās visu triju vārtu tapšanā (1+2), bet Grimaldi tika pie diviem (1+1) rezultativitātes punktiem.

Uzvarētāju vārtos "sauso" spēli ar 22 atvairītiem metieniem aizvadīja Keisijs Desmits.

Arī dāņu vārtos Frederiks Dihovs, kurš tika nomainīts pēc pirmā perioda, atvairīja visus 15 ASV hokejistu metienus, bet George Serensens tika galā ar 18 no 20 metieniem.

Šajā grupā plkst.16.20 tiksies Somija ar Austriju ("360 TV") un plkst.20.20 - Zviedrija ar Franciju ("Tet hokejs").

A grupā līdere ar 15 punktiem piecās spēlēs ir ASV, bet 11 punktus četrās cīņās sakrājusi Zviedrija. Piecās spēlēs desmit punkti ir Somijai, astoņi - Dānijai, seši - Vācijai, bet četri punkti četrās cīņās ir Francijai. Piecos mačos divus punktus iekrājusi Ungārija, bet viens punkts ir Austrijai.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei garantē septiņas spēles. Katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet abu grupu vājākās komandas pametīs spēcīgāko divīziju, un nākamgad to vietā starp 16 labākajām būs Polija un Lielbritānija.

Pērn pasaules meistarsacīkstēs triumfēja somi, kuri izšķirošajā mačā bija pārāki par Kanādu.

Pasaules čempionāts, kuru kopīgi rīko Somijas pilsēta Tampere un Rīga, norisināsies no 12. līdz 28.maijam.

Sports NBA piešķir diskvalifikācijas spēlētājiem par mēģinājumu uzsākt kautiņu (VIDEO)

Nacionālās basketbola asociācija (NBA) Jūtas "Jazz" aizsargam Krisam Dannam un Hjūstonas "Rockets" pārstāvim Džabari Smitam par mēģinājumu uzsākt kautiņu piešķīra attiecīgi divu un vienas spēles diskvalifikāciju.

Sports Rallijā Ungārijā bojā iet četri skatītāji

Ungārijā "Esztergom Nyrges" rallijā svētdien, vienai no sacensību automašīnām nobraucot no ceļa un ietriecoties skatītājos, bojā gāja četri cilvēki, kamēr vēl vairāki tika savainoti.

Sports Merzļikins un «Blue Jackets» zaudē cerības iekļūt Stenlija kausa izcīņā

Latvijas vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvētā Kolumbusas "Blue Jackets" svētdien zaudēja pat teorētiskas cerības iekļūt Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņā.

Sports Graudiņa/Samoilova «Challenge» sērijas turnīrā sasniedz finālu

Latvijas duets Tīna Graudiņa/Anastasija Samoilova svētdien Brazīlijā profesionālās pludmales volejbola tūres (BPT) "Challenge" ranga turnīrā sasniedza finālu.

Kriminālziņas Policija Lieldienu brīvdienās pastiprināti uzraudzīs sabiedrisko kārtību

Valsts policija Lieldienu brīvdienās, no piektdienas līdz pirmdienai, 1.aprīlim, pastiprināti uzraudzīs sabiedrisko kārtību un arī drošību uz autoceļiem, aģentūra LETA uzzināja policijā.

Ekonomika Nedariet to! «Swedbank» brīdina savus klientus

"Swedbank" brīdina nedot maksājumu kartes un to PIN kodus svešiem cilvēkiem.

Ekonomika Akciju cenas ASV un Eiropas biržās pārsvarā pieaug

Akciju cenas ASV un Eiropas biržās ceturtdien pārsvarā pieauga pirms Lieldienu brīvdienām.

Sports Latvijas sieviešu hokeja izlase pārbaudes spēlē tiksies ar Poliju

Latvijas sieviešu hokeja izlase šodien Rīgā aizvadīs pārbaudes spēli ar Polijas valstsvienību.